Rusijos vyriausybė suspendavo lengvosios atletikos federaciją

Rusijos vyriausybė suspendavo lengvosios atletikos federaciją

Rusijos vyriausybė penktadienį mėnesiui sustabdė šalies lengvosios atletikos federacijos pripažinimą, prieš Tokijo olimpiadą padidindama spaudimą pareigūnams bendradarbiauti su tyrėjais.

Sporto ministerijos sprendimas dėl suspendavimo galios iki kovo 1-osios. Dvi dienos prieš tai federacija turi išsirinkti naują prezidentą vietoje Dmitrijaus Šliachtino.

D. Šliachtinas atsistatydino lapkritį, kai jis ir dar šeši pareigūnai buvo apkaltinti suklastotų dokumentų pateikimu, kad užtikrintų alibi per 2017 m. pasaulio čempionatą sidabrą laimėjusiam šuolininkui į aukštį Danilui Lysenkai, kurio nebuvo galima surasti dopingo testui.

Ministerija nurodė, jog vėliau federacijos vadovybė nesiėmė „būtinų priemonių konstruktyviam bendradarbiavimui su tarptautine federacija ir tam, kad būtų išspręsta susidariusi situacija“.

Tai dar vienas iš visos virtinės su dopingu susijusių klausimų šiai federacijai, kurią Tarptautinė lengvosios atletikos federacija nuo 2015 m. yra suspendavusi dėl paplitusio dopingo vartojimo.

Tarptautinė lengvosios atletikos federacija taip pat nėra patenkinta lėtu Rusijos reformų tempu ir lapkričio mėnesį įšaldė procesą, pagal kurį rusai galėtų varžytis tarptautinėse varžybose kaip neutralūs sportininkai.

Jei šis procesas nebus atnaujintas, Rusija galbūt negalės nusiųsti lengvaatlečių komandos į Tokijo olimpiadą.

Šis atvejis yra sprendžiamas atskirai nuo platesnės teisinės kovos tarp Rusijos ir Pasaulio antidopingo agentūros (WADA), kuri dėl įtariamo manipuliavimo laboratoriniais duomenimis uždraudė naudoti Rusijos pavadinimą ir vėliavą per virtinę svarbių varžybų, įskaitant olimpines žaidynes.

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder