S.Maslobojevas S.Skverneliui siunčia gertuvę
S.Maslobojevas S.Skverneliui siunčia gertuvę

Sergejus Maslobojevas viešai kelia klausimą, ko vertas jo pasaulio kikbokso čempiono titulas. Garsiausias Lietuvos kovotojas, iš jau buvusio premjero gavęs padėkos raštą ir gertuvę už pasaulio čempiono titulą, nusprendė nusiųsti Sauliui Skverneliui dovaną pats.

Iš pradžių S.Maslobojevas išreiškė savo nusivylimą ironiška nuotrauka socialiniuose tinkluose.

Sekmadienį jis įdėjo nuotrauką, kurioje pozavo rankoje laikydamas padėkos raštą ir gertuvę – taip Saulius Skvernelis padėkojo kovotojui už pasaulio kikbokso čempiono titulą.

Vėliau Vyriausybė išplatino pranešimą spaudai, kuriuo aiškino, kodėl kikbokso varžybose dalyvavęs sportininkas negalėjo tikėtis piniginės premijos.

„Pagal sporto įstatymą valstybės premija už aukščiausius laimėjimus skiriama tik tuo atveju, jeigu šiame įstatyme nurodytų sporto varžybų sporto rungtyje, kurioje buvo pasiektas laimėjimas, varžėsi ne mažiau kaip 16 valstybių atstovai ir laimėjimas buvo pasiektas nurungiant ne mažiau kaip 1/3 varžovų. Kadangi pasaulio kikbokso čempionato, vykusio 2019 m. spalio 19–27 d. Sarajeve (Bosnija ir Hercegovina), 91 kg svorio kategorijos varžybose, kuriose S.Maslobojevas iškovojo pirmąją vietą, varžėsi 11 sportininkų iš 11 valstybių, valstybės premija vadovaujantis nurodytu įstatymu negali būti skiriama“, – situaciją aiškino Vyriausybės atstovai.

Vis tik tai nenuramino sportininko.

„Buvo įstatymas, priimtas 2000-aisiais, po to jokių jo peržiūrėjimų nebuvo. Jie kalba, kad kategorijoje turi būti 16-os šalių atstovai, bet mūsų sporte, sunkiasvorių kategorijoje, 16-kos žmonių nebūna. Dažniausiai sunkiasvoriai važiuoja į profesionalius turnyrus, kur jie gauna pinigus. O tie, kurie važiuoja ir kovoja dėl savo šalies, jie grįžę su medaliu kažką už tai gauna“, – 15min pasakojo S.Maslobojevas, pats pastaruoju metu kovojantis GLORY organizacijos turnyruose.

Jis prisiminė, kad pirmą kartą į pasaulio kikbokso organizacijų asociacijos (WAKO) organizuojamą čempionatą išvyko dar 2012-siais, grįžęs su medaliu jis sulaukė prezidentės Dalios Grybauskaitės padėkos rašto.

„Tada nei vaikų neturėjau, net su savo žmona dar negyvenau. Gavau iš prezidentės diplomą, buvau pakylėtas, – prisiminė kovotojas. – Kitais metais iš pasaulio čempionato grįžau su auksu, vėl diplomą gavau, galvojau, gal už pasaulio čempionatą turėtų kažkaip kitaip įvertinti... 2014-siais tapau Europos čempionu ir buvau išrinktas geriausiu turnyro kovotoju – vėl gavau diplomą iš Grybauskaitės su palinkėjimu sėkmingo olimpinio sezono, nors sporto šaka net nėra olimpinė.“

Tuomet – šešerių metų pertrauka.

„Buvo jau ir šeima atsiradusi, vaikas. Reikėjo galvoti ne apie šalį, o apie tai, kaip šeimą pramaitinti. Praėjo šešeri metai, galvojau, kad reikia vėl nuvažiuoti, pažiūrėti, kaip viskas pasikeitė per tą laiką, kokia konkurencija. Nuvažiavau, konkurencija tikrai buvo didelė, varžovai stiprūs. Nugalėjau keturis priešininkus – daugiau nei trečdalį dalyvių.

Jei kovoji keturiose kovose, tai kategorijoje gali būti arba 11, arba 28 žmonės. Vis tiek kovosi keturias kovas ir jokio skirtumo, kiek tų varžovų yra, viskas priklauso nuo burtų.

Prieš čempionatą nei stovyklų buvo, nei stipendijų, nei atsistatyti kažkas padėjo po traumų“, – liejo apmaudą S.Maslobojevas.

Kai Seimo oficialiame puslapyje atsirado sveikinimas, kovotojas pradėjo tikėtis įvertinimo.

„Kiek vėliau man atsiuntė padėką su gertuve. Viskas, – juokėsi 33-jų sportininkas. – Dabar karantinas. Gal būčiau užmerkęs akis, sakęs, kad apsieisiu ir tiek, bet dabar nėra galimybių dirbti, sportuoti, nėra varžybų profesionalių. Esu daugiavaikis tėvas, kabo paskolos, išlaikyti visus reikia... Ir galvoju, ką man su ta gertuve dabar daryti.“

Pati gertuvė S.Maslobojevui asocijuojasi su menku jo pasiekimo įvertinimu.

„Iš Lietuvos niekas dar nebuvo laimėjęs Europos ar pasaulio čempionato K-1 aukso. Buvo važiavusių, bet niekas nebuvo laimėjęs, iškrisdavo pirmose kovose. Aš, kiek kartų važiavau, tiek su medaliu grįždavau. Tose varžybose kitos šalys juokdavosi iš mūsų, sakydavo, kad esame „Lietuvos vieno žmogaus armija“. Jie atveždavo po 10 kovotojų, išvažiuodavo be medalių, mes atvažiuodavome dviese – aš ir mano treneris Andrius Šipaila – pasiimdavom medalį ir išvažiuodavom. Ten vadina „vieno žmogaus armija“, o čia grįžtam ir sako „va, jums gertuvė“. Dar ir gertuvė tuščia.“

„Suprantat, aš nenoriu savęs iškelti ar kažką įžeisti, bet gal būtų galima pažiūrėti į tokią situaciją kitaip, kad štai – vienintelis sportininkas, rodantis tokius rezultatus. Ir ne tik tame turnyre, bet ir profesionaliam ringe.

Juk verta dalyvauti socialinėse akcijose, važinėti po reabilitacijos centrus, įkalinimo įstaigas, nešti žinią, kad reikia elgtis dorai, kad Lietuvoje viskas yra įmanoma, čia yra gera gyventi. O kokį aš dabar pavyzdį galiu pasakyti? Atiduokit savo veiklai 15 metų ir gausit gertuvę? Juokas...“, – nusivylimo neslėpė S.Maslobojevas.

Kovotojas jau pats paruošė dovaną S.Skverneliui – vardinę savo gertuvę.

„Aš nežinau, ką jis sakys, gal tiesiog ignoruos, kad viskas kuo tyliau praeitų. Teisingiausias variantas, jei jis iškeltų klausimą Seime, kad padėtis būtų peržvelgta, – dėstė kovotojas. – Dabar dėmesys tik diplomais, bet mano vaikai diplomų nevalgo, ypač dabar – per karantiną.“

Karantino metu S.Maslobojevas, negalėjęs dalyvauti kovose, iš pradžių organizavo mokymus įmonėms, vėliau bandė kibti į sportą, tačiau patyrė kojos lūžį, po kurio geriausiu atveju į ringą grįžti galėtų tik vasarį.

„Pusantro mėnesio gipse, dabar jau antrą savaitę bandau reabilituotis, įgauti formą, bet tai man pinigų neatneša, šeimos nemaitina. Neaišku, kada bus varžybos“, – kalbėjo kovotojas.

Jis svarsto galbūt iš kikbokso persiorientuoti į mišrius kovos menus (MMA). Kodėl? „Jei pavyktų užsikabinti, visai įmanoma gal ir į UFC patekti“, – tiki S.Maslobojevas.

Raktažodžiai
Sidebar placeholder