Lemiamų varžybų išvakarėse irkluotojai optimizmo nepraranda.

Prieš savaitę iš Liucernos (Šveicarija) sugrįžo Klaipėdos irkluotojai, dalyvavę pasaulio taurės finaliniame etape. Na, o vakar klaipėdiečiai išvyko į Trakus, kur tęs pasiruošimą pasaulio irklavimo čempionatui, po mėnesio vyksiančiam Milane (Italija). Apie įtemptą irkluotojų gyvenimą kalbamės su Klaipėdos miesto sporto centro ir Lietuvos rinktinės treneriu Liudu Mileška.

-Kaip vertinate savo auklėtinių pasirodymą Liucernoje?

-Dvivietė valtis, kurią irklavo mano auklėtinis Einaras Šiaudvytis ir kaunietis Kęstutis Keblys, tarp 19 komandų užėmė 11 vietą. Keturvietę be vairininko irklavę maniškiai Tadas Trilikauskas, Vaidotas Semenavičius, Donatas Buivydas ir Tomas Bagvilas buvo dvylikti taip pat tarp 19 kolektyvų. Šiose varžybose nebuvo dalinami kelialapiai į olimpines žaidynes, todėl didelės reikšmės šiems rezultatams neteikiu. Mūsų tikslas, kad prieš lemiamas varžybas greičiau "susidainuotų" keturvietės ekipažas, į kurį neseniai įsiliejo naujas narys - T. Bagvilas. Šis dvidešimtmetis vaikinas tik prieš mėnesį pakeitė nugaros traumą gavusį Mindaugą Kvederį.

-Kokiose varžybose šiemet dar dalyvavote ir kaip sekėsi?

-Dvivietė pasaulio taurės etape Milane užėmė aštuntą vietą. Pirma buvo atvirame Lenkijos irklavimo čempionate ir "Ginarinių irklų" regatoje Trakuose. Keturvietė buvo pirma Belgijoje ir "Gintarinių irklų" regatoje bei užėmė ketvirtą vietą tarptautinėje Eseno (Vokietija) regatoje.

-Svarbiausios šių metų varžybos jau netrukus. Kaip jose tikitės pasirodyti?

-Jau po mėnesio mūsų irkluotojų laukia nelengvas išbandymas Milane. Šiame Italijos mieste vyks pasaulio irklavimo čempionatas. Norint patekti į olimpines žaidynes šiose pirmenybėse mūsų valtims reikia būti tarp vienuolikos geriausių komandų. Viliamės šią užduotį įvykdyti. Tiesa, jei tai nepavyktų įvykdyti, dar vieną šansą turėtumėm 2004 metais, kuomet vyks dar vienerios atrankos varžybos. Tačiau per jas bus išdalinta tik po du kelialapius - dvivietėms ir keturvietėms valtims.

-Ką žinote apie būsimus varžovus?

-Juos aš skirstau į dvi grupes. Į pirmąją įeina Anglijos, Vokietijos, Slovėnijos, Kanados ir Australijos įgulos. Antrosios grupės komandoms priklauso Kroatijos, Prancūzijos, Egipto, Naujosios Zelandijos, Rumunijos, JAV, Lietuvos ir kitų šalių irkluotojai. Daugelio šalių įgulos kartu irkluoja jau nebe pirmus metus, todėl mums nelengva bus su jomis konkuruoti.

-Kur matote savo sportininkų rezervus?

-Iki šiol mūsų keturvietės vyrai irklavo beveik dvidešimties metų senumo valtį. Tokios valtys kai kuriose šalyse jau seniai yra tapusios muziejų eksponatais. Milane plauksime su šiuolaikiška valtimi, todėl tikimės pagerinti savo rezultatus. Tikiu, kad iki čempionato Italijoje pradžios "prisišlifuos" ir naujokas T. Bagvilas.

-Žinau, kad keturvietę valtį jums žadėjo nupirkti miesto Savivaldybė. Ar taip ir bus?

-Deja, pasaulio čempionate plauksime su skolinta keturviete, nes miestas neturi pinigų. Valtį skolinsimės arba iš Lenkijos, arba iš Vokietijos. Tačiau miesto valdžia sportininkų pasiruošimui nepagailėjo pinigų. Esu dėkingas ir mūsų rėmėjams - AB "Klaipėdos nafta" (direktorius J. Aušra), AB "Klaipėdos energija" (direktorius V. Valutis) bei saugos tarnybai "Argus" (direktorius R. Jonaitis).

-Kada išvyksite į Italiją?

-Išvyka yra numatyta rugpjūčio 22 d. Čempionatas vyks rugpjūčio 26-31 dienomis. Iki tol treniruosimės Trakuose, Galvės ežere. Čia rugpjūčio 3-4 dienomis dalyvausime Lietuvos čempionate.

-Dėkoju už pokalbį ir linkiu abiems Jūsų valtims iš Milano parsivežti olimpinius kelialapius.

Sidebar placeholder