Lietuvos boksininkas susitiks su pasaulio čempionu

Lietuvos boksininkas susitiks su pasaulio čempionu

Tarptautiniai turnyrai Lenkijoje, Vengrijoje, Suomijoje, Turkijoje ir Lietuvoje, dvikovos su pasaulio čempionais, treniruočių stovyklos Lietuvoje ir užsienyje – toks intensyvus tvarkaraštis laukia Lietuvos rinktinės boksininkų, besiruošiančių atrankai į Tokijo olimpines žaidynes.

Pirmadienį Lietuvos vyrų rinktinė pradėjo treniruočių stovyklą Lenkijoje. Kaimyninėje šalyje lietuviai treniruojasi kartu su Lenkijos, Rusijos, Estijos, Čekijos, Maroko ir Jordanijos rinktinėmis. Sausio 23 d. penki lietuviai surems pirštines tarptautiniame mače, kuriame kovos ir pasaulio čempionai.

„Siekiame sudaryti kuo geresnes sąlygas rinktinei pasirengti olimpiniam atrankos turnyrui. Rinktinės treneriai pageidavo, kad boksininkai turėtų kuo daugiau kovų tiek tarptautiniuose turnyruose, tiek ir treniruočių stovyklose su skirtingų žemynų ir skirtingų stilių varžovais.

Todėl turnyrų geografija gan plati, nes vyrų rinktinė dalyvaus olimpinių žaidynių pasauliniame atrankos turnyre, kur burtai gali lemti varžovą iš bet kurio pasaulio krašto“, – sakė Lietuvos bokso federacijos prezidentas Darius Šaluga.

Šeštadienį Liubline vyksiančiame „Suzuki Boxing Night“ mače, kuriame ketina dalyvauti ir naujasis Tarptautinės bokso federacijos (AIBA) prezidentas Umaras Kremliovas, kovos Edgaras Skurdelis (svorio kategorija iki 57 kg), Vytautas Balsys (iki 75 kg), Tadas Tamašauskas (iki 91 kg) ir Jonas Jazevičius (daugiau nei 91 kg).

V. Balsys susitiks su dabartiniu pasaulio čempionu Glebu Bakshi. Rusijos boksininkas auksą iškovojo 2019 m. Jekaterinburge vykusiose planetos pirmenybėse. Kiti lietuviai pirštines surems su Lenkijos atstovais. E. Skurdelis susitiks su Pawelu Brachu, T. Tamašauskas su Tomašu Niedzwieckiu, o J. Jazevičius su Karoliu Krupieniku. Iš viso vyks dvylika kovų, kuriose dalyvaus Lenkijos, Lietuvos, Estijos, Rusijos, Čekijos ir Jordanijos boksininkai.

„Treniruočių stovykla Lenkijoje vyks iki sausio 29 d., o jau vasario 7 d. pradėsime kovas tarptautiniame „Bocskai“ turnyre Vengrijoje. Kovo mėnesį dalyvausime „Istanbul Bosphorus“ turnyre Turkijoje, balandį vyksime į „Gee Bee“ turnyrą Suomijoje. Gegužės mėnesį kovosime Kaune vyksiančiame Algirdo Šociko turnyre.

Po jo išvyksime į treniruočių stovyklą Prancūzijoje, kur surengsime paskutinę treniruočių stovyklą prieš birželio mėnesį Paryžiuje vyksiantį olimpinį atrankos turnyrą“, – apie pasirengimo planus pasakojo Lietuvos vyrų rinktinės vyriausiasis treneris Vidas Bružas.

2015 m. Europos čempioną Eimantą Stanionį išugdęs V. Bružas teigia, kad daugėja vilčių Lietuvos rinktinėje išvysti pastaruosius ketverius metus profesionalų ringe JAV sėkmingai kovojantį lietuvį.

Vedamos intensyvios derybos su boksininkui atstovaujančia agentūra, kad 12 pergalių (9 iš jų nokautais) iškovojęs E. Stanionis dalyvautų olimpiniame atrankos turnyre Paryžiuje. 26 metų E. Stanionis olimpinėse žaidynėse debiutavo 2016 m. Rio de Žaneire, kur užėmė 9 vietą.

Anksčiau negu vyrai pasirengimą olimpinėms atrankos kovoms pradėjo Gabrielė Stonkutė. Europos jaunimo čempionė sausio 7–14 d. kartu su treneriu Dariumi Katkevičiumi dalyvavo treniruočių stovykloje Zakopanėje kartu su Lenkijos rinktine.

Artimiausiuose G. Stonkutės planuose – tarptautinis „Bocskai“ turnyras Vengrijoje. G. Stonkutė bus vienintelė Lietuvos atstovė Europos zonos atrankos turnyre Londone. Praėjusių metų kovo mėnesį prasidėjęs, bet dėl pandemijos sustabdytas turnyras Anglijos sostinėje bus pratęstas balandžio 22 d.

Raktažodžiai
Sidebar placeholder