Sezoną užbaigė pasidabindami aukso medaliais

Sezoną užbaigė pasidabindami aukso medaliais

„Aš esu Skuodui sakęs, kad prieš gerą komandą du kartus laimėti neįmanoma“,- teigė Kretingos motobolo komandos „Milda“ treneris Renatas Žiubrys po rungtynių, per kurias kretingiškiai iš „Bartuvos“ atėmė viltį tapti Atvirojo Baltijos šalių čempionato nugalėtoja. Pirmosios vietos laimėtojos taurė ir aukso medaliai atiteko „Mildos“ žaidėjams, kuriems užteko jėgų ir meistriškumo per vieną dieną pergalingai baigti dvejas rungtynes – su Gardino „Azot“ ir Skuodo „Bartuva“.

Mildos“ gynyba buvo nepramušama: per abejas rungtynes į savo vartus neįsileidusi nė vieno kamuolio, po šešis jų pasiuntė į varžovių vartus. Per susitikimą su „Azot“ komandos kapitonas Mantas Večerskis pelnė 3 įvarčius, Tomas Gudauskas – 2, o Eduardas Steckis – 1.

M. Večerskis buvo rezultatyviausias ir per susitikimą su „Bartuva“ – pelnė 5 įvarčius, dar 1 įvarčiu „Mildos“ sąskaitą papildė ir jo brolis Aivaras.

Ir teisėjas, ir žaidėjas

Principinė „Mildos“ kova ir buvo su komanda „Bartuva“, kuri per anksčiau įvykusias rungtynes Skuode laimėjo rezultatu 5:2. Tad į Kretingą „Bartuva“ atvyko Baltijos šalių čempionato turnyrinėje lentelėje užimdama I vietą.

„Buvome užsibrėžę tikslą varžybas su „Azot“ laimėti – nesvarbu, kokiu skirtumu, bet žaidžiant su „Bartuva“ būtinai įmušti 4 įvarčiais daugiau, kad užsitikrintume I vietą. Todėl žaidėjai buvo nusiteikę kovingai – trauktis nebuvo kur“,- teigė R. Žiubrys.

Paradoksas: šįkart „Bartuvos“ vartus saugojo Kęstas Beniušis, kuris per praėjusį „Mildos“ ir „Bartuvos“ susitikimą Skuode buvo varžybų teisėjas ir kurio sprendimai erzino kretingiškius. „Tuomet buvo daug kuriozinių situacijų, kur tikrai laimėti jiems padėjo ne tai, kad komanda būtų buvusi stipri, bet teisėjai. Apskritai varžybų atmosfera Skuode nėra maloni. Atrodytų, kad jie gali leisti sau pralaimėti prieš bet ką, tik ne prieš Kretingą,- sakė R.Žiubrys. – Jie laimėjo tik tada, kai atvažiavome ne su visais pagrindiniais žaidėjais: nebuvo Eduardo Steckio, o Aivaras Večerskis žaidė turėdamas traumą – matyt, tai žinodami, jie traumavo jį dar kartą, nepasaugojo jo, nors galėjo. O tik prieš savaitę Aivarui buvo nuimtas rankos gipsas. Ir jeigu aikštėje lieka du žaidėjai ir tie – ne iš pagrindinės sudėties, ką beįmanoma padaryti? Tuomet jau visai žemo lygio turi būti priešininkų komanda, kad ji nepelnytų įvarčių.“

Paklaustas, ar tinka varžybų teisėjui tapti ir komandos žaidėju, „Bartuvos“ treneris Stanislovas Penkus pripažino, kad taip neturėtų būti, tačiau teigė neturėjęs kitos išeities, nes pagrindinis vartininkas išvažiavo į tolimuosius reisus, atsarginis – gydosi traumą, o žaisti daugiau nebėra kam. „Būna, kad ir išvažiavus į Gardiną varžyboms teisėjauja komandos treneriai, jeigu nėra teisėjų. Taip neturėtų būti, bet kai nėra išeities, ką daryti? - svarstė S. Penkus, paneigęs, kad tas pats teisėjas per praėjusias rungtynes jiems tiesiog leido laimėti. – Kaip teisėjas mato, taip švilpia – čia jo sąžinės reikalas. Buvo ir „Mildos“ pražangų, dėl kurių jis nešvilpė.“ S.Penkus mano, kad dėl to, jog šįkart komanda neturėjo pagrindinio vartininko, ji ir pralaimėjo „Mildai“.

Per „Mildos“ ir „Bartuvos“ susitikimą ir vėl neapsieita be incidentų – šįkart Eduardas Steckis „paglostė“ varžovų žaidėją, kuris su motociklu įvažiavo į „Mildos“ vartus.

Neapsieina be incidentų

Per praėjusias varžybas M. Večerskį, kuriam buvo skirta bauda – 2 min. pašalinimas iš aikštės, užsipuolė Skuodo sirgaliai. Anot S.Penkaus, jie tenorėję patarti jam nesikarščiuoti, tačiau šie žodžiai peraugo į apsistumdymą.

Šįkart per varžybas M. Večerskis vieną „Bartuvos“ žaidėjų stumtelėjo į savo vartų aikštelę ir šis iškėlęs motociklą kliudė „Mildos“ vartininką Arūną Tiškų. Tai pamatęs E. Steckis „Bartuvos“ žaidėją bandė pamokyti.

„Nemačiau, kad žaidėjas buvo mūsų įstumtas. Mes buvome neteisūs,- po varžybų pripažino E. Steckis. – Bet vis tiek jis turėjo labiau saugoti vartininką – kad ir kas stumia, bet važiuoti ant vartininko negalima. Jų negalima užkliūti.“

Paklaustas, kas atsitiko tarp Kretingos ir Skuodo komandų, kad varžybos neapsieina be „pasipešiojimų“, „Bartuvos“ treneris S. Penkus sakė: „Tai vyksta nuo senų laikų. Kaip žemaičiai esame labai užsispyrę ir nė vienas nenorime nusileisti – galbūt dėl to peštynės ir vyksta.“

Pergalę nulėmė komandinis žaidimas

E. Steckis teigė, kad nepaisant nuoskaudų dėl praėjusių varžybų su Skuodu, šįkart „Mildos“ žaidėjai stengėsi atsiriboti nuo emocijų ir parodyti, kad jie yra pranašesni geru žaidimu. „Buvome sutarę nesiblaškyti, laikytis savo pozicijų ir žaisti komandinį žaidimą. Nepadarėme klaidų“,- pasakojo E.Steckis, labiausiai nuogąstavęs, kad komanda iš didelio noro laimėti neperdegtų ir išlaikytų tolygų ir, pasak jo, be aklo draskymosi žaidimą.

„Mildos“ žaidimu džiaugėsi ir komandos treneris R. Žiubrys, teigęs, kad žaisti dvejas varžybas per vieną dieną buvęs išbandymas: „Neįmanoma puse jėgos pakovoti per vienerias varžybas ir pasilikti pusę jėgos kitoms. Visi vyrai žaidė netausodami savęs ir išlaikydami gerą žaidimo tempą, nebuvo „lūžinėjimų“. Tik jau antrųjų varžybų pabaigoje jautėsi nuovargis. Svarbu - jėgų nepritrūko ir rezultatą pasiekėme.“

Pergalė – svarbiau už gydytojų perspėjimą

Pirmosios rungtynės – su „Azot“ – kretingiškiams klostėsi palankiai nuo pat pradžių, tačiau komandą ir žiūrovus labiausiai išgąsdino A. Večerskio kritimas nuo motociklo. „Padariau salto“,- po varžybų juokėsi A. Večerskis, patikinęs, kad krisdamas nesusižeidė ir motociklas nebuvo sugadintas.

Dar viena nesėkmė A. Večerskį pasitiko ir per antrąjį šių varžybų kėlinį, kurį visą teko praleisti už aikštės ribų, nes prireikė sutaisyti sugedusią motociklo sankabą ir prakiurusį kaminą.

„Neskubėjau atgal į aikštę: mačiau, kad mūsų komanda pirmauja, ir norėjau duoti progą daugiau pažaisti mūsų jauniausiam žaidėjui Lukui Šimkui,- sakė A.Večerskis, kuris į sportą sugrįžo anksčiau, negu leido gydytojai. – Dar nesu visai atsigavęs po traumos, kai lūžo ranka, o Skuode susižeidžiau kelį. Taigi su vaistais šiaip taip varžybas ištempiau – reikėjo komandai padėti iškovoti pirmąją vietą.“

Patenkinti laimėjimu

Po pralaimėjimo „Mildai“, komanda „Azot“ tapo Atvirojo Baltijos šalių čempionato III vietos laimėtoja. Komandos treneris Eugenijus Kaškacha teigė esąs patenkintas tokiu pasiekimu. „Pas mus aikštė yra padengta žvyru, todėl žaidėjams buvo sunku žaisti. Be to, „Mildoje“ žaidžia patyrę žaidėjai, čia motobolas perduodamas iš kartos į kartą, o mūsų komandoje – 17-18 metų vaikinai. Pas mus patirties įgavę žaidėjai palieka komandą ir keliauja į kitas – Anatolijus Bogdanec šiuo metu žaidžia „Bartuvoje“, mano sūnus žaidžia Prancūzijoje. Aš žaidėjų nelaikau – išauklėju ir išleidžiu, nes matau, jog jiems reikalinga komanda, stipresnė negu mūsų, kad jie galėtų tobulėti“,- pasakojo E.Kaškacha.

Anot jo, įtakos žaidėjams turėjo ir tai, kad varžybos įvyko po keturių parų vargingos kelionės, kai atvykus varžybų į Rygą ir Skuodą, jiems teko miegoti persirengimo kambariuose. „Jau šalta, miegas nekokybiškas, prastas maistas. Viskas susidėjo į krūvą. Pavargo vaikinai“,- sakė E. Kaškacha.

Dramatiškiausias varžybų su „Azot“ momentas – Aivaro Večerskio salto, po kurio jis, laimei, liko sveikas.

Čempionatas augs

Atvirajame Baltijos šalių motobolo čempionate dalyvavo 4 komandos: „Milda“, „Azot“, „Bartuva“ ir „Ryga“. Tačiau gali būti, kad kitąmet jų dalyvaus daugiau.

E. Kaškacha užsiminė, kad su S.Penkumi ir „Mildos“ klubo vadovu Vaclovu Brazdeikiu yra aptartas pasiūlymas surengti čempionatą, kuriame komandos pirmiausia rungtyniautų dviejose zonose: Rytų, kuriai priklausytų Lietuvos, Latvijos ir Baltarusijos Gardino bei Minsko komandos, ir Pietų, kuriai priklausytų Rusijos ir Ukrainos komandos. Kiekvienoje zonoje dvi geriausiai pasirodžiusios komandos patektų į finalą ir kautųsi dėl aukso medalių.

Anot S. Penkaus, naujo čempionato idėja kilo, nusivylus Baltarusijos darbu organizuojant Centrinę Europos lygą – vėluoja varžybų tvarkaraščiai, tik po pusmečio yra įteikiami apdovanojimai čempionato dalyviams. S. Penkaus manymu, jei bus rengiamas Atvirasis Baltijos šalių čempionatas, kurį organizuotų Lietuvos motociklų sporto federacija, ko gero, neliks, kas benorėtų žaisti Centrinės Europos lygoje.

Naujokai nenuvylė

Tačiau „Mildos“ lauktų dalyvavimas ne tik šiame čempionate, bet ir Europos čempionų lygoje, kur komanda atstovaus Lietuvai. „Mes esame priskirti Vakarų zonai, kurioje dalyvaus ir Prancūzijos, Vokietijos, Olandijos komandos, nugalėjusios čempionatuose savo šalyse. Kitoje zonoje žais Rusijos, Baltarusijos ir Ukrainos komandos“,- teigė R.Žiubrys.

Jei tik pavyks, „Milda“ dalyvautų ir Europos čempionate, kuriame susitinka šalių motobolo rinktinės.

„Kuo daugiau varžybų, tuo daugiau patirties. Tai yra ypač svarbu mažiau patyrusiems žaidėjams“,- teigė R. Žiubrys, pasidžiaugęs, kad 15 metų Lukas Šimkus yra perspektyvus žaidėjas, kurio pirmieji pasirodymai varžybose įvertinti puikiai.

Pirmą kartą šį sezoną žaidė ir vartininkas A.Tiškus, kuris Atvirajame Baltijos šalių čempionate pelnė geriausio vartininko vardą.

Šiuo motobolo sezonu buvo patenkintas ir motobolo klubo „Milda“ vadovas Vaclovas Brazdeikis. „Įgyvendinome savo užsibrėžtą tikslą ir noriu nuoširdžiai padėkoti komandos žaidėjams už įdėtą triūsą, pasirengimą varžyboms. Esu patenkintas žaidėjais“,- džiaugėsi V.Brazdeikis, pažadėjęs, kad rengtis kitam sezonui žaidėjus kvies jau sausio mėnesį.

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder