NKL vicečempionai sezoną pradės atsinaujinę ir pakeitę pavadinimą

NKL vicečempionai sezoną pradės atsinaujinę ir pakeitę pavadinimą

Praėjusio Nacionalinės krepšinio lygos (NKL) sezono vicečempionai Klaipėdos "Naftos-Uni-Akvaservis" krepšininkai naująjį sezoną pasitinka atsinaujinę ir pasiryžę siekti dar didesnių iššūkių: pasikeitė komandos pavadinimas, treneris, kapitonas, įvyko pokyčių ir žaidėjų gretose. Nuo šiol ši komanda glaudžiai bendradarbiaus su reprezentacine Klaipėdos "Neptūno" komanda, tad pavadinimas keičiamas į "Neptūnas-Akvaservis".

"Bus pasirašyta bendradarbiavimo sutartis su "Neptūnu" ir Klaipėdos Vlado Knašiaus krepšinio mokykla. Nuo šiol dirbsime kur kas glaudžiau nei anksčiau, kartu auginsimės jaunąją Vakarų Lietuvos krepšininkų kartą. Džiugu, kad vyksta glaudus ir geranoriškas bendradarbiavimas. Mūsų tikslas - kad iš mūsų miesto neišvyktų, o būtent čia tobulėtų geriausi mūsų žaidėjai. Norime, kad būtent perspektyviausi klaipėdiečiai gintų savo miesto garbę", - pabrėžė "Neptūno-Akvaservis" komandos direktorius Dainius Vaitelis.

Papasakokite, kokie per vasarą komandoje įvyko pokyčiai? - paklausėme D. Vaitelio.

Komandą treniruoja jaunas ir perspektyvus treneris Tomas Gaidamavičius. Jis prieš tai dvejus metus metus dirbo Kėdainių "Nevėžio" trenerių štabe, anksčiau pats profesionaliai žaidė krepšinį, tad puikiai išmano šį amatą. Mane išties žavi jo noras dirbti, tobulėti ir siekti kuo aukštesnių rezultatų.

Dirbti su aukštaūgiais žaidėjais padės "Neptūno" trenerių štabe dirbantis kroatas Jurica Žuža. Šis krepšinio specialistas išties nuoširdžiai padeda tobulėti mūsų aukštaūgiams.

NAUJOKAI. Dovydas Romančenka, Ernestas Jonkus ir Herkus Kumpys papildė "Neptūno-Akvaservis" komandos gretas. Visi jie - Klaipėdos universiteto (KU) studentai.

Iki tol mūsų komandą treniravęs ir skambių pergalių pasiekęs treneris Rytis Vaišvila nuo šiol dirbs NKL čempionų - Marijampolės "Sūduvos-Mantingos" gretose. Norime padėkoti Ryčiui už Klaipėdoje praleistus metus (Klaipėdos komandą treniravo 2013-2017 metais. - Autor. past.) ir pasiektas pergales (2015 metais iškovoti aukso medaliai, 2017 metais - sidabras). Tačiau atėjo laikas permainoms - naujų iššūkių jau reikėjo tiek treneriui, tiek mūsų krepšininkams.

Džiaugiamės, kad pavyko išsaugoti fizinio rengimo trenerį Lauryną Gendvilą. Daugelis žaidėjų norėjo rungtyniauti "Neptūno-Akvaservis" ekipoje vien dėl to, kadangi šis profesionaliai savo darbą atliekantis specialistas dirba mūsų komandoje.

Su kuriais praėjusio sezono žaidėjais teko atsisveikinti?

Turbūt skaudžiausia netektis - kapitonas Viktoras Chodosovskis. Šis bene dešimtmetį mūsų komandoje rungtyniavęs klaipėdietis išvyko rungtyniauti į Prancūziją. Tai išties puikus žaidėjas, dėl komandos rezultatų atiduodantis visą savo širdį. Tačiau Viktoras per paskutinius metus išties labai patobulėjo ir jam jau reikėjo išbandyti save aukštesniame lygyje. Pasakysiu trumpai: Viktoras visada yra laukiamas mūsų komandoje. Ačiū jam už puikų darbą ir mūsų komandos pasiekimus. Tai didelis jo indėlis.

TRENIRUOTĖ. "Neptūno-Akvaservis" žaidėjai treniruojasi nuo rugpjūčio 16 dienos. Iš pradžių žaidėjai daugiau dirbo lauke su fizinio rengimo treneriu Laurynu Gendvilu, o jau savaitę dirba su krepšinio kamuoliais sporto salėje.

Taip pat kitą sezoną mūsų gretose nebus Edvino Alunderio, Beno Bagdonavičiaus, Džiugo Slavinsko ir Eriko Kubiliaus.

E. Alunderis ir B. Bagdonavičius išvyko rungtyniauti į Italiją, D. Slavinskas - į Ispaniją, E. Kubilius - į "Telšių" ekipą.

KAPITONAS. "Neptūno-Akvaservis" komandos kapitono pareigos patikėtos ilgamečiam šios komandos žaidėjui Mindaugui Stašiui.

Džiaugiamės , kad pavyko išsaugoti mūsų įžaidėjus - Mindaugą Stašį ir Deividą Anužį, taip pat komandoje lieka Ignas Ramašauskas, Jonas Dumašius.

Į komandą patobulėję Prancūzijoje grįžo Raidas Nacius ir Deivydas Keburys. Komandą sustiprino jaunas 206 cm ūgio Klaipėdos universiteto pirmakursis Dovydas Romančenka, taip pat "Mažeikiuose" rungtyniavęs sunkusis krašto puolėjas Mantas Šerkšnas.

DUETAS. "Neptūno-Akvaservis" komandos direktorius Dainius Vaitelis (kairėje) ir naujasis komandos treneris Tomas Gaidamavičius.

Su mumis treniruojasi Europos jaunių (iki 18 metų) bronzos medalio laimėtojas, Vlado Knašiaus mokyklos auklėtinis Ernestas Jonkus, taip pat kiti "knašiukai" - Laimonas Remeikis, Rokas Nikitinas, Herkus Kumpys ir dar būrys jaunų žaidėjų. Nuolat bendraujame ir pasitariame su Vlado Knašiaus mokyklos direktoriumi Alfredu Kaniava, su "Neptūno" vadovu Algimantu Erciumi. Mums padės "Neptūno" žaidėjas Arūnas Mikalauskas. Tikėtina, kad mūsų ekipoje ateityje bus ir daugiau jaunų neptūniečių. Džiugu, kad vyksta bendras darbas. Tiek "Neptūno", tiek mūsų komandos apranga bus vienoda. Visi kartu auginsimės jaunąją krepšininkų kartą.

Kaip vyksta pasiruošimas naujajam NKL sezonui?

Treniruojamės nuo rugpjūčio 16 dienos. Iš pradžių žaidėjai daugiau dirbo lauke su fizinio rengimo treneriu Laurynu Gendvilu, o jau savaitę dirbame su krepšinio kamuoliais sporto salėje. Žaidėme draugiškas rungtynes su "Neptūno" ekipa, žinoma, pralaimėjome, tačiau mūsų jauniems žaidėjams tai buvo labai naudinga patirtis. Tiesiog dabar treneris Tomas Gaidamavičius eksperimentuoja, bando jaunus žaidėjus, aiškinasi jų galimybes ir panašiai. Vyksta darbinis procesas. Iki NKL sezono pradžios (pirmosios rungtynės spalio 6 dieną. - Autor. past.) planuojame daugiau draugiškų rungtynių.

Kokie komandai keliami tikslai?

Mes visada siekiame prasibrauti tarp keturių stipriausių NKL ekipų ir bandome iškovoti medalius. To paties sieksime ir ateinantį sezoną. Dar kartą pabrėžiu, kad mums svarbu tai, jog mūsų ekipoje būtų išugdyta kuo daugiau jaunų ir perspektyvių žaidėjų "Neptūno" ekipai. Tam ir dirbame. Juk per daugelį metų mūsų ekipos marškinėlius vilkėjo, o vėliau į reprezentacinę "Neptūno" ekipą iškeliavo daug žinomų žaidėjų, tarp jų - Mindaugas Girdžiūnas, Marius Runkauskas, Deividas Gailius, Osvaldas Kurauskas, Aidas Viskontas, Valdas Vasylius, taip pat Arvydas Macijauskas, Egidijus Dimša, Vaidotas Volkus, Gediminas Žylė, Arvydas Šikšnius bei daugelis kitų.

Komandos istorija

"Neptūno-Akvaservis" komanda turi ilgą istoriją. Tai viena tituluočiausių NKL ekipų, gyvuojanti daugiau nei ketvirtį amžiaus. Komanda įkurta 1987 metais. Per tą laikotarpį pasipuošta visų spalvų medaliais: 2001 ir 2002 metais komanda, treniruojama Genadijaus Glikmano, iškovojo trečiąją vietą LKKA pirmenybėse, 2006 metais krepšininkai, vadovaujami stratego Daliaus Ubarto, tapo NKL vicečempionais, 2007 metais su tuo pačiu treneriu pavyko iškovoti NKL čempionų titulą ir 2011 metais su treneriu Dainiumi Miliūnu pelnyti bronzos medalius. 2015 metais su treneriu Ryčiu Vaišvila buvo iškovoti aukso medaliai, 2017 metais - sidabro medaliai.

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder