"Sirijaus" futbolininkai prisiminė savo istoriją
"Sirijaus" futbolininkai prisiminė savo istoriją

Neeilinis susitikimas

Prieš šv. Kalėdas buvę Klaipėdos "Sirijaus" futbolininkai, šio klubo treneriai, vadovai, rėmėjai bei kiti garbūs svečiai "Navalio" viešbučio pokylių salėje susirinko į prisiminimų vakarą.

Šis susitikimas buvo skirtas skambių "Sirijaus" pergalių 1990 metais paminėjimui. "Navalis" tiek praeityje garsių mūsų miesto futbolininkų nebuvo matęs.

Į šventę atvyko prieš penkiolika metų gražias pergales Lietuvoje skynę sirijiečiai - buvę Lietuvos rinktinės žaidėjai S. Mikalajūnas, R. Vainoras, A. Briaunys, M. Poškus, R. Žvingilas, O. Buitkus, A. Žuta, A. Šuika ir kitos garsenybės. Taip pat šventiniame vakare dalyvavo ir buvę "Sirijaus" treneriai su Š. Giršovičium priešakyje. Na ir savaime suprantama, pagrindiniai šio renginio organizatoriai - buvęs "Sirijaus" prezidentas P. Kravtas bei klubo direktorius A. Bukartas.

"Sirijaus" futbolo klubo istorija yra gana sena. Ilgai komanda žaidė mėgėjišku lygiu. Tačiau prieš pat Nepriklausomybės atkūrimą Lietuvoje sirijiečiai parodė, jog išaugo iš "mėgėjiškų kelnaičių".

P. Kravto iniciatyva klubą pradėjo remti Vakarų Lietuvos pramonės ir finansų korporacija, ir jau 1988 metais "Sirijus", žaisdamas žemesnėje lygoje, sugebėjo iškovoti Lietuvos futbolo federacijos (LFF) taurę. Klaipėdiečiai Jonavoje vykusiame finale rezultatu 3:2 (3:0) palaužė aukščiausiosios lygos asus - Kauno "Kelininko" futbolininkus. Įvarčius į kauniečių vartus įmušė R. Navikas, A. Janušas ir R. Mažeika.

Po metų "Sirijaus" futbolininkai jau rungtyniavo aukščiausiojoje lygoje ir iškovojo bronzos medalius. Šis laimėjimas buvo savotiška komandos gruntuotė prieš dar svaresnes pergales. Ir jos atėjo.

1990 metų kovo 11 d. Lietuvoje buvo atkurta Nepriklausomybė. Todėl iš buvusios Sovietų Sąjungos pirmenybių pasitraukė geriausi Lietuvos klubai - Vilniaus "Žalgiris", Klaipėdos "Atlantas" ir Kauno ASMM-Inkaras". Atlantiečiai ir inkariečiai išsisklaidė kas kur, o grėsmingiausiu klubu išliko "Žalgiris", nusitaikęs į visus įmanomus titulus Lietuvoje. Tačiau tais metais žalgiriečiai sugebėjo tapti tik Baltijos čempionato nugalėtojais, o "Sirijus" šiose varžybose iškovojo sidabro medalius, tapo Lietuvos čempionu ir LFF taurės laimėtoju. Sirijiečiai šalies pirmenybių aukso medaliais pasipuošė Pasvalyje, lemiamose rungtynėse nugalėję Panevėžio "Ekraną". Tai buvo labai atkaklus susitikimas, pasibaigęs lygiosiomis - 0:0. Nugalėtoją lėmė baudiniai. Juos sėkmingiau mušė "Sirijaus" futbolininkai - 3:2. Įvarčius nugalėtojams įmušė V. Kiseliovas, R. Vainoras ir kapitonas O. Mozūraitis. Beje, tris pirmuosius panevėžiečių smūgius atrėmė puikiai žaidęs "Sirijaus" vartininkas M. Poškus. Atkaklus buvo ir LFF taurės turnyro finalas, kuriame "Sirijus" Tauragėje, taip pat baudinių serijoje, nugalėjo ne bet ką, o "Žalgirį" su V. Ivanausku, A. Narbekovu, V. Sukristovu, V. Martinkėnu, A. Janoniu ir kitais garsiais futbolininkais priešakyje. Pagrindinis rungtynių laikas ir pratęsimas baigėsi be įvarčių. Na, o mušant baudinius sėkmė lydėjo klaipėdiečius - 4:3. Sirijiečiams įvarčius įmušė Z. Atutis, V. Kiseliovas, R. Vainoras ir O. Mozūraitis, o tarp žalgiriečių pasižymėjo V. Ivanauskas, G. Kvitkauskas bei R. Naruševičius. Ir per šį susitikimą pasižymėjo M. Poškus, atmušęs A. Tereškino smūgiuotą kamuolį.

Šie prieš penkiolika metų iškovoti "Sirijaus" futbolininkų laurai buvo didžiausi klubo istorijoje. Vėliau, 1991-1992 metų sezone, sirijiečiai dar laimėjo bronzos medalius. Tačiau vėlesniais metais, šalies valdžiai "smaugiant" verslininkus, klubas turėjo finansinių problemų ir iš Lietuvos futbolo žemėlapio išnyko.

Buvę "Sirijaus" žaidėjai ir dabar nepamiršta futbolo. Didelė dalis jų garbingai atstovauja mūsų miestui veteranų varžybose. Klaipėdiečiai antrus metus iš eilės tapo šalies veteranų čempionato nugalėtojais.

"Sirijus" turėjo ir savo antrąją komandą - "Sirijietį". Joje "plunksnavosi" jauni žaidėjai, po traumų atsigaudavo patyrę futbolininkai. Prieš vakaronę "Navalyje" abi šios komandos "Neptūno" sporto arenoje žaidė simbolines rungtynes. Jas rezultatu 7:5 laimėjo "vyresnieji broliai".

Na, o per šventinį vakarą didžiuliame ekrane buvo rodomi istoriniai vaizdai iš turtingo "Sirijaus" metraščio. Apie sirijiečių laimėjimus pasakojo buvęs klubo prezidentas P. Kravtas, o futbolininkai tarpusavyje dalinosi prisiminimais, buvo apdovanoti atminimo medaliais bei smagiai leido laiką.

Algirdas AURUŠKEVIČIUS

Sidebar placeholder