Lietuvos čempionai gęsta

Lietuvos čempionai gęsta

50 metų audringuose Lietuvos futbolo vandenyse plaukiojęs Panevėžio „Ekranas“ atsidūrė ant nebūties slenksčio. Jau prasidėjo Lietuvos futbolo klubų licencijavimo 2015 metų sezonui paskutinis etapas, o daugkartiniai šalies čempionai dar net nepradėjo teikti dokumentacijos. Kiti A lygos klubai jau pluša ruošdamiesi sezonui, o „Ekrano“ stovykloje tvyro mirtina tyla.

Prieš kelias savaites, kalbėdamas su „Vakaro žiniomis“, Panevėžio „Ekrano“ prezidentas Aušrys Labinas teigė, kad vyksta intensyvios derybos su potencialiais investuotojais, kurie ne tik apmokėtų klubo skolas, bet ir užtikrintų sklandų finansavimą sezono metu. „Jei iki sausio 15 d. nepavyks susitarti, „Ekranas“ pasitrauks iš 2015 m. A lygos pirmenybių licencijavimo proceso“, - tada pareiškė A.Labinas.

Minėta data atėjo ir praėjo, o iš Panevėžio - jokių žinių. LFF Licencijavimo skyriaus vadovas Laurynas Zibolis „Vakaro žinioms“ sakė, kad „Ekranas“ kol kas apskritai nepateikė jokių dokumentų. „Kiek žinau, „Ekrano“ prezidentas lankėsi federacijoje, buvo susitikęs ir su mūsų finansininke, bet man asmeniškai su juo neteko bendrauti. Jei padėtis dramatiškai nepasikeis, „Ekranas“ negaus jokios licencijos“, - teigė L.Zibolis.

Vis dėlto toks LFF Licencijavimo skyriaus verdiktas dar nereiškia, kad A lygoje „Ekrano“ nebus. Nes galutinį sprendimą dėl būsimų čempionato dalyvių priims ne licencijų dalintojai, o LFF Vykdomasis komitetas. „Žinau, kad su dokumentais mes žiauriai vėluojame. Ir suprantu, kad iki Licencijavimo komiteto posėdžio, kuris numatytas vasario 2 d., jokių dokumentų nepateiksime. Bet aš kalbėjausi su LFF vadovais, paaiškinau jiems klubo padėtį, problemas ir galimus sprendimus. Sutarėme, kad galutinis verdiktas bus priimtas po Apeliacinio komiteto posėdžio, - vakar pareiškė A.Labinas. - Aš pasiduoti neketinu. Derybos su investuotojais vis dar vyksta. Šioks toks progresas yra, bet pinigai dar nepervesti.“

Vis dėlto net ir išgyvenęs rūsčią žiemą „Ekranas“ neišvengs dramatiškų pokyčių. A.Labino teigimu, tolesniu komandos išlaikymu ir jos komplektacija turėtų užsiimti nauji investuotojai iš užsienio. Ar tai reiškia, kad „Ekranas“ taps Alytaus „Dainavos“ ir Gargždų „Bangos“ modelio komanda? „O kas belieka? Aš pats esu nepajėgus toliau finansuoti klubo, klubas yra nepajėgus užsidirbti pinigų, tad esame patekę į akligatvį. Todėl ieškau žmonių, kurie galėtų perimti klubą. Tai jau ne rėmėjų paieška, o naujų klubo savininkų paieška. Šiuo metu aktyviausiai bendrauju su Pietų Amerikoje veikiančiu fondu, kuris valdo teises į įvairius futbolininkus. Jie norėtų turėti ir savo klubą, į kurį galėtų siųsti savo žaidėjus ir pan.“, - paaiškino A.Labinas.

„Ekrano“ vadovo teigimu, sandorio kaina siekia 300 tūkst. eurų. Pasak A.Labino, šių pinigų užtektų Panevėžio komandos skoloms padengti. „Manau, kad „Ekrano“ išlikimu pirmiausia turėtų būti suinteresuoti tie žmonės, kuriems klubas yra skolingas. Nes taip jie atgautų bent dalį savo pinigų. O jei „Ekranas“ bankrutuos, tada perspektyvos bus miglotos. Pagaliau ir Lietuvos futbolui būtų naudingiau išsaugoti komandą. Vis dėlto „Ekranas“ yra šalies futbolo istorijos dalis, daugkartinis Lietuvos čempionas ir vienas iš žinomiausių prekės ženklų“, - samprotavo A.Labinas.

Parengta pagal dienraštį „Vakaro žinios“

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder