Kodėl kilogramai netirpsta?

Kodėl kilogramai netirpsta?

Dažniausiai apkūnumas, neva paveldimas iš kartos į kartą, būna susijęs ne su genais, o su šeimos gyvensena. Paprastai šeimos nariai renkasi riebius, sočius patiekalus, valgo daug, mėgsta laisvalaikį leisti ant sofos. Persivalgymas ir nejudrumas kaip tik ir padeda prisiauginti antsvorio; vaikai tokioje šeimoje tampa storuliais jau nuo paauglystės. O suaugę tęsia „tradicijas“ jau savo šeimoje. Suliesėti šiuo atveju galima įveikus žalingus mitybos įpročius. Neverta veikti radikaliai - keiskitės pamažu. Iš pradžių padidinkite daržovių dalį savo racione ir iki minimumo sumažinkite riebiausių produktų - lašinių, majonezo ir kitų tirštų padažų, dešros - kiekį. Pasistenkite atsisakyti kepimo, valgį troškinkite, garinkite. Bet kokias tradicijas, taip pat mitybos, pakeisti visada būna sunku. Todėl iš pradžių artimiesiems nesakykite, kad bandote mažiau valgyti ir patiekalus gaminti ne tokius kaloringus. Paskelbti apie tai galima išryškėjus pirmiesiems rezultatams, kurie įrodys, kad jūsų šeimos genai yra ne tokie jau ir blogi.

Paplitęs įsitikinimas: jei žmogus ne kartą bandė mesti svorį, bet neatlaikė, vadinasi, jis neturi valios ir sėkmės nesulauks.

Remiantis daugelio dietologų stebėjimais, žmogus meta dietą visai ne todėl, kad jam trūksta valios, o dėl to, kad metantieji svorį save labai griežtai riboja: lieknumo siekiama kasdien treniruojantis iki devinto prakaito, badaujant, griežčiausiai draudžiant sau valgyti saldumynų, duonos, riebalų, sūrių valgių. Norėdami numesti kilogramų, jie pasmerkia save tikrai askezei. O laisva valia visko atsisakyti galima tik trumpai - savaites, galbūt mėnesius. Vėliau būtinai palūžtama, ypač šiais laikais, kai parduotuvės užverstos produktais, o kavinių, iš kurių sklinda gundantys kvapai, - ant kiekvieno kampo. Norint turėti gražią figūrą, nereikia savęs kankinti. Susidarykite tokį racioną, kurio bus lengva laikytis visą gyvenimą. Į valgiaraštį būtinai turi įeiti visų grupių produktai: daržovės ir vaisiai, grūdiniai, pieno produktai, mėsa ir žuvis. Nebūtina vienąkart visiems laikams atsisakyti saldumynų. Tiesiog valgykite jų po truputį po pagrindinio valgymo, o ne vietoj jo. Per šventes galima sau leisti ką nors riebaus arba pyrago. Jei kitą dieną grįšite prie įprasto kasdienio maisto, tai nebus nesusivaldymas. Būtinai valgykite mėgaudamiesi, stenkitės gardžiuotis kiekvienu kąsneliu. Tuomet jausite sotumą, o svarbiausia - valgis jums teiks moralinį pasitenkinimą. Jį jausdami, lengviau susitaikysite su bet kokiais apribojimais.

Paplitęs įsitikinimas: norint suliesėti, reikia daug laiko skirti valgio gamybai, vaikščioti į sporto salę, o kai dirbi, tam tiesiog nėra laiko.

Ar pakanka laiko rūpintis figūra, ar ne, priklauso vien nuo jūsų prioritetų. Labai dažnai žmogus randa dešimt minučių su kolegomis išgerti arbatos ir suvalgyti pyrago gabalėlį, bet neranda tiek pat, kad pėsčiomis nueitų vieną autobuso stotelę. Spėja „pasėdėti“ socialiniame tinkle, bet negali įterpti į tvarkaraštį trumpo pasivaikščiojimo. Vakarais skiria pusvalandį mėgstamam serialui, bet ne mankštai. Jei norite suliesėti, išanalizuokite, kam leidžiate laiką. Galite kokią savaitę rašyti dienoraštį ir žymėtis, ką ir kiek laiko veikėte. Dienoraštis padės įvertinti, kokios veiklos galite laikinai atsisakyti, ir pakeisti ją tokia, kuri yra naudinga figūrai. Norint sutaupyti laiko virtuvėje, reikia įsigyti technikos - garpuodį, gerą orkaitę ir pan., kad galėtumėte gaminti greitai, nekaloringus valgius, o svarbiausia - šiame procese beveik nedalyvaudami.

Paplitęs įsitikinimas: apkūnių žmonių medžiagų apykaita yra lėta, todėl dieta ir treniruotės mažai padės.

Medžiagų apykaitos ligos lemia tik 5 proc. nutukimo atvejų. Tai metabolinis sindromas, cukrinis diabetas, hipofizės ir skydliaukės veiklos sutrikimai. Sveikas žmogus priauga svorio ne dėl sutrikusios medžiagų apykaitos, o dėl nepakankamo fizinio krūvio ir persivalgymo. Kiekvieno žmogaus organizmas energiją naudoja savaip - vienam greitai tirpsta riebalų atsargos, o kitas pirmiausia netenka raumenų audinio. Tačiau dažniausiai visų medžiagų apykaitos procesų greitis būna pakankamas, kad laikantis dietos ir treniruojantis svoris palaipsniui mažėtų.

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder