Londono parolimpinių žaidynių medalių lentelėje pirmąją vietą užėmė kinai

Sekmadienį pasibaigusių Londono parolimpinių žaidynių medalių lentelėje pirmąją vietą užėmė Kinijos sportininkai. Jie iškovojo 95 aukso, 71 sidabro ir 65 bronzos medalius (iš viso - 231).

Antrąją vietą užėmė Rusijos atletai. Jų sąskaitoje - 36 aukso, 38 sidabro ir 28 bronzos medaliai (iš viso - 102). Trečioje vietoje - Didžiosios Britanijos rinktinė. Jos nariai pelnė 34 aukso, 43 sidabro ir 43 bronzos medalius (iš viso - 120).

Medalius iškovojo 75 šalių atstovai (aukso - 57).

Latviai, iškovoję po vieną aukso ir sidabro medalį, pasidalijo 47-ąją vietą.

Net aštuonis aukso medalius iškovojo 20-metė Australijos plaukikė Žaklina Freni (Jacqueline Freney).

Žaidynėse dalyvavo beveik 4300 atletų su fizine ir regėjimo negalia iš 164 šalių. Iš viso buvo išdalinti 503 medalių komplektai.

Lietuvai žaidynėse atstovavo 11 sportininkų - penki individualių sporto šakų atstovai ir šeši golbolo (aklųjų riedulio) žaidėjai. Geriausiai pasirodė šuolininkė į tolį Ramunė Adomaitienė ir golbolininkai. Jie užėmė ketvirtąsias vietas.