Klaipėdiečių vedami "Gargždai" - NKL ketvirtfinalyje

Būrį pajėgių Klaipėdos krepšininkų savo gretose turinti "Gargždų" ekipa prasibrovė į Nacionalinės krepšinio lygos (NKL) ketvirtfinalį ir šiame etape kausis su Marijampolės "Sūduvos" krepšininkais.

Pirmoji ketvirtfinalio akistata numatyta jau kovo 10 dieną Marijampolėje.

Įdomu tai, kad pirmąjį aštuntfinalio mūšį gargždiškiai savo aikštėje prieš Vilniaus "Ryto" dublerius - "Perlą-Energiją" laimėjo be didesnio vargo net 22 taškų skirtumu - 93:71.

Vilniuje atsakomųjų rungtynių scenarijus jau buvo visai kitoks ir gargždiškiams dvikovos pabaigoje kaip reikiant teko paprakaituoti.

Iki mačo pabaigos likus 5 min. ir 43 sek., "Gargždai" atsiliko 60:71, bet Jonas Dumašius pataikė iš toli, Ernestas Bružas surinko penkis taškus paeiliui ir svečiai priartėjo iki 68:71.

Likus 3 minutėms vilniečius patempė Arno Adomavičiaus tritaškis (74:68), bet Oskaras Pleikys įmetė dvitaškį, Mantas Ruikis pasižymėjo dvitaškiu, o po to - ir tritaškiu su pražanga, o "Gargždai" likus 100 sekundžių jau pirmavo 76:74.

A. Adomavičius taikliomis baudomis rezultatą išlygino, bet "Gargždus" į priekį vėl išvedė Mantas Ruikis (79:76).

Likus 24 sek., "Gargždai" po Ernesto Bružo baudų metimų valdė situaciją (81:76), bet Jokūbas Rubinas atsakė dvitaškiu, Eimantas Žilius įmetė tik vieną baudą, o po Ado Šimonio tritaškio likus 10 sek. vilniečiai priartėjo iki 81:82.

Galiausiai E. Bružas sumetė baudas (84:81), Ado Šimonio tolimas šūvis tikslo nepasiekė ir pergalę bei kelialapį į ketvirtfinalį šventė "Gargždai". Galutinis dvikovos rezultatas - 85:81 (11:21, 23:17, 22:25, 29:18).

Gargždų ekipos gretose labiausiai pasižymėjo klaipėdietis Mantas Ruikis. Jis per aikštėje praleistą 31 minutę pelnė 22 taškus (6/8 dvit., 2/8 trit., 4/5 baudų), po krepšiais atkovojo 10 kamuolių, atliko 2 rezultatyvius perdavimus ir surinko 27 naudingumo balus.

Jonas Dumašius prie "Gargždų" ekipos pergalės pridėjo 16 taškų (4/8 dvit., 5/6 baud., 3 per. kam.), po 10 taškų pelnė Ernestas Bružas (1/6 trit., 5/6 baud., 5 atk. kam., 7 rez. perd.), Arvydas Kačinas (4/4 dvit.) ir Oskaras Pleikys (5/8 dvit., 8 atk. kam., 4 kld.), po 9 - Modestas Kumpys (2/9 dvit., 1/5 trit., 12 atk. kam.) ir Eimantas Žilius 7 (4 kld.).

Vilniaus komandai Arnas Adomavičius per 29 minutes pelnė 19 taškų, atkovojo 5 kamuolius ir atliko 4 rezultatyvius perdavimus.

Gargždiškiai į ketvirtfinalį pateko pirmą kartą klubo istorijoje. Prieš tai per du sezonus geriausias "Gargždų" rezultatas buvo pasiektas aštuntfinalis.

Vakar vakare Klaipėdoje antrąsias aštuntfinalio rungtynes žaidė Klaipėdos "Neptūnas-Akvaservis" ir Palangos "Kuršiai". Apie šios poros intrigas - rytojaus "Vakarų eksprese".