Pristatyti 2020 metų Tokijo olimpinių ir parolimpinių žaidynių logotipai

Pristatyti 2020 metų Tokijo olimpinių ir parolimpinių žaidynių logotipai

Pirmadienį Tokijo olimpinių žaidynių organizacinis komitetas pristatė 2020 metų olimpinių ir parolimpinių žaidynių logotipus, kurių dizainą įkvėpė tradiciniai Japonijos meno motyvai.

Languoti dizaino elementai, vadinami "ichimatsu moyo", Japonijos mene buvo naudojami Edo laikotarpiu (1603-1867 m.). Tamsiai mėlyna emblema simbolizuoja japonišką eleganciją ir rafinuotumą, o trys skirtingos langelių formos - skirtingas šalis, kultūras ir mąstymą. Logotipas perteikia žinią, kad olimpinės ir parolimpinės žaidynės sujungia skirtingas pasaulio tautas ir kultūras.

Pirmą kartą olimpinių žaidynių istorijoje logotipo dizainas buvo išrinktas atvirame konkurse, į žaidynių simbolio rinkimus buvo įtraukta ir visuomenė. Iš 14 599 pasiūlymų, kuriuos pateikė kūrėjai iš viso pasaulio, buvo atrinkti keturi finaliniai variantai. Nugalėjo dizainerio Asao Tokolo darbas. Savo nuomonę konkurse internetu pareiškė daugiau nei 39 tūkst. japonų.

Visi keturi dizaineriai, kurių darbai buvo atrinkti kaip geriausieji, buvo apdovanoti ceremonijoje Tokijuje.

Tarptautinis olimpinis komitetas (IOC) Tokiją paskelbė 2020 metų olimpinių žaidynių miestu 2013 metų rugsėjo 7 dieną. Olimpinės žaidynės į Japonijos sostinę sugrįš po 56 metų. Pirmą kartą Tokijuje jos buvo surengtos 1964 metais. Olimpinės žaidynės vyks 2020 metų liepos 24 - rugpjūčio 9 dienomis, o parolimpinės - rugpjūčio 25 - rugsėjo 6 dienomis.

Sidebar placeholder