„Riteriai“ – pasitikėjimas vietiniais žaidėjais ir pergalių alkis

„Riteriai“ – pasitikėjimas vietiniais žaidėjais ir pergalių alkis

Pastaruosius tris sezonus ant bronzinio Lietuvos futbolo A lygos laiptelio lipę Vilniaus „Riterių“ futbolininkai šiemet, tikėtina, sulauks dar nuožmesnio atsako iš tiesioginių konkurentų.

Sostinės vienuoliktukas tiek praėjusiais, tiek užpraėjusiais metais Lietuvos čempionate žaidė banguotai ir tik paskutiniuose turuose sugebėdavo aplenkti vienu metu pirmavusius varžovus iš Kauno.

„Riterių“ tarpsezonis buvo išskirtinis – išlaikyti beveik visi žaidėjai, tačiau 2019-ųjų puolimo lyderis Teremas Moffi išvyko į Belgijos čempionatą ir ten toliau puikiai demonstruoja savo milžinišką potencialą.

Su klubu išsiskyrė dar su tuometinių „Trakų“ marškinėliais mėgėjiškame lygmenyje kelionę pradėjęs ir į „Panevėžį“ persikėlęs Justinas Januševskis, o puolėjas Edvinas Baniulis išvyko į Lenkiją. Klubas kol kas pristatė tik vieną naujoką – Michaelą Thuique'ą, tačiau papildymo dar sulauks.

Tai pabrėžė naujasis komandos vairininkas Mindaugas Čepas, pastaruosius dvejus metus sėkmingai dirbęs su „Kauno Žalgiriu“ ir tarpsezoniu ne vienam futbolo aistruoliui netikėtai išsiskyręs su Kauno klubu.

Portalo Alyga.lt kalbintas emocingasis treneris su džiaugsmu priėmė naują iššūkį ir pridūrė, jog mažinti pakeltos kartelės „Riterių“ klube jis neturi moralinės teisės.

– „Riteriai“ išlaikė beveik visus praėjusio sezono žaidėjus. Tai buvo jūsų pageidavimas prieš atvykstant į klubą ar komandos vadovybė jau anksčiau tai buvo numačiusi?

– Tai buvo abipusis susitarimas. Kartu priėmėme sprendimą, kad būtų išlaikytas komandos stuburas. Puikiai supratome, jog prieš stojant man prie komandos vairo bus sunku išlaikyti Moffį. Norėjome išlaikyti kuo daugiau žaidėjų iš praėjusio etapo. Manau, kad tai pavyko.

– Į „Riterius“ oficialiai atvyko tik vienas naujokas – M. Thuique'as. Startuosite taip ar dar spėsite ką nors įregistruoti?

– Palikime tai paslaptyje, laikas parodys (juokiasi). Nenoriu bėgti traukinio priekyje. Šiandien yra Michaelas, bet atranka vyksta ir ji nenutrūks prasidėjus čempionatui.

Ieškome papildymo į visas grandis. Aš už tai, kad būtų sveika konkurencija ir į kiekvieną poziciją būtų bent jau po du žaidėjus.

– Nemažai žaidėjų dalyvavo peržiūrose, tačiau susitarimo pasiekti su jais nepavyko.

– Pradėsiu nuo to, kad yra sistema ir klausimas, ar jie sistemai tinka. Kaip treneris žiūriu į žmogiškąjį faktorių, kas jie per asmenybės. Manau, kad jeigu atvažiuoja legionierius, jis turi būti mažiausiai dviem galvomis geresnis už vietos žaidėją.

Kreipiame dėmesį į lietuvius ir norime jiems suteikti progą save realizuoti, padėti integruotis į vyrų futbolą. Tokie faktoriai nulemia, ar žaidėjas lieka komandoje.

– Kuo paaiškintumėte banguotus kontrolinių rungtynių rezultatus?

– Tai buvo procesas, kai pratinausi prie komandos, o ji – prie manęs ir mano reikalavimų. Labiausiai norėtųsi, kad ta kreivė nešokinėtų į viršų ir į apačią. Tarpsezoniu buvo daug kontrolinių rungtynių ir, pavyzdžiui, trečiadienį matydavau vieną komandą, o šeštadienį visai kitą. Šioje vietoje norėčiau stabilumo.

Nemanau, kad reikėtų kreipti didelį dėmesį į rezultatus. Kiekvienoms rungtynėms ir kiekvienam žaidėjui buvo iškeltos skirtingos užduotys. Kitas klausimas – ar mums pavykdavo tai padaryti. Norėčiau, kad futbolininkai demonstruotų brandesnį žaidimą negu prieš tai.

Potencialas yra didžiulis ir tai, ką matau, labai džiugina. Kiekvieno vyriausiojo trenerio svajonė turėti futbolininkus, kurie dirba su tokia motyvacija, energija ir aistra. Sakau žaidėjams, kad jie visą laiką turi jausti pergalių alkį, bet viskas prasideda nuo treniruočių. Norėčiau, kad toks geras energinis impulsas būtų išlaikytas ir per čempionatą.

– Praėjusį sezoną su „Kauno Žalgiriu“ pasiekėte iškeltus uždavinius, bet klubas su Jumis atsisveikino. Kaip sutikote šią žinią?

– Sprendimą įvertinau profesionaliai. Tai yra neatsiejama futbolo dalis. Prieš pasirašydamas sutartį puikiai suprantu, kad ateis laikas, kai reikės atsisveikinti. Toks yra gyvenimas, ir kriminalo daryti nereikia. Mano darbo sutartis pasibaigė, „Kauno Žalgiryje“ buvo geras laikas, paspaudėme rankas ir išsiskyrėme. Jokių nuoskaudų nėra – sprendimą priėmiau profesionaliai.

– Kokie klubui keliami tikslai šį sezoną?

– Su komandos vadovybe dar nebuvome susėdę, bet priimdamas „Riterių“ pasiūlymą puikiai suprantu, į kokį klubą atėjau. Neturiu moralinės teisės nei sau, nei žaidėjams kelti žemesnius tikslus, negu buvo iki šiol. Puikiai suprantu, kad čia man niekas neduos laiko įsivažiuoti.

Suprantama, kad tikslas yra išlikti trejete, ir tą iššūkį priimu su plačia šypsena ir nekantriai laukiu čempionato pradžios. Puikiai žinau, kur patekau.

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder