Sausio 13-ąją - bėgimas už laisvę

Sausio 13-ąją - bėgimas už laisvę

Sekmadienį Klaipėdoje vyko tradicinis bėgimas sausio 13-ąjai paminėti.

Klaipėdiečiai užtvindė gatves: buvo uždarytas eismas H. Manto ir Liepų gatvėse. Bėgimo startas - Girulių televizijos bokštas. Renginio organizatorius Darius Raišutis sakė, kad ši vieta pasirinkta neatsitinktinai.

"Bėgimas Klaipėdoje vyksta jau 19-ąjį kartą. Pirmą kartą jį organizavome 2001 metais", - kalbėdamas su žurnalistais prisiminė D. Raišutis.

Bėgime buvo numatytos dvi distancijos: nuo Girulių televizijos bokšto iki Klaipėdos miesto savivaldybės (8 kilometrai) ir nuo Vasaros estrados iki savivaldybės (3 kilometrai.

"Pagal išankstinę registraciją, bėgime dalyvauja virš 200 dalyvių", - apie bėgikų gausą kalbėjo D. Raišutis.

Jis džiaugėsi, kad klaipėdiečių susidomėjimas simboliniu bėgimu neblėsta - dalyvių skaičius kiekvienais metais išlieka pastovus, kartais - net paauga.

"Kai būdavo šalta, dalyvių būdavo mažiau, kai geras oras - daugiau", - kalbėjo organizatorius.

D. Raišutis pasakojo, kad idėja organizuoti šį renginį kilo žinant, kad panašus bėgimas vyksta ir Vilniuje. "Ne visi gali nuvažiuoti. Sugalvojome tai padaryti Klaipėdoje. Bėgimas juk sutelkia, vienija", - šypsojosi jis.

Kodėl starto vieta pasirinkta būtent Girulių televizijos bokštas? "Starto ir finišo vietos buvo svarbiausios. Prie šio bokšto ir savivaldybės rinkosi laisvės gynėjai. Tad tai darome simboliškai", - atskleidė D. Raišutis.

"Nėra blogo oro. Esu nusiteikęs puikiai. Bėgant išties būna labai šilta, todėl temperatūra negąsdina. Kai pagalvoji, juk 1990 metais sausio 13-ąją žmonės nepabūgo nieko. Tad gerbdami juos turime nebijoti sušalti. Be to, šis sporto renginys mus visus vienija, tai gera proga praleisti laiką su draugais ir tuo pat metu pasportuoti", - kalbėjo bėgimo dalyvis klaipėdietis Aurelijus.

Bėgime dalyvavusi Simona džiaugėsi puikia nuotaika. "Turime švęsti laisvę. Prisiminti, kodėl turime Nepriklausomybę. Bėgimas yra viena tų formų, kuria galime išreikšti savo pagarbą kaip sportininkai. Tą šiandien ir darau", - sakė mergina.

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder