Olimpinio čempiono D. Pozniako turnyre pirmą kartą kovos boksininkės

Olimpinio čempiono D. Pozniako turnyre pirmą kartą kovos boksininkės

Jau 16 metus iš eilės organizuojamas pirmojo Lietuvos olimpinio čempiono Dano Pozniako tarptautinis jaunimo bokso turnyras taps istoriniu. Pirmą kartą turnyre vyks merginų dvikovos.

Į Europos bokso konfederacijos (EUBC) oficialų varžybų kalendorių įtrauktame D. Pozniako turnyre iš viso dalyvaus 55 vaikinai ir 11 merginų. Merginos kovos penkiose, vaikinai dešimtyje svorio kategorijų. Savo varžovus boksininkai sužinojo po trečiadienį ryte vykusių svėrimų ir burtų traukimo ceremonijos.

Kovo 10-13 dienomis Vilniaus kolegijos Didžiojoje sporto salėje vyksiančiame turnyre dalyvaus boksininkai iš 8 valstybių: Lietuvos, Latvijos, Estijos, Lenkijos, Ukrainos, Čekijos, Slovakijos ir Ispanijos.

„Per penkiolika metų D. Pozniako turnyras tapo vienu didžiausiu jaunimo turnyru Europoje ir jame nuolat susirinkdavo net dvi dešimtys rinktinių. Tačiau dėl koronaviruso pandemijos šis skaičius sumažėjo.

Turnyro organizatoriai imėsi visų saugumo priemonių. Varžybos vyks be žiūrovų. Visi dalyviai turėjo atlikti COVID-19 testus per paskutines 72 valandas iki turnyro. Salėje varžybų metu galės būti tik tą dieną kovojantys boksininkai. Visi privalės dėvėti kaukes ir jas nusiimti galės tik įlipę į ringą", – sako Lietuvos bokso federacijos prezidentas Darius Šaluga.

D. Pozniako turnyras bus generalinė repeticija prieš balandžio 10-24 d. Lenkijoje vyksiantį pasaulio jaunimo čempionatą. Po turnyro bus suformuota į pasaulio pirmenybes vyksianti Lietuvos rinktinė.

„Lietuvos boksininkai prestižiniame turnyre kovos ne tik dėl medalių, bet ir dėl vietos Lietuvos jaunimo rinktinėje. Po D. Pozniako turnyro treneriai suformuos šalies rinktinę. Planuojame, kad pasaulio čempionate Lietuvai atstovaus 7 vaikinai ir 5 merginos.

Pernai Europos jaunimo čempionate bronzos medalį laimėjo Mantė Butkutė, per žingsnį nuo apdovanojimų liko net 8 lietuviai. Turime perspektyvių boksininkų, kurie pasaulio čempionate gali iškovoti medalius", – teigia D. Šaluga.

Praėjusiais metais D. Pozniako turnyre jaunieji Lietuvos boksininkai laimėjo 11 medalių – 2 sidabro ir 9 bronzos. Finale kovoję Aleksandras Trofimčiukas ir Ernestas Sinkevičius dalyvaus ir šių metų turnyre.

Danas Pozniakas (1939-2005) tapo pirmuoju Lietuvos olimpiniu čempionu 1968 m. Meksike. Jis triskart tapo Europos čempionu (1965, 1967 ir 1969 m.), kartą – Europos vicečempionu (1963 m.), keturis kartus buvusios SSSR čempionu. 1995 m. D. Pozniakas buvo pripažintas geriausiu Lietuvos boksininku per pastaruosius 50 metų ir trečiu geriausiu XX amžiaus Lietuvos sportininku.

Per savo karjerą D. Pozniakas turėjo 217 kovų, iš kurių laimėjo 203. Karjerą D. Pozniakas baigė 1970 metais. Vėliau buvo Tarptautinės (AIBA) kategorijos teisėjas. Atkūrus Lietuvos nepriklausomybę, jis buvo pirmasis Lietuvos bokso federacijos prezidentas.

1994 m. Lietuvos valstybės atkūrimo dienos proga apdovanotas Didžiojo Lietuvos Kunigaikščio Gedimino I laipsnio medaliu.

Raktažodžiai
Sidebar placeholder