"Žalgiris" pralaimėjo ir prarado galimybes patekti į Eurolygos ketvirtfinalį

Vyrų krepšinio klubų Eurolygos varžybų antrojo etapo - "Top-16" varžybų - penktojo turo rungtynėse H grupėje ketvirtadienį Lietuvos vicečempionas Kauno "Žalgiris" namuose 74:80 (17:18, 20:17, 17:23, 20:22) pralaimėjo Valensijos "Power Electronics" (Ispanija) ekipai su Robertu Javtoku.

Ketvirtąją nesėkmę patyrę Kauno krepšininkai prarado galimybes patekti į ketvirtfinalį.

"Žalgiriui" Dechuanas Kolinzas (DeJuan Collins) pelnė 15 taškų, Paulius Jankūnas - 14, Mantas Kalnietis - 11.

Antrąją pergalę iškovojusioje "Power Electronics" ekipoje Džeremis Ričardsonas (Jeremy Richardson) ir Nandas de Kolo (Nando De Colo) surinko po 17 taškų, Rafa Martinesas (Rafa Martinez) pridėjo 14 taškų.

R. Javtokas per 28 min. pelnė 13 taškų (dvitaškiai 5/7, baudos 3/6), atkovojo 5 kamuolius, atliko rezultatyvų perdavimą, blokavo 2 metimus bei po 2 kartus suklydo ir rpasižengė.

Antrojo ketvirčio pradžioje svečiai padidino savo turimą pranašumą iki keturių taškų 21:17, o 14-ąją min. komandas skyrė šeši taškai 27:21. 17-ąją min. "Power Electronics" krepšininkai pirmavo 29:24, tačiau "Žalgiris" laimėjo atkarpą 10:1 ir išsiveržė į priekį keturiais taškais 34:30, o prieš ilgąją pertrauką turėjo dviejų taškų persvarą 37:35.

Trečiajame kėlinyje žalgiriečiai padidino skirtumą iki penkių taškų 40:35, 42:37, tačiau svečiai laimėjo atkarpą 12:0 ir nutolo 49:42. Kauno komanda pelnė šešis taškus be atsako ir sumažino atsilikimą iki minimumo 48:49, tačiau prieš lemiamą ketvirtį Valensijos krepšininkai pirmavo 58:54.

Ketvirtąjį kėlinį svečiai pradėjo spurtu 8:1 ir įgijo devynių taškų pranašumą 64:55, o, įpusėjus ketvirčiui, skirtumas padidėjo iki 11 taškų 68:57. 38-ąją min. "Power Electronics" pirmavo 74:65, bet žalgiriečiai laimėjo atkarpą 6:0 ir, likus žaisti 47 sek., sumažino deficitą iki trijų taškų 71:74. Likus 15 sek., M. Kalniečio tritaškis sumažino skirtumą iki minimumo 74:75, tačiau per likusį laiką svečiai vėl atitrūko ir išplėšė pergalę.

Pirmajame rate žalgiriečiai pralaimėjo Valensijos klubui 59:73.

Paskutines Eurolygos antrojo etapo rungtynes "Žalgiris" žais kovo 3 dieną svečiuose su Pirėjo "Olympiacos" (Graikija) krepšininkais.

Statistika.

Kauno "Žalgiris" - Valensijos "Power Electronics" (Ispanija) 74:80 (17:18, 20:17, 17:23, 20:22).

Teisėjai - Grzegorz Ziemblicki (Lenkija), Boris Šulga (Ukraina), Carmelo Paternico (Italija).

"Žalgiriui" taškus pelnė: DeJuan Collins 15, Paulius Jankūnas 14, Mantas Kalnietis 11, Tomas Delininkaitis 9, Martynas Pocius 8, Tadas Klimavičius 7, Travis Watson 6, Artūras Milaknis 2, Boban Marjanovič 2 (Marcus Brown, Aleksandar Čapin, Trent Plaisted).

"Power Electronics" komandai: Jeremy Richardson 17, Nando De Colo 17, Rafa Martinez 14, Robertas Javtokas 13, Omar Cook 7, James Augustin 6, Sergei Liščuk 3, Duško Savanovič 3 (David Navarro).

Taiklumas: dvitaškiai - 18/40 (45 proc.) ir 21/43 (48), tritaškiai - 10/28 (35) ir 7/19 (36), baudos - 8/12 (66) ir 17/24 (70).

Atkovoti kamuoliai - 38 ir 37, rezultatyvūs perdavimai - 18 ir 20, perimti kamuoliai - 6 ir 5, klaidos - 15 ir 12.