Pirmą kartą Sočyje surengtas "Formulės-1" lenktynes laimėjo britas Luisas Hamiltonas

Pasaulio "Formulės-1" automobilių lenktynių čempionato 16-ąjį etapą - pirmą kartą surengtas Rusijos "Grand Prix" lenktynes Sočyje - sekmadienį laimėjo iš pirmosios pozicijos startavęs "Mercedes" komandos pilotas britas Luisas Hamiltonas (Lewis Hamilton).

29-erių metų britas iškovojo devintąją pergalę šį sezoną (ketvirtąją iš eilės) ir 31-ąją per visą karjerą.

Antrąją vietą užėmė L. Hamiltono komandos draugas vokietis Nikas Rosbergas (Nico Rosberg, +13,6 sek.). Vokietijos lenktynininkas pirmajame rate kovojo su L. Hamiltonu dėl lyderio pozicijos, tačiau nesėkmingo lenkimo metu pažeidė priekines bolido padangas ir buvo priverstas užsukti į techninio aptarnavimo zoną.

Trečias finišavo suomis Valteris Botas (Valtteri Bottas, "Williams-Mercedes", +17,4 sek.), ketvirtas - britas Džensonas Batonas (Jenson Button, "McLaren-Mercedes", +30,2), penktas - danas Kevinas Magnusenas (Kevin Magnussen, "McLaren-Mercedes", +53,6), šeštas - ispanas Fernandas Alonsas (Fernando Alonso, "Ferrari", +1.00).

Bendrojoje įskaitoje pirmaujantis L. Hamiltonas turi 291 tašką ir antrąją vietą užimantį N. Rosbergą lenkia 17 taškų. Trečiąją poziciją užima 199 taškus surinkęs australas Danielis Rikardas (Daniel Ricciardo, "Red Bull-Renault").

Likus trims etapams iki čempionato pabaigos, "Mercedes" (565 tšk.) komanda užsitikrino pirmąją vietą konstruktorių įskaitoje. Antrąją vietą užima "Red Bull" (342 tšk.), o trečiąją - "Williams" (216 tšk.).

17-asis čempionato etapas - JAV "Grand Prix" lenktynės - vyks lapkričio 2 dieną.