Klaipėdos karatistai - tarp planetos elito
Klaipėdos karatistai - tarp planetos elito

Lietuvos kiokušin karatė federacija (LKKF) surengė pirmąsias nuotolines kata rungties Pasaulio taurės varžybas, kuriose jėgas išbandė net 1 000 dalyvių. Tarp planetos lyderių buvo ir du Klaipėdos kiokušin karatė klubai - "Okinava" ir "Shodan".

LKKF 2020-aisiais ėmėsi rengti nuotolines Lietuvos klubų varžybas. Po sėkmingų bandymų buvo žengta į tarptautinę erdvę - surengtos Europos taurės varžybos ir pirmasis oficialus nuotolinis Europos čempionatas.

Naujas etapas - Pasaulio taurės varžybos - pranoko organizatorių lūkesčius. Jose jėgas išbandė net 1 000 sportininkų iš 112 klubų. Varžybose dalyvavo sportininkai iš 26 šalių: Lietuvos, Andoros, Australijos, Belgijos, Brazilijos, Danijos, Graikijos, Irano, Ispanijos, Izraelio, Jungtinės Karalystės, Kazachstano, Latvijos, Lenkijos, Moldovos, Nyderlandų, Prancūzijos, Rumunijos, Rusijos, Slovakijos, Švedijos, Šveicarijos, Turkijos, Ukrainos, Vengrijos ir Vokietijos.

Atletai varžėsi suskirstyti net į 38 kategorijas pagal amžių ir meistriškumą.

Tarp senjorų vyrų nugalėtoju tapo švedas Andreasas Tampe, o tarp moterų - Klaipėdos "Okinavos" klubo vadovė Diana Mačiūtė. Ji turnyre nepaliko vilčių visoms savo varžovėms: vokietei Karinai Battermann, rumunei Alinai Bogdan, ukrainietei Olesiai Derevianko ir finale savo auklėtinei, "Okinavos" instruktorei Kristinai Basovai. Pastaroji į viršų kėlė vicečempionės taurę.

Vaikinų jaunimo amžiaus grupės (37 dalyviai) finale taip pat susitiko du "Okinavos" auklėtiniai, o aukso medaliu džiaugėsi Enrikas Pucėta, pranokęs Gustą Razmą.

Lietuvos klubams pavyko laimėti dar 4 aukso medalius. Juos pelnė dar du "Okinavos" sportininkai ir du "Shodan" auklėtiniai: Vykintas Kubilius (iki 10 metų, "Shodan"), Kamilė Einikytė (iki 11 metų, "Shodan"), Nojus Trukšanovas (iki 13 metų, "Okinava") ir Nikas Kvasys (iki 16 metų, "Okinava").

"Okinavos" karatistai - U-16 ir senjorų lyderiai

U-16 ir senjorų visų klubų įskaitoje "Okinava", iškovojusi 5 medalius (3 aukso ir 2 sidabro), džiaugėsi pirmąja komandine vieta.

Įskaitant jaunučių ir vaikų amžiaus grupes, "Okinavos" sportininkai iškovojo 9 medalius - 4 aukso, 2 sidabro ir 3 bronzos.

Jaunučių amžiaus grupės (U-16) čempionu tapo Nikas Kvasys. Jis nugalėjo Jungtinės Karalystės, du Ispanijos, Ukrainos ir Rumunijos sportininkus.

Vaikų kategorijoje pasaulio čempiono titulu džiaugėsi trenerės Kristinos Basovos mokinys Nojus Trukšanovas (laimėtos 5 kovos). Pasaulio bronzos medalius iškovojo Urtė Eigirdaitė, Jonas Beržinis ir Paulius Zibalis (laimėta po 2-3 kovas).

"Okinavos" klubo prezidentė Diana Mačiūtė labai džiaugiasi stipriausia komanda (41 dalyvis), kuri leidžia tobulėti ir siekti vis aukštesnių rezultatų.

"Tai įspūdingas pasirodymas, kuris tapo puikiu pavyzdžiu esamiems ir augantiems klubo "Okinava" čempionams", - akcentuoja "Okinavos" atstovai.

"Shodan" vaikų komanda - pasaulio trejetuke

Kito Klaipėdos klubo - "Shodan" - auklėtinių sąskaitoje iš viso 8 medaliai (2 aukso, 4 sidabro ir 2 bronzos).

"Shodan" mokyklos vaikų komanda bendroje visų čempionate dalyvavusių pasaulio klubų komandinėje įskaitoje užėmė 3 vietą.


AUGA PAMAINA. Ne kartą pasaulio ir Europos karatė čempionatuose žibėjęs "Shodan" klubo prezidentas Lukas Kubilius užaugino sau puikią pamainą - pasaulio taurės iki 10 metų grupės čempionu tapo jo sūnus Vykintas Kubilius. Asmeninio archyvo nuotr.

"Tai - geriausias Lietuvos klubų pasirodymas. Kiti Lietuvos klubai liko už prizininkų pakylos", - pabrėžė "Shodan" klubo prezidentas Lukas Kubilius.

Be jau minėtų "Shodan" čempionų V. Kubiliaus ir K. Einikytės, dar ant prizininkų pakylos laiptelio skirtingose grupėse kopė ir sidabro medaliais džiaugėsi Eva Jundulaitė, Dominykas Poškus, Milda Petrova ir Karolina Radžiūnaitė, bronzos medalius iškovojo Žygintas Zabukas ir Titas Česnauskas.

"Džiaugiamės visais savo auklėtiniais, kurie šiuo sunkiu metu randa motyvacijos ir noro tobulėti, nuosekliai bei sąžiningai sportuoja ir siekia sportinių aukštumų", - sakė "Shodan" klubo vadovas L. Kubilius.

Aukščiausio lygio teisėjai

Sklandžią varžybų eigą užtikrino gausi aukščiausio lygio teisėjų komanda, kuriai vadovavo varžybų vyr. teisėjas LKKF prezidentas Vidmantas Poškaitis ir Europos karatė organizacijos (EKO) Teisėjų komiteto pirmininkas 7 dano meistras Michaelis Soderkvistas iš Švedijos.

"Didelis malonumas dalyvauti tokiose unikaliose varžybose, tai jau trečiasis didelis renginys, prie kurio prisideda ir EKO, - sakė M. Soderkvistas. - Šiais laikais visi turime daug iššūkių ir dėl varžybų, ir dėl treniruočių, todėl tokia galimybė visiems susiburti ir pasivaržyti yra ypač svarbi. Tai yra įkvėpimas. Nesvarbu, kokie yra galutiniai rezultatai, kam pavyko laimėti, kam - ne, svarbiausia yra jausti, kad treniruojiesi ne veltui, kad tobulėji ir gali sau mesti iššūkį."

Kolegai pritarė Pasaulio karatė organizacijos viceprezidentas iš Nyderlandų Koenas Scharrenbergas: "Neįtikėtina, kad turime tiek daug dalyvių varžybose tokiais laikais. Tai rodo, kad kiokušin karatė turi puikią ateitį. Ačiū organizatoriams, kurie nuo mažų vietinių varžybų nuėjo kelią iki tokio masinio visą pasaulį vienijančių varžybų. Jų pabaigoje visi esame nugalėtojai ir galime džiaugtis, kad galėjome būti šio renginio dalimi."

"Šios varžybos buvo unikalios daugeliu atžvilgių. Tai pirmasis vien kata rungčiai skirtas pasaulinis renginys, jis vyko virtualioje erdvėje, čia kartu varžėsi ir teisėjavo skirtingų karatė organizacijų atstovai. Visa tai yra unikalu, visa tai vienija karatė pasaulį šiais sunkiais laikais, - teigė Europos pilno kontakto karatė organizacijos prezidentas Koenas Spitaelsas. - Nesvarbu, kokio amžiaus buvo šių varžybų dalyviai, visi jie tapo istorijos dalimi. Tie, kas dabar dar yra vaikai, ateityje galės prisiminti ir pasakoti kitiems, kad taip pat buvo šio pirmojo tokio renginio dalimi."

PARODĖ MEISTRIŠKUMĄ. U-16 grupės pasaulio taurės čempionas klaipėdietis Nikas Kvasys.

Sidebar placeholder