Neįgalieji vaikai ir suaugusieji varžėsi bočios, krepšinio (3x3), stalo teniso, smiginio, kulkinio šaudymo, kvadrato, rankų lenkimo, figūrinio važiavimo vežimėliais ar linksmųjų estafečių rungtyse.
Visi dalyviai turėjo galimybę išbandyti tarp neįgaliųjų itin populiarėjantį badmintoną ar irklavimą treniruokliais "Concept2". Daug ovacijų sulaukė išskirtinį pasirodymą surengę neįgaliųjų centro "Klaipėdos lakštutė" breiko šokių kolektyvas.
Tai vienas iš Klaipėdos - Europos sporto miesto renginių. Šią šventę organizavo Klaipėdos lengvosios atletikos mokykla (LAM) ir Klaipėdos miesto savivaldybė.
Nugalėtojams buvo įteikta daug vertingų prizų, dalyviai buvo vaišinami arbata, kava, sultimis ir įvairiais skanėstais.
Per atidarymą - įkvepiančios kalbos
"Minėti šią Tarptautinę neįgaliųjų dieną sportuojant - graži Klaipėdos miesto tradicija. Džiugina tai, kad daugėja dalyvių. Tikriausiai impulsą tam davė vasarą Klaipėdos - Europos sporto miesto kontekste Centriniame stadione vykęs pirmasis žmonių, turinčių negalią, sporto festivalis. Kiekvienas iš jūsų, dalyvaujantis sporto rungtyse, jau yra nugalėtojas. Panašios šventės puiki proga į vieną vietą susiburti negalią turintiems žmonėms ir kartu smagiai bei aktyviai praleisti laiką, pabendrauti", - per renginio atidarymo ceremoniją kalbėjo Klaipėdos savivaldybės administracijos direktorius Saulius Budinas.
Jis "Vakarų ekspresui" akcentavo, kad smagu matyti neįgaliųjų ryžtą ir norą varžytis, jų nuoširdžiai liejamas emocijas.
PAGALBA. UAB "Hidrostatyba" valdybos pirmininkas Jonas Dumašius dalyvavo neįgaliųjų sporto šventėje ir nugalėtojus apdovanojo medaliais. Verslininkas nėra abejingas neįgaliesiems - jau daugiau nei dešimtmetį teikia neįgaliųjų rekreacijos ir sporto klubui "Klaipėdos Kentauras" finansinę pagalbą. Egidijaus JANKAUSKO nuotr.
"Malonu žiūrėti, kai švyti jų veidai, kaip jie azartiškai varžosi sporto rungtyse. Kai matai jų užsispyrimą, norą nugalėti, norą gyventi bei džiaugtis pasauliu, ir pačiam norisi pozityviau žvelgti į aplink supantį pasaulį. Tada net pats išspaudi šypseną, pasikrauni energijos ir suvoki, kad jiems reikia tiek nedaug - tik visuomenės palaikymo ir nuoširdaus bendravimo. Būtent mūsų visų tikslas ir turėtų būti - stengtis integruoti neįgaliuosius į visuomenę ir suteikti jiems galimybę mėgautis kiekviena gyvenimo akimirka", - mintimis dalijosi S. Budinas.
Jam antrino ir Klaipėdos sporto ir kūno kultūros skyriaus vedėja Rasa Rumšienė.
"Džiaugiuosi, kad kiekvienais metais Tarptautinę neįgaliųjų dieną Klaipėdos miestas tradiciškai pažymi aktyviai visus kviesdamas į sporto šventę. Linkiu, kad sporto rungtyse nugalėtų draugystė. Sieksime sukurti priemones, jog tokie renginiai Klaipėdoje per metus vyktų dažniau", - akcentavo R. Rumšienė.
Graži draugystė
Šioje šventėje teko sutikti ir UAB "Hidrostatyba" valdybos pirmininką Joną Dumašių, kuris taip pat nėra abejingas neįgaliesiems - jau daugiau nei dešimtmetį teikia neįgaliųjų rekreacijos ir sporto klubui "Klaipėdos Kentauras" (prezidentas Gintas Jonauskas) finansinę pagalbą.
Verslininkas atsiliepia į klubo prašymus prisidėti prie renginių biudžetų formavimo.
KAS STIPRESNIS? Daug emocijų kėlė rankų lenkimo varžybos. Pauliaus MATULEVIČIAUS nuotr.
"Neįgalieji taip pat nori aktyviai leisti laiką, sportuoti, dalyvauti renginiuose. Smagu, kad galime jiems pagelbėti. Kilnu yra padėti išvykti jiems į varžybas, prisidėti bent prie prizų. Tai išties praskaidrina jų gyvenimo akimirkas ir padeda integruotis į visuomenę", - įsitikinęs J. Dumašius.
- Darydamas kam nors gera pats įvertini, kas tas gėris yra. Svarbu duoti ką nors gyvenime ne tik sau pačiam, bet ir kitiems", - pridūrė verslininkas.
J. Dumašių gerai pažįsta ir apie jo gerus darbus žino ne tik privatūs asmenys, kuriems buvo suteikta materialinė pagalba, bet ir įvairios organizacijos, vykdančios socialines programas.
Vadovaudamas "Hidrostatyba" įmonių grupei ir dirbdamas Klaipėdos mieste bei regione, J. Dumašius atsiskleidė kaip asmenybė, sekanti ir puoselėjanti tas savanorystės tradicijas, kurias pradėjo Mažosios Lietuvos filantropas ir mecenatas Julius Liudvikas Vyneris.
Ne tik tiesiogine finansine parama garsėja gargždiškis verslininkas J. Dumašius. Jo valdoma kompanija "Hidrostatyba" labdaros pagrindais įrengė Klaipėdos miesto simboliu tapusio burlaivio "Meridianas" švartavimo krantinę prie Biržos tilto.
Remdamas sutrikusio intelekto žmonių globos bendrijos "Gargždų viltis" sumanymus ir renginius, Klaipėdos miesto neįgaliųjų rekreacijos ir sporto klubą "Klaipėdos Kentauras" ir individualiai besikreipiančius negalia turinčius žmones, J. Dumašius yra pelnęs jautraus ir patikimo socialinio partnerio vardą.
Didelį indėlį J. Dumašius įneša kasmet formuojant sporto klubo VŠĮ "BC Klaipėda" biudžetą, skiriant lėšas krepšinio komandai "Neptūnas-Akvaservis" bei VšĮ "Klaipėdos sporto projektai", taip tiesiogiai prisidėdamas prie jaunų ir talentingų sportininkų ugdymo, sporto klubų veiklos stiprinimo.
Rašyti komentarą