Plaukikei Rūtai Meilutytei - olimpinio festivalio bronza

Trabzone (Turkija) vykstančio XI Europos jaunimo (14-17 metų) vasaros olimpinio festivalio merginų 100 m plaukimo laisvuoju stiliumi varžybose antradienį Rūta Meilutytė iškovojo bronzos medalį.

Tai antrasis Lietuvos rinktinės medalis šiame festivalyje. Pirmadienį sidabro medalį iškovojo plaukikas Danas Rapšys.

Plymute (Anglija) nuo praėjusių metų vasaros gyvenanti ir besitreniruojanti R. Meilutytė finale distanciją įveikė per 56,41 sek. ir 0,16 sek. pagerino Lietuvos rekordą, kurį pasiekė atrankos varžybose. 14-metė lietuvė pirmavo didžiąją dalį distancijos.

Nugalėjo vokietė Anna Stephanie Dietterle (55,85 sek.), o sidabro medalį pelnė rusė Marija Baklanova (56,09 sek.).

14-metė lietuvė atrankos varžybose tarp 27 dalyvių buvo antra (56,57 sek.).

"Esu labai patenkinta savo rezultatais ir pasiektais rekordais. Nesitikėjau, kad plauksiu taip greitai. Turbūt tai lėmė sunkios treniruotės. Padariau viską, ką galėjau", - sakė R. Meilutytė. Ji pažymėjo, kad tikrai neliūdi, jog nepavyko būti pirmai.

Buvusi kaunietė pripažino, aukso medalis buvo labai arti, tačiau iki jo pritrūko jėgų.

"Truputėlį neapskaičiavau. Atidaviau per daug jėgų pirmojoje distancijos pusėje. Gerai, kad dar pavyko finišuoti trečiai", - sakė plaukikė.

R. Meilutytė, kurios pirmasis treneris - Giedrius Martinonis, dar plauks 50 m laisvuoju stiliumi ir 100 m krūtine. Pastaroji rungtis yra Rūtos mėgstamiausia. Lietuvė, kurią dabar treniruoja britas Jonathanas Ruddas, sakė, kad ji tikisi iškovoti medalius ir likusiose rungtyse.

R. Meilutytė, kuri plaukimą pradėjo lankyti antroje klasėje, galėjo dalyvauti ir šių metų pasaulio suaugusiųjų čempionate, tačiau nusprendė vykti į festivalį kovoti dėl medalių.

"Bus dar tų čempionatų", - teigė R. Meilutytė, kuriai labai nedaug trūksta iki olimpinio A normatyvo.

Lietuvos moterų 200 m plaukimo nugara rekordą dar kartą pagerino 14-metė Ugnė Mažutaitytė. Atrankos varžybose nuotolį įveikusi per 2 min. 20,10 sek. ir 1,12 sek. pagerinusi šiemet Astos Drevinskaitės pasiektą rekordą, Ugnė finale plaukė dar greičiau. Ji 200 m įveikė per 2 min. 19,51 sek. ir užėmė ketvirtąją vietą. Ugnę, kurią treniruoja mama Rasa, nuo bronzos medalio skyrė 1,68 sek.

"Labai patenkinta savo pasirodymu. Dabar mano tikslas - prizinė vieta 100 m distancijoje nugara", - sakė U. Mažutaitytė.