Vilniečiai nepateko į Eurolygos ketvirtfinalį

Vyrų krepšinio klubų Eurolygos varžybų antrojo etapo - "Top-16" varžybų - paskutinio, šeštojo, turo rungtynėse E grupėje ketvirtadienį Lietuvos čempionas Vilniaus "Lietuvos rytas" namuose 68:77 (16:27, 23:13, 16:18, 13:19) pralaimėjo Vitorijos "Caja Laboral" (Ispanija) ekipai ir neišnaudojo galimybės pirmą kartą klubo istorijoje patekti į stipriausių Europos komandų turnyro ketvirtfinalį.

Trečiąją nesėkmę patyrusiam "Lietuvos rytui" Kenanas Bairamovičius (Kenan Bajramovič) pelnė 14 taškų, Milkas Bjelica (Milko Bjelica) - 11, Derilas Stroberis (Darryl Strawberry), Martynas Gecevičius ir Jonas Valančiūnas (11 atkovotų kamuolių) pridėjo po 9 taškus.

Ketvirtąją pergalę iškovojusioje ir į ketvirtfinalį patekusioje Vitorijos ekipoje Fernandas san Emeterijus (Fernando San Emeterio, 11 atk. kam.) surinko 19 taškų, Deividas Loganas (David Logan) - 15, Stankas Baračas (Stanko Barač) - 13, Mirza Teletovičius - 12, Marselinjas Uertas (Marcelinho Huertas) - 10.

Vilniečiai susitikimą pradėjo itin nesėkmingai - 3-iąją min. aikštės šeimininkai atsiliko devyniais taškais 3:12. Lietuvos čempionai sumažino skirtumą iki keturių taškų 10:14, tačiau svečiai spurtavo 13:3 ir pirmojo kėlinio pabaigoje nutolo 27:13. Ketvirtį taikliu tolimu metimu užbaigė K. Bairamovičius (16:27).

Antrąjį kėlinį "Lietuvos rytas" pradėjo pelnydamas dešimt taškų be atsako ir sumažino atsilikimą iki minimumo 26:27, bet "Caja Laboral" krepšininkai vėl nutolo ir 18-ąją min. pirmavo 37:28. Tada Vilniaus komanda laimėjo atkarpą 11:3 ir prieš ilgąją pertrauką turėjo vos vieno taško deficitą 39:40.

Trečiojo kėlinio pradžioje šeimininkai persvėrė rezultatą savo naudai 43:42, bet, įpusėjus ketvirčiui, Vitorijos komanda susigrąžino septynių taškų pranašumą 54:47. "Lietuvos rytas" sumažino atsilikimą iki dviejų taškų 52:54, o po M. Gecevičiaus tritaškio komandas skyrė vos vienas taškas 55:56. Prieš lemiamą ketvirtį vilniečiai atsiliko 55:58.

Iš toli pataikęs D. Stroberis išlygino rezultatą 68:68, tačiau svečiai vėl nutolo ir, įpusėjus ketvirčiui, pirmavo 69:62, o, likus žaisti 2 min. 25 sek., padidino skirtumą iki aštuonių taškų 74:66. M. Bjelica pataikė dvitaškį ir sumažino skirtumą iki šešių taškų 68:74, tačiau svečiai išsaugojo pergalingą pranašumą iki finalo sirenos.

Pirmajame rate vilniečiai įveikė Ispanijos klubą 89:86.

Statistika.

Vilniaus "Lietuvos rytas" - Vitorijos "Caja Laboral" (Ispanija) 68:77 (16:27, 23:13, 16:18, 13:19).

Teisėjai - Luigi Lamonica (Italija), Christos Christodoulou (Graikija), Jakub Zamojski (Lenkija).

"Lietuvos rytui" taškus pelnė: Kenan Bajramovič 14, Milko Bjelica 11, Darryl Strawberry 9, Martynas Gecevičius 9, Jonas Valančiūnas 9 (11 atk. kam.), Brad Newley 7, Simas Jasaitis 5, Khalid El-Amin 4 (Steponas Babrauskas, Cemal Nalga).

"Caja Laboral" komandai: Fernando San Emeterio 19 (11 atk. kam.), David Logan 15, Stanko Barač 13, Mirza Teletovič 12, Marcelinho Huertas 10, Esteban Batista 6, Pape Sow 2 (Pau Ribas, Brad Oleson).

Taiklumas: dvitaškiai - 23/37 (62 proc.) ir 19/35 (54), tritaškiai - 4/20 (20) ir 8/20 (40), baudos - 10/13 (76) ir 15/18 (83).

Atkovoti kamuoliai - 29 ir 30, rezultatyvūs perdavimai - 14 ir 9, perimti kamuoliai - 5 ir 6, klaidos - 15 ir 12.