Šeštadienį startuoja bėgimo varžybos „Gintarinė jūrmylė“

Šeštadienį startuoja bėgimo varžybos „Gintarinė jūrmylė“

Šeštadienį Smiltynėje lengvosios atletikos profesionalai, mėgėjai ir aktyvaus laisvalaikio entuziastai kviečiami savo jėgas išbandyti tradicinėse, 18 kartą rengiamose, tarptautinėse bėgimo varžybose „Gintarinė jūrmylė“. Smiltynės miškais ir pajūriu besidriekianti varžybu trąsa kasmet privilioja per pusę tūkstančio bėgikų iš Lietuvos, Latvijos, Baltarusijos ir Lenkijos bei būrį įvairaus amžiaus klaipėdiečių. Šiemet Klaipėdai pasipuošus Europos sporto miesto titulu, dalyvių važybose tikimasi sulaukti dar daugiau.

Renginio metu „Gintarinės jūrmylės“ dalyviai yra kviečiami nubėgti bent vieną jūrmylę, vaikai – pusę jūrmylės. Lengvosios atletikos profesionalai vyrai bėga 6 jūrmyles, moterys – 3. Šių nuotolių nugalėtojų vardai ir pavardės kasmet įamžinami 6 tonų svorio atminimo akmenyje, stovinčiame Smiltynėje šalia sporto bazės. Tiesa, per 18 gyvavimo metų nugalėtojų vardai pilnai užpildė iš uosto akvatorijos ištrauktą riedulį, tad šiemet jis buvo kilsteltas aukščiau, o vardams iškalti jau paruošta ir kita akmens pusė.

Organizatorių nuotr.

Vienas iš bėgimo rengėjų, Klaipėdos miesto bėgimo klubo „Gintarinė jūrmylė“ pirmininkas Linas Bružas, pristatydamas šių metų naujoves sakė, jog be piniginių prizų trąsų nugalėtojams, kaip paskatinimas sportininkams, bus skiriami bonusai: „papildomi piniginiai prizai bus skiriami už įveiktą varžybų organizatorių nustatytą laiko limitą“.

Tradiciškai, į „Gintarinės jūrmylės“ bėgimą šiais metais atvyks ir lengvosios atletikos žvaigždžių: dėl nugalėtojos titulo 3 jūrmylių bėgime kovos Loreta Kančytė bei Monika ir Milda Vilčinskaitės. Pernai dvynės seserys abi susilaukė mažylių, tačiau jau treniruojasi pilnu pajėgumu ir varžybose demonstruoja puikią sportinę formą.

Šešių jūrmylių bėgimo trąsoje šiais metais vėl susitiks praėjusių metų čempionas Sergėjus Platonovas iš Baltarusijos bei lietuvis Justinas Beržanskis.

„Gintarinė jūrmylė“ yra unikalios ir vienos seniausių bei ilgiausiai Lietuvoje vykstančių bėgimo varžybų, pradėtos rengti dar 2001 m. Be to, vienintelės, kurių distancija matuojama jūrmylėmis (1 jūrmylė – 1852 m.) Unikalų renginį sumanė ir inicijavo VĮ Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcija ir Klaipėdos apskrities lengvosios atletikos federacija. Renginį įgyvendinti padeda gausus būrys rėmėjų – uosto įmonių ir kitų Klaipėdos bendrovių.

„Gintarinės jūrmylės“ bėgimo atidarymas šį šeštadienį 12 val. 35 min. Smiltynėje, šalia sporto bazės. Sinoptikams prognozuojant šiltą rudenišką orą, varžybų organizatoriai visus, norinčius dalyvauti bėgime, kviečia registruotis interneto svetainėje www.gintarinėjurmyle.lt.

Reklama

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder