Sunkiaatlečių medaliai - jau Klaipėdoje

Sunkiaatlečių medaliai - jau Klaipėdoje

Ankstų pirmadienio rytą su dviem medaliais ir iškovota istorine komandine vieta į Klaipėdą iš Europos čempionato, vykusio Splite (Kroatija), grįžo Lietuvos sunkiaatlečių rinktinė. Ant mūsų rinktinės lyderio kapitono Aurimo Didžbalio krūtinės sužibo aukso ir bronzos medaliai.

Šis 25-erių Rio de Žaneiro olimpinių žaidynių sunkiosios atletikos bronzinis prizininkas Kroatijoje Europos čempionato svorio kategorijos iki 94 kg varžybų rovimo rungtyje neturėjo lygių - išrovė 181 kg sveriančią štangą ir pasipuošė aukso medaliu.

Stūmimo rungtyje Aurimui šiek tiek pristigo sėkmės - jis pirmu bandymu lengvai iškėlė 205 kg, tačiau antruoju (213 kg) ir trečiuoju bandymu (215 kg) mūsų sunkiaatletis štangos neiškėlė ir stūmimo rungtyje liko ketvirtas. Jei klaipėdietis būtų išstūmęs 215 kg, tada būtų tapęs ir šios rungties čempionu bei svorio iki 94 kg grupės nugalėtoju.

Taigi, A. Didžbalis dvikovėje surinko 386 kg ir iškovojo bronzos medalį.

Čempionu bendroje įskaitoje tapo Adamas Maligovas iš Rusijos (388 kg, 180+208 kg), aplenkęs sidabrą pelniusį ukrainietį Dmytro Čumaką (388 kg, 174+214 kg).

"Mano visas dėmesys buvo sukoncentruotas į pasiruošimą olimpinėms žaidynėms, ten buvau pasiekęs gerą sportinę formą. Europos čempionate sportinė forma nebuvo pati geriausia. Mes į šį čempionatą nevykome kažko nustebinti. Žinoma, tyliai svajojau apie aukso medalį ir dvikovėje, tačiau šiuos tikslus teks atidėti ateičiai. Tikiuosi optimalią sportinę formą pasiekti lapkričio-gruodžio mėnesį, kai Amerikoje teks dalyvauti pasaulio čempionate (vyks lapkričio 28-gruodžio 5 dienomis Kalifornijoje. - Autor. past.). Sieksiu savo varžovams atsirevanšuoti", - pabrėžė A. Didžbalis.

Istorinė komandinė vieta

Pasak Lietuvos sunkiosios atletikos rinktinės trenerio Bronislavo Vyšniausko, tokiai mažai valstybei iškovoti du medalius - aukso ir bronzos - didelis pasiekimas.

"Visada norisi geriau, tačiau reikia pasidžiaugti tuo, ką turime. Šiame Europos čempionate nevyko kova dėl olimpinių žaidynių taškų. Tokia kova prasidės nuo kitų metų, tada ir reikės draskytis iš paskutiniųjų. Dabar neforsavome įvykių, nesiekėme rekordų ar kažko panašaus. Tiesiog vyksta darbinio proceso dalis. Gaila, kad Europos čempionate dėl alkūnės traumos negalėjo dalyvauti kitas mūsų svorio iki 94 kg atstovas Žygimantas Stanulis. Jei ne ši jo trauma, Ž. Stanulis taip pat galėjo kautis dėl medalio. Europos čempionate iš viso dalyvavo septyni mūsų sportininkai, visi daugiau mažiau dalyvavo pagal savo galimybes. Turime gražaus jaunimo, kuris nuoširdžiai dirba, atiduoda visas jėgas, kad tik galėtų garsinti Lietuvos vardą. Tikiu, kad anksčiau ar vėliau ir jų pastangos bus vainikuotos medaliais", - akcentavo treneris.

Anot jo, iškovota vienuolikta komandinė vieta Europoje Lietuvai - labai geras pasiekimas.

"Tai istorinis mūsų pasiekimas. Europoje tarp suaugusiųjų komandinėje įskaitoje dar niekada nesame taip aukštai pakilę. Aplenkėme net 26 valstybes, tarp kurių - net Gruziją, Ispaniją, Prancūziją, Slovakiją, Moldaviją ir dar būrį galingais sunkiaatlečiais pasižyminčių šalių. Ir apskritai juk Europos čempionato medalių lietuviai iškovoja ne tiek jau ir daug. Reikia pasidžiaugti. Dirbame kryptingai - iš įvairių Lietuvos miestų kviečiamės sunkiosios atletikos lyderius, treniruojamės sunkiosios atletikos centre, kur yra sudarytos sąlygos gyventi, maitintis, sportuoti. Žinoma, sąlygos galėtų būti ir geresnės. Džiugu, kad Klaipėdos miesto valdžia žada, kad mūsų mieste bus pastatyta nauja sunkiosios atletikos sporto bazė, tada galėsime į darbą kibti su dar didesne energija bei, tikėkimės, miestą ir Lietuvą džiuginti dar geresniais pasiekimais. Per daugelį metų mini sporto centrai, kokį sukūriau ir aš, pasiteisino. Žinoma, reikia šiuolaikiškesnių sąlygų. Būkime atviri, dabartinės mūsų sunkiosios atletikos lyderių sąlygos - tarybinių laikų palikimas", - pabrėžė B. Vyšniauskas.

Pasitiko su gėlėmis

Vilniaus oro uoste lėktuvas, kuriuo skrido Lietuvos sunkiaatlečiai, nusileido tik po vidurnakčio, tačiau čia juos garbingai su gėlėmis pasitiko Lietuvos tautinio olimpinio komiteto (LTOK) olimpinio sporto direktorius Einius Petkus ir Lietuvos olimpinio sporto centro (LOSC) direktoriaus pavaduotojas, keturių olimpinių žaidynių dalyvis, pasaulio irklavimo čempionas Egidijus Balčiūnas.

Sunkiaatlečiai sulaukė ir daugiau sveikinimų - A. Didžbalio ir B. Vyšniausko telefonai kaito nuo skambučių ir žinučių gausos.

Viešai pasveikino ir Lietuvos prezidentė Dalia Grybauskaitė.

Prezidentės teigimu, A. Didžbalio pasiekimas - tai stiprybę liudijantis laimėjimas ir pats geriausias atpildas už kantrų darbą.

Šalies vadovė A. Didžbaliui padėkojo, kad garbingai atstovauja Lietuvai ir įkvepia visus išdidžiai tarti mūsų šalies vardą, palinkėjo sėkmės ir pergalingų akimirkų ateityje.

Plačiau apie Splite vykusį Europos čempionatą ir išskirtinį "Vakarų ekspresui" A. Didžbalio interviu pateiksime artimiausiuose sporto puslapiuose.

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder