"Verdenės" sporto aikštynas neatpažįstamai pakeitė veidą

"Verdenės" sporto aikštynas neatpažįstamai pakeitė veidą

Prieš pat naujuosius mokslo metus gerų žinių sulaukė "Verdenės" progimnazijos moksleiviai - prie šios mokymo įstaigos pabaigti sporto aikštyno atnaujinimo darbai. Bendra projekto vertė - 872,41 tūkst. eurų.

Atnaujinti lengvosios atletikos bėgimo takai, lengvosios atletikos ir kiti sektoriai (su krepšinio, tinklinio, teniso, badmintono ir kvadrato aikštelėmis), įrengta drenažo sistema.

Taip pat įrengta dirbtinės žolės futbolo aikštė su gumos granulių paklotu, įrengtos 200 vietų žiūrovų tribūnos, sumontuota aikštyno apšvietimo sistema ir viso perimetro aikštyno tvora. Darbus atliko UAB "Rolana".

"Statybos darbai eina į pabaigą ir Simono Dacho progimnazijos kieme, kur bus įrengta sporto aikštelė su "parkour" elementais (pritaikytas aktyvaus sporto atstovams. - Autor past.). Šiais metais dar numatyta parengti Vitės progimnazijos ir Hermano Zudermano gimnazijos sporto aikštynų atnaujinimo darbų projektus. Norisi paprašyti Klaipėdos miesto gyventojų, kad saugotų ir tausotų atnaujintus sporto aikštynus ir tuo mokintų savo vaikučius", - "Vakarų ekspresui" sakė Klaipėdos savivaldybės Socialinės infrastruktūros poskyrio vyr. specialistė Diana Gerasimovienė.

PRIEŠ. Prieš atnaujinimo darbus "Verdenės" progimnazijos sporto aikštynas priminė bulvių lauką.

Jau atidaryti keli aikštynai

Šią vasarą jau rašėme, kad moksleiviai atostogų metu jau džiaugiasi galimybėmis komfortiškai sportuoti lauke keliuose atnaujintuose aikštynuose.

Jau vasaros viduryje baigti darbai "Vyturio" progimnazijos sporto aikštyne: atnaujintos krepšinio ir tinklinio aikštelės su saugiu 4 metrų aukščio aptvaru, pakeisti krepšinio ir tinklinio stovai, įrengti du 30 m bėgimo takai. Darbus per 2 mėnesius atliko įmonė UAB "Baltik sport". Darbų vertė - 76 tūkst. 800 Eur.

Karalienės Luizės jaunimo centro kieme pabaigti krepšinio aikštelės atnaujinimo darbai: atnaujinta sintetinė danga, nubraižytos krepšinio ir kvadrato linijos, pakeistos krepšinio lentos ir lankai, atnaujintas nusidėvėjusi tvora. Darbus per 1 mėnesį atliko įmonė UAB "Rolana". Darbų vertė - 49 tūkst. 973 Eur.

Taip pat atnaujinta "Vėtrungės" gimnazijos universali aikštelė: sutvarkytas apšvietimas, tvora, pakeista dirbtinės žolės danga. Darbus atliko UAB "Fortera". Darbų vertė - 28 tūkst. Eur.

Programai - 9,2 mln. eurų

Jau ne kartą skelbėme, kad sporto aikštynai šalia mokymo įstaigų bus tvarkomi kiekvienais metais, kol galiausiai visi Klaipėdos moksleiviai sportuos atnaujintuose sporto aikštynuose.

Dar 2017 metų rudenį Klaipėdos savivaldybė pradėjo naują etapą miesto sporto infrastruktūros istorijoje - numatyta penkerių metų programa pakankamai ambicinga ir didelė. Nuspręsta atnaujinti visų miesto mokyklų stadionus, iš viso 28 objektus.

Tuometinis Klaipėdos savivaldybės administracijos direktorius Saulius Budinas, kuris ne kartą įrodė, kad sportas ir vaikų užimtumo skatinimas jam - itin reikšmingi aspektai, pripažino, jog kai kurių aikštynų būklė anaiptol nėra gera ir būtina ją kuo skubiau keisti.

Netrukus aikštynų atnaujinimo programa buvo pristatyta miesto Tarybos Kolegijai, ir ledai pajudėjo į priekį.

Tuomet jis kalbėjo: "Siekiama, kad atnaujinti aikštynai būtų patogiai pasiekiami visiems gyventojams. Siekiant apimti racionaliai visą miestą, infrastruktūra bus atnaujinama visose miesto dalyse. Tikiuosi, kad šiais sporto infrastruktūros projektais padėsime tvirtus ateities pamatus, kad kuo daugiau žmonių įtrauktume į sportą ir aktyvią gyvenseną. Ne kartą esu sakęs ir pasikartosiu: "Sportas - geriausia investicija į ateitį, nes visi puikiai žinome, kiek kainuoja sveikatos apsauga. Mes visi turime rūpintis savo vaikų ir savo pačių sveikata. Savivaldybės pareiga sudaryti kuo geresnes sąlygas sportuoti", - akcentavo S. Budinas.

Skaičiuojama, kad ilgalaikei aikštynų atnaujinimo programai iš viso prireiks apie 9,2 mln. Eur.

2018 metais ši programa startavo išties gerai: atnaujinti septyni aikštynai, kuriems prireikė šiek tiek daugiau nei 1,3 mln. eurų Savivaldybės biudžeto lėšų, o Lietuvos Respublikos Švietimo ir mokslo ministerija skyrė 232 tūkst. eurų. Šiemet šie darbai tęsiami ir tvarkomi vis nauji sporto aikštynai.

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder