LRT taurės finale "Dragūnas" susitiks su "Ūla"

Antrajame LRT vyrų rankinio taurės pusfinalyje susitiko Varėnos „Ūla“ ir Kauno „Granitas – Gaja – Karys“ komandos. Pastaroji komanda buvo 2013 m. LRT vyrų rankinio taurės finalininkė.

Rolando Markino treniruojami Varėnos rankininkai pirmąjį kėlinį laimėjo rezultatu 16:13.

Didžioji rungtynių intriga užvirė antrajame kėlinyje. Antrojoje rungtynių pusėje „Granitas – Gaja – Karys“ pradėjo vytis varžovus ir 39-ąją rungtynių minutę sumažino skirtumą iki minimumo (18:19), o iki rungtynių pabaigos likus mažiau negu 15-a minučių kauniečiai netgi persvėrė rezultatą savo naudai (21:20).

Likusios rungtynių minutės buvo itin atkaklios ir nervingos. Iki rungtynių pabaigos likus žaisti 4-ioms minutėms rezultatas buvo lygus (26:26). Pauliui Šarkauskui sėkmingai realizavus 7 m. baudinį „Granitas – Gaja – Karys“ išsiveržė į priekį (27:26). Remigijus Čepulis turėjo galimybę išlyginti rezultatą, tačiau jo mestas 7 m. baudinys tikslo nepasiekė ir rezultatas liko 27:26 kauniečių naudai. Žaisti likus vieną minutę ir 30 sekundžių „Granitas – Gaja – Karys“ ekipa paprašė minutinės petraukėlės, po kurios kauniečiai nesugebėjo sėkmingai užbaigti atakos ir kamuolys atiteko „Ūlos“ rankininkams. Iki rungtynių pabaigos likus 26 sekundėms Arminas Grigėnas sėkmingai realizavo 7 m. baudinį ir išlygino rezultatą (27:27).

Per pagrindinį laiką komandoms nepavykus išsiaiškinti rungtynių nugalėtojo buvo žaidžiamas pratęsimas (du kėliniai po penkias minutes).

Pirmojo pratęsimo metu „Ūlos“ rankininkams pavyko pabėgti į priekį dviejų įvarčių skirtumu (31:29).

Antrąjį pratęsimą taikliu metimu pradėjo „Granitas – Gaja – Karys“ žaidėjas Vaidas Drevinskas (30:31). Kitoje atakoje Arminas Grigėnas „Ūlai“ vėl grąžino dviejų įvarčių pranašumą (32:30). Iki rungtynių pabaigos likus vienai minutei ir 20 s. „Ūlos“ ekipoje aikštėje liko tik penki žaidėjai. Penkiese varėniškiai žaidė iki pat antrojo pratęsimo pabaigos. Labiau patyrę „Ūlos“ žaidėjai net ir žaisdami mažumoje minimaliu rezultatu 35:34 laimėjo rungtynes ir pateko į LRT vyrų rankinio taurės finalą.

Įvarčiai:

„Ūla“: Remigijus Čepulis – 12, Arminas Grigėnas – 9, Šarūnas Krisiulevičius, Tautvydas Mikalauskas, Žygimantas Grigėnas ir Rimantas Palevičius – po 3, Kęstutis Ikasala – 2.

„Granitas – Gaja – Karys“: Paulius Šarkauskas – 10, Aurimas Balčiūnas – 7, Vaidas Drevinskas ir Mindaugas Urbonas – po 5, Valdas Jarukas – 3, Edvinas Balčiūnas – 2, Lukas Sutkus ir Lukas Feoktistovas – po 1.

53-ios LRT vyrų rankinio taurės finalinės rungtynės bus žaidžiamos rytoj 15.00 val. Pasvalio „Pieno žvaigždžių“ arenoje. Dėl pereinamosios taurės kovos Klaipėdos „Dragūnas“ ir Varėnos „Ūla“.