Mokėti algas vėluojantis "Žalgiris" šaukiasi politikų pagalbos
Mokėti algas vėluojantis "Žalgiris" šaukiasi politikų pagalbos

Lietuvos krepšinio federacijos generalinis sekretorius Mindaugas Špokas, Lietuvos krepšinio lygos prezidentas Remigijus Milašius ir Kauno „Žalgirio" vadovas Paulius Motiejūnas Seimo Ekonomikos komiteto posėdžio metu priminė, kokioje sunkioje padėtyje ši sporto šaka atsidūrė dėl pandemijos.

Bendra nuostolių suma - 14,7 mln. eurų. P.Motiejūnas neslėpė, kad „Žalgiryje" vėluoja atlyginimai.

Šią sumą įvardino M.Špokas. „Sportas yra ekonomikos dalis ir sukuria pridėtinę vertę. Turime 135 narius, bendri mūsų nuostoliai yra 14,7 mln. eurų. Didžioji dalis yra neparduoti bilietai, tai sudaro 5,5 mln. eurų.

Šiuos dalykus labai sunku planuoti. Lietuvoje vyko du Europos čempionato atrankos varžybų langai. Tu sukuri pridėtinę vertę, užimi viešbučius, transportą, logistiką, įvykdai įsipareigojimus, bet pajamų negali gauti.

Prašymas Seimo nariams - rasti kompensacinį mechanizmą. ES turi mechanizmus, iš kurių būtų galima padėlioti", - teigė federacijos generalinis sekretorius.

R.Milašius sakė, kad LKL nuo pandemijos pradžios prarado maždaug 13 mln. eurų: „Vien „Žalgirio" praradimas - 6 mln.

Tai mūsų išskirtinis klubas, kuris dalyvauja Eurolygoje, renka didžiausią kiekį žiūrovų, dominuoja ne tik Lietuvoje. Yra daug punktų, dėl kurių prarandame pinigus - žiūrovai, negautos pajamos iš reklamos arba arenų nuomos".

P.Motiejūnas patikino, kad padėtis „Žalgiryje" - labai sunki. „Daugiausia pajamų negauname dėl bilietų. Rėmėjai irgi mažina biudžetus, nes mažėja pelnas. Iš esmės situacija tokia, kad vėluojame mokėti žaidėjams algas.

Jei nebus jokių kompensacijų, taip ir bus, kad skolos vilksis. Situacija tikrai liūdna. Neprašytume kompensacijų, jeigu būtų žiūrovų, bet dabar neturime meškerės, kuri leistų uždirbti pinigus", - Ekonomikos komiteto nariams sakė „Žalgirio" vadovas.

 

Raktažodžiai
Sidebar placeholder