Gydytojas Paulius Grigas: lietuviai mano, kad sąnarių ligos - lyg sloga

Gydytojas Paulius Grigas: lietuviai mano, kad sąnarių ligos - lyg sloga

„Rūpintis savo sveikata – didžiajai daliai lietuvių neįprasta. Jie kreipiasi į gydytoją tik tuomet, kai liga būna paūmėjusi. Ypač sąnarių ligomis sergantys žmonės, kurie mano, kad sąnarių skausmas lyg sloga – paskaudės ir praeis“, – lietuvių gydymosi įpročius apibūdina ortopedas traumotologas Paulius Grigas.

Apskaičiuota, kad dėl sąnarių ligų kilusius skausmus jaučia trečdalis darbingo amžiaus, o artėjant senatvei sąnarių sukeltais negalavimais skundžiasi mažiausiai du trečdaliai žmonių.

Flebologijos centre dirbančio gydytojo teigimu, pirmieji sąnarių ligų simptomai – kojų ir rankų skausmas, nemalonus jausmas sąnarį lankstant, patinimas – gali būti juntami net nesulaukus 25 ar 30 metų. Iš pradžių sąnarį skauda tik fizinio krūvio metu. Vėliau skausmai tampa stipresni, sąnarius skauda ir ilsintis.

„Sąnarių ligomis dažnai serga žmonės, kurie turi labai didelį antsvorį. Tuomet apkrova sąnariams daug didesnė ir jie susidėvi daug greičiau. Įtakos turi ir stovimas darbas, sunkių daiktų nešiojimas – tokį darbą dirbantys žmonės rizikuoja sąnarių ligomis susirgti greitai, neretai nesulaukę nė 40-45 metų. Be abejo, įtakos turi ir genai. Taip pat ligos vystosi greičiau, jeigu ankstyvame amžiuje buvo patirtos mažos traumos“, – sako P. Grigas.

Siūloma ne bėgioti, o pasivaikščioti

Siekiant, kad sąnarių ligos neužkluptų taip staigiai, patariama prižiūrėti kūno svorį, vartoti daugiau žuvų produktų, kuriuose yra omega-3 rūgščių, atsižvelgti į nešiojamų daiktų svorį, daugiau judėti.

Sąnarių ligomis galima susirgti ir dėl intensyvaus sporto – bėgiojimo, ypač su netinkama avalyne, futbolo, teniso, badmintono. Patariama rinktis ilgalaikius reguliarius pasivaikščiojimus ar plaukimo treniruotes.

„Pirmuosius sąnarių skausmus pajutę žmonės pradeda mažiau judėti, dėl šių priežasčių jų būklė gali dar labiau pablogėti. Patartina būtinai šiek tiek judėti, pasivaikščioti, tačiau nebėgioti ilgų distancijų ar krosų. Jeigu nejudama, auga svoris, sumažėja sąnarių kraujotaka – liga progresuoja“, – apie sąnarių ligų eigą pasakoja Flebologijos centro ortopedas traumotologas.

Vienas iš sprendimų – pakeisti gyvenimo būdą

Negydant susidėvėjusių sąnarių ligų laukia blogiausia – tenka gultis ant operacinio stalo ir keisti sąnarį. Pasak gydytojų, dažniausiai tenka keisti kelių ar klubų sąnarius, tačiau tai kraštutinė priemonė, kai visi gydymo būdai jau išbandyti.

„Ankstyvoje ligos stadijoje gali padėti vaistai ar kiti mažiau organizmui kenksmingi gydymo būdai, kaip, pavyzdžiui, natūralus „Orthokine“ terapijos metodas. Kaip visi žinome, vaistų vartojimas nepašalina sąnarių ligų priežasties, daro neigiamą įtaką kepenims, skrandžiui, todėl dalis pacientų ieško įvairiausių alternatyvų, natūralių gydymo būdų“, – pasakoja P. Grigas.

Pasak jo, jei sąnarių skausmas yra varginantis, tačiau jis žymiai nekeičia gyvenimo ritmo, gali pakakti pakeisti gyvenimo būdą. Tokiu atveju patariama pailsėti, bent vieną dieną stengtis nedirbti darbų, kuriuos atliekant nuolat lankstomas skaudamas sąnarys, arba kas valandą daryti 10 minučių pertraukas.

 

Skaitomiausi portalai

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder