Vilniečiai iškovojo trečiąją pergalę Eurolygos "Top-16" etape

Vyrų krepšinio klubų Eurolygos varžybų antrojo etapo - "Top-16" varžybų - penktojo turo rungtynėse E grupėje trečiadienį Lietuvos čempionas Vilniaus "Lietuvos rytas" svečiuose po atkaklios kovos 68:67 (23:20, 11:19, 14:14, 20:14) įveikė Atėnų "Panathinaikos" (Graikija) ekipą ir iškovojo trečiąją pergalę.

"Lietuvos rytui" Bredas Njūlis (Brad Newley) pelnė 16 taškų, Chalidas el Aminas (Khalid El-Amin) surinko 11 taškų, o Milkas Bjelica (Milko Bjelica) pridėjo 10 taškų.

Antrąją nesėkmę patyrusioje "Panathinaikos" ekipoje Maikas Batistas (Mike Batiste) pelnė 11 taškų, Driu Nikolas (Drew Nicholas) - 10.

Pusę pirmojo kėlinio kova vyko taškas į tašką. 6-ąją min. svečiai atitrūko 18:12, 20:14, bet "Panathinaikos" sumažino skirtumą iki minimumo 20:21, o po 10 žaidimo minučių atsiliko 20:23.

Antrąjį ketvirtį šeimininkai pradėjo spurtu 8:2 ir įgijo trijų taškų pranašumą 28:25. Įpusėjus kėliniui, "Lietuvos rytas" išlygino rezultatą 30:30, tačiau sėkmingiau sužaista kėlinio pabaiga leido Atėnų klubui prieš ilgąją pertrauką įgyti penkių taškų persvarą 39:34.

Trečiojo ketvirčio pradžioje "Panathinaikos" padidino skirtumą iki aštuonių taškų 42:34, bet vilniečiai laimėjo atkarpą 7:1 ir priartėjo 41:43. Iki kėlinio pabaigos šeimininkai padidino savo pranašumą iki penkių taškų 53:48.

Paskutinį ketvirtį svečiai pradėjo pelnydami keturis taškus iš eilės ir sumažindami atsilikimą iki minimumo 52:53, o netrukus išlygino rezultatą 55:55. "Panathinaikos" pelnė keturis taškus be atsako ir vėl šiek tiek atitrūko 59:55. Vilniaus komanda sumažino skirtumą iki vieno taško 58:59, o po B. Njūlio tritaškio rezultatas tapo lygus 61:61.

Likus žaisti 2 min. 14 sek., Derilas Stroberis (Darryl Strawberry) išvedė "Lietuvos rytą" į priekį 64:63. Vilniečiai perėmė kamuolį ir ataką taikliu metimu iš po krepšio užbaigė B. Njūlis (66:63). Šeimininkai sumažino skirtumą iki minimumo 65:66. Svečiams nepavyko surengti rezultatyvios atakos ir, likus žaisti 8 sek., prie baudų metimo linijos stojęs Dimitris Diamantidis persvėrė rezultatą "Panathinaikos" naudai 67:66. Likus 3 sek., Ch. el Aminas pataikė abi "baudas" ir sugrąžino pranašumą "Lietuvos rytui" 68:67, o D. Nikolo metimas paskutinę sekundę buvo netaiklus.

"Lietuvos rytas" laimėjo kovą dėl atšokusių kamuolių net 41-23.

Pirmajame rate vilniečiai pralaimėjo Graikijos čempionams 59:80.

Paskutines Eurolygos antrojo etapo rungtynes "Lietuvos rytas" žais kovo 3 dieną namuose su Vitorijos "Caja Laboral" (Ispanija) komanda.

Statistika.

Atėnų "Panathinaikos" (Graikija) - Vilniaus "Lietuvos rytas" 67:68 (20:23, 19:11, 14:14, 14:20).

Teisėjai - Dani Hierrezuelo (Ispanija), Milivoje Jovčič (Serbija), Roberto Chiari (Italija).

"Panathinaikos" komandai taškus pelnė: Mike Batiste 11, Drew Nicholas 10, Stratos Perperoglou 8, Antonis Fotsis 8, Dimitris Diamantidis 8, Kostas Tsartsaris 7, Milenko Tepič 6, Kostas Kaimakoglou 6, Romain Sato 2, Ian Vougioukas 1 (Nick Calathes).

"Lietuvos rytui": Brad Newley 16, Khalid El-Amin 11, Milko Bjelica 10, Kenan Bajramovič 7, Jonas Valančiūnas 6, Darryl Strawberry 5, Cemal Nalga 5, Simas Jasaitis 4, Martynas Gecevičius 3, Steponas Babrauskas 1 (Artūras Jomantas).

Taiklumas: dvitaškiai - 21/39 (53 proc.) ir 18/42 (42), tritaškiai - 2/16 (12) ir 5/15 (33), baudos - 19/23 (82) ir 17/24 (70).

Atkovoti kamuoliai - 28 ir 41, rezultatyvūs perdavimai - 14 ir 17, perimti kamuoliai - 5 ir 2, klaidos - 8 ir 12.