Klaipėdoje pristigo vietos jėgos aitvarams

Klaipėdoje pristigo vietos jėgos aitvarams

Miesto Tarybai patvirtinus naujas elgesio Klaipėdos paplūdimiuose taisykles, jėgos aitvarų sporto mėgėjai tarsi liko už borto. Senoje vietoje Giruliuose jiems plaukioti draudžiama, o ten, kur leidžiama, - prie šiaurinio molo, - pavojinga.

Pasak su uostamiesčio meru Vytautu Grubliausku susitikusio Lietuvos bangų sporto asociacijos prezidento Girmanto Neniškio, visa Lietuva suvažiuoja į Klaipėdą dėl šios sporto šakos. Kuršių mariose po 200 žmonių susirenka vidury savaitės, jeigu tinkamas vėjas. Jūra plaukiojančiųjų yra šiek tiek mažiau, nes joje reikia turėti šiek tiek daugiau patirties, tačiau keliasdešimt banglentininkų ir tiek pat jėgos aitvarų galima pamatyti kiekvieną dieną.

"Dešimties tūkstančių šios srities sportininkų skaičiaus dar nesame pasiekę Lietuvoje, bet jis sparčiai auga. Pernai banglentininkų stovykloje 486 žmonės išklausė instruktažą ir įlipo į vandenį pagauti savo pirmąją bangą be jokios burės ar aitvaro, tik su lenta", - sakė G. Neniškis.

Mero teigimu, patvirtintos taisyklės paplūdimiams negalioja aktyvaus poilsio zonai, esančiai 600 metrų nuo šiaurinio molo. Joje paliktas senasis reglamentavimas. Problema ta, kad tokiame nedideliame ruože turi sutilpti daug sporto mėgėjų - ir banglentininkai, ir vandens dviratininkai, o netrukus atsiras ir žmonės su gyvūnais. "Į vieną kampelį sugrūdus visko daug, atsiranda kitos rizikos. Esama infrastruktūra de jure lyg ir užtikrina minimalias sąlygas šiems sportininkams, bet de fakto to tikrai nepakanka. Geranoriškai bandome suderinti visus interesus", - sakė V. Grubliauskas

Pasak G. Neniškio, ekstremalaus sporto mėgėjams 600 metrų ruožas prie šiaurinio molo numatytas todėl, kad ten paplūdimys negali būti įrengtas dėl higieninių normų. Tas ruožas tinka banglentininkams, tačiau nėra saugus jėgos aitvarų sportui. Prieš 10 metų žuvo vienas šios šakos sportininkas. Kitas dalykas, jeigu visos sporto šakos bus suvarytos į vieną ruožą, kils rizika incidentams vandenyje atsirasti, kurią sukeltų intensyvėjantis eismas.

PAVOJAI. Anot sportininkų, dabar nustatyta vieta šalia šiaurinio molo Melnragėje užsiimantiems ekstremaliu sportu kelia pavojų. Spotas.lt nuotr.

"Mes, banglentininkai, irklentininkai, burlentininkai, prie molo plaukiojame todėl, kad ten yra vienos geriausių bangų visoje rytinėje Baltijos jūros pakrantėje nuo Vokietijos iki Suomijos. Dėl uosto konstrukcijų ir kitų priežasčių čia susidaro išskirtinės sąlygos. Mes plaukiojame dėl pačios bangos formos", - sakė G. Neniškis.

Jėgos aitvarų mėgėjai 10-15 metų plaukiojo Giruliuose ties Skautų g. Problema iškilo tada, kai buvo patvirtintos naujos taisyklės paplūdimiuose ir jiems tai daryti buvo uždrausta. Dabar, jeigu ten sportininkai plaukios, jiems bus galima skirti baudas. Jeigu jie plaukios prie molo, nebus saugūs patys ir kels riziką kitiems.

Jau kalbama apie Pajūrio juostos įstatymo keitimą. Mero manymu, rengiant pajūrio juostos planą reikėtų numatyti vietas, kurios galėtų būti skiriamos aktyviam poilsiui. Pasak jo, tokia vieta galėtų būti į šiaurę nuo Girulių einant Karklės, Kalotės link.

Kitas dalykas - asociacija bando kovoti ir terminologijos srityje. Banglentininkai norėtų, kad būtų aiškiai apibrėžta, kas yra banglentė, kas yra burlentė, jėgos aitvaras ir vandens motociklas. "Kai vienoje taisyklių eilutėje atsiranda banglentininkai ir vandens motociklininkai, šiek tiek prasilenkiama su logika, nes pastarieji banglentininkams kelia tokį patį pavojų kaip ir besimaudantiesiems. Visame pasaulyje banglentininkai yra prilyginami paprastiems besimaudantiesiems, nes jie plaukia tik irdamiesi savo rankomis, neturi jokių kitų energijos šaltinių. Asociacija siekia terminologijos aiškumo. Problemų atsiranda tada, kai viskas suplakama į viena. Taip mums visiems leidžiama plaukti prie molo, tačiau mūsų interesai labai skiriasi", - sakė asociacijos prezidentas.

Raktažodžiai
Sidebar placeholder