"Varom už Lietuvą" kamuolys keliauja per Žemaitiją

"Varom už Lietuvą" kamuolys keliauja per Žemaitiją

"Iš palėpių išsitraukę senus būgnus, mušame ne prasčiau už Sėklą. Mes padarėm triukšmą! Kamuolio bumbsėjimas aidi visoje Žemaitijoje!", - įspūdžiais dalijasi Kretingoje su įspūdingais būgnais įžaidėjus lydėjęs Marius Meškauskas.

Nors save šio krašto gyventojai dažnai ir vadina atskira tauta, bet už Lietuvą Žemaitijoje varę įžaidėjai savo stiprybe nustelbė visus iki šiol buvusius miestus. Per Plungę ir Platelius link Kretingos varydami kamuolį, žemaičiai sukūrė iki šiol nematytą derinį – miestuose pasitinka minios skanduojančių, šokančių, dainuojančių, palaikančių ir apie savo kraštą su pasididžiavimu kalbančių žmonių.

"Mačiau, kaip kamuolį įžaidė Plungėje, bet tai, kas vyko Plateliuose, pranoko mano įsivaizdavimą. Mes esam maža bendruomenė, glaudžiai bendraujame, todėl buvom vieningi ir susirinkom dar gausiau nei Plungėje", - pasididžiavimo neslepia plateliškis Rolandas Kasparavičius.

"Negalėjau patikėti pamatęs tiek daug žmonių! Mūsų šalis maža, bet mes ją tikrai mylim," - džiaugėsi ir prie didžiojo tautos derinio Kretingoje prisijungęs įžaidėjas Sigitas Beniušis.

"Griebk vaiką iš vežimėlio – bėgsim kartu", – nugirdo vyro priesaką žmonai minioje, belaukiančioje perimti kamuolį, TV reporteris Jurgis.

Tokio entuziazmo pakylėti kretingiškiai drauge su griausmingais baikeriais, įspūdingais sparnais plevėsuojančiais kojūkininkais įžaidėjus lydėjo nuo pat Kretingos miesto ribos iki jo nakvynės vietos "Iki" parduotuvėje.

"Garsusis krepšininkas Sabonis mums lenda po pažastim, kai užlipam ant daugiau nei 3 metrų aukščio kojokų", - juokėsi "Kretingos kojūkininkai" vadovas Algimantas Verbutas.

Lipti aukščiau teko ir tautos kamuolį lydinčios komandos dalyviams. Pastarieji neturėjo kojūkų, bet užsiropštus ant kemperio stogo įsisiautėjusią minią jiems suvaldyti sekėsi lengviau.

Pirmadienį kamuolį varę, lydėję, griausmingai šventę ir Žemaitiją savo triukšmingais būgnais sudrebinę kretingiškiai kamuolį perdavė Gargždų miesto gyventojams, kurie prie trispalvėm nudažytos komandos prisijungė nemažesniu griausmu.

Antradienį tūkstančių žemaičių palytėtas kamuolys toliau tęsia savo žygį link Šilutės. Kamuolį prie Šilutės miesto ribos planuojama sutikti apie 20 val. ir varyti jį Žemaičių, Naumiesčio, Tilžės, Lietuvininkų, H. Šojaus, Dariaus ir Girėno gatvėmis.

 

Sidebar placeholder