Audriui Butkevičiui teko atsiprašyti už Ž.Pavilionio netaktą

Audriui Butkevičiui teko atsiprašyti už Ž.Pavilionio netaktą

Po to, kai Seimo užsienio reikalų komiteto pirmininko Žygimanto Pavilionio poelgiai Sakartvele nesulaukė deramos aukščiausių Lietuvos valdžios asmenų reakcijos, Sakartvelo už šio politiko elgesį atsiprašė buvęs Lietuvos krašto apsaugos ministras ir buvęs Seimo narys Audrus Butkevičius.

„Lietuvos interesas yra paremti Sakartvelą, padaryti viską, kad padėtų Sakartvelui ir neužimti nei vienos iš konflikto pusių pozicijos", - išskirtiniame interviu Sakartvelo televizijai sakė A.Butkevičius.

„Noriu paprašyti Sakartvelo politikų, neatsižvelgiant į tai, kuriai politinei partijai jie priklauso, atleisti mums už tokį Lietuvos atstovo požiūrį ir pasisakymus.

Prieš išvykdamas iš Lietuvos, Ž.Pavilionis žadėjo, kad vizito tikslas yra subalansuoti konfliktinę situaciją Sakartvele. Atvykęs į Tbilisį jis tapo konflikto dalimi ir kas blogiausia - pradėjo kalbėti politinės agresijos frazeologija, formuluojama iš „didžiojo brolio pozicijos" - jis prabilo apie sankcijas Sakartvelui.

Tai reiškia, kad jis nepajėgė suprasti, koks yra jo vaidmuo šioje situacijoje. Noriu pabrėžti: bet kokia Sakartvelo sėkmė yra didelė Lietuvos sėkmė! Sakartvelo būsima sėkmė NATO ir ES turi didelį Lietuvos palaikymą nepaisant to, kokia yra Sakartvelo valdančioji partija! Lietuva yra suinteresuota paremti Sakartvelą ir padaryti viską, kad padėtų Sakartvelui siekti savo tikslų, nepriklausomai nuo to, kokią valdančiąją politinę grupę pasirinks šalies žmonės.

Esu tikras, kad Sakartvele nėra nei vieno politiko, kuris sutiktų su tokiu, jūsų šalį žeminančiu, Lietuvos parlamentaro požiūriu. Pažįstu Sakartvelo politinį elitą ir žinau, kad jūsų Tėvynėje niekam nereikia tokios, mano tėvynainio išsakytos, užsieniečių pagalbos ar tokios politinės pozicijos.

Šis asmuo ne pirmą kartą įsitraukia į konfliktą su mūsų kaimynai. Gal dėl to kaltos asmeninės jo savybės? Mes girdėjome jo pasiaiškinimus Lietuvoje: jo manymu, Sakartvelo opozicija yra artimesnė jo politinei partijai, nei Sakartvelo valdžioje esantys politikai.

Taigi jo išsakyta pozicija tapo partine, o ne Lietuvos vyriausybės ir valstybės pozicija. Todėl aš prašau Sakartvelo politikų atleisti mums šį nesusipratimą. Dabar šis asmuo yra vienas iš Lietuvos aukšto rango diplomatų ir turėtų atstovauti valstybės pozicijai, o ne vadovautis asmeniniais draugiškais santykiais ar savo partijos pozicijomis.

Baigdamas savo pasisakymą, noriu akcentuoti : jokia smurto forma politiniuose santykiuose demokratijos sąlygomis yra nepriimtina. Tuo pačiu, visi politikai turi gerbti savo šalies įstatymus, teisinės sistemos sprendimus ir konstituciją", - televizijai sakė A.Butkevičius.

Išskirtinis Audriaus Butkevičiaus komentaras „Vakaro žinioms":


„Įsisiūbavus mūsų Seimo atstovo Ž.Pavilionio sukeltam skandalui sulaukiau Sakartvelo žurnalistų skambučių. Praleidau minėtoje šalyje 8 metus, todėl puikiai pažįstu jos politikus ir žurnalistus. Ne tik iš dabartinę valdžią palaikantys asmenys, bet ir opozicijos šalininkai išreiškė didžiulę nuoskaudą dėl Lietuvos atstovo pasirinktos pozicijos.

Tai buvo akivaizdus nesupratimas, kuo skiriasi išdidžių kalniečių mentalitetas nuo kokios nors užguitos tautelės. Jie negalėjo patikėti, kad lietuviai svečiuose elgiasi taip, kaip amerikonai ar rusai. Beje, būtent todėl pastarųjų niekas nemėgsta buvusiose Varšuvos pakto šalys.

Pradžioje nenorėjau veltis į visą šitą istoriją, bet paskui supratau, kad reikia atsiprašyti. Ne tik dėl to, ką pasakė, bet ir iš pozicijos, iš kurios jis drįso kalbėti. Įžeistos buvo abi pusės - ir valdžia, ir opozicija. Ne tekstu, kad Lietuva esą palaiko vieną pusę, bet tuo, kad jiems drįstama grasinti santykiais ES ir NATO, kai šitie dalykai yra svarbūs, nepaisant to, kokia partija bus valdžioje.

Tokie veiksmai- šaudymas sau į koją, nes kartvelų (Sakartvelo gyventojai - red. past.) įtraukimas į minėtas organizacijas pirmiausia yra reikalingas mums. O Seimo užsienio reikalų komiteto pirmininkas rūpinasi, kad tik tai pačiai partinei šeimai kaip ir jo partijėlė priklausančiai partijai būtų geriau.

Po tokių šio asmens veiksmų atsiranda prielaida suabejoti jo sveiku protu. O kai paskaitai jo įrašus socialiniuose tinkluose apie pokalbius su „visu pasauliu", tampa akivaizdu, kad žmogus turi problemų ne tik su didybės manija, bet ir su psichine sveikata.

Anksčiau vien už pareiškimus, kad kalbasi su „visu pasauliu" jį būtų uždarę į patalpą minkštomis sienomis, o dabar jis, keliantis potencialų pavojų ne tik sau ir aplinkiniams, bet ir visai šaliai, „rūpinasi" Lietuvos užsienio politika.

Po tokio demaršo, mano nuomone, turėjo būti aukšto valstybės pareigūno pasisakymas.

Užsienio reikalų ministro Gabrieliaus Landsberbui pasisakymas buvo bandymas gelbėti padėti, tačiau kalbančiojo pozicija buvo nepakankama, nes Sakartvelo politikai puikiai supranta, kad Seimo užsienio reikalų komiteto pirmininkas pagal užimamą rangą ir įtakas yra svarbus asmuo, todėl į jo pareiškimaus turėjo sureaguoti ir Lietuvos Respublikos prezidentas Gitanas Nausėda, kuriam asmeniškai skambino Sakartvelo vadovė Salomė Zurabišvili.

Mūsų šalies vadovo nusišalinimas nuo šios problemos yra nepateisinamas".

Respublika.lt

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder