Klaipėdos atstovai Seime tikisi nenuvilti
Klaipėdos atstovai Seime tikisi nenuvilti

Seimo rinkimų antrojo turo rezultatai Klaipėdoje, kaip ir po pirmo turo, atspindi visos šalies tendenciją. Uostamiesčiui parlamente atstovaus konservatoriai Arvydas Pocius ir Audrius Petrošius, liberalas Simonas Gentvilas ir valstiečių-žaliųjų atstovė Ligita Girskienė.

Į Seimą išrinkti Klaipėdos atstovai "Vakarų ekspresui" teigė esantys pasiruošę aktyviai atstovauti uostamiesčio interesams ir palaikyti nuolatinį ryšį su pajūriu.

Prioritetas - aplinkosauga

Marių apygardoje mandatą laimėjo L. Girskienė (Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga), surinkusi 5 891 balsą (57,50 proc. nuo galiojančių biuletenių), ir aplenkusi varžovą Kęstutį Navicką (Tėvynės sąjunga–Lietuvos krikščionys demokratai), kuris surinko 4 355 balsus.

Klaipėdos miesto taryboje šiuo metu dirbanti politikė dėkojo klaipėdiečiams už pasitikėjimą.

"Man tai yra labai didelis įsipareigojimas. Laimėti neturint didelio politinio užnugario yra didelis įvertinimas man ir visai mano komandai. Esu suplanavusi dirbti kitaip, nei Seimo nariai dirbo anksčiau, neatitrūkti nuo žmonių. Mano šeima lieka Klaipėdoje, bandysiu gyventi tarp Vilniaus ir Klaipėdos", - sakė L. Girskienė.

Ji teigė jau pagalvojusi apie žmones, su kuriais norėtų kartu dirbti - tie, kuriems "pakeliui su aplinkosauga".

"Pirmieji darbai, aišku, bus susiję su aplinkosauga. Bet yra daug ir kitų sričių, spręstinų klausimų. Greičiausiai dirbsiu Aplinkosaugos komitete, jei tik bus vietos. Šis mano prioritetas išlieka, nes žmonės tikisi pokyčių šioje srityje. Norėčiau pabaigti tai, ką esame pradėję - reikia susitvarkyti su "Grigeo Klaipėda", nes taip negali būti, su uosto įmonėmis. Reikia padaryti viską, kad pokyčius lemiantys dokumentai nebūtų padėti į stalčius. Priešinsimės, jei bus iniciatyva naikinti vadinamąjį "Klaipėdos paketą", nes įtariu, kad gali būti tokių dalykų", - kalbėjo L. Girskienė.

Politikė nurodė, kad taip pat sieks, jog Klaipėdoje būtų mažiau užstringančių projektų ir miestui nereikėtų grąžinti nepanaudotų milijonų, būtų užbaigtas miesto strateginis planas ir kt.

L. Girskienės vietą miesto Taryboje turėtų užimti sekantis sąraše po savivaldos rinkimų buvęs dabartinis Uosto direkcijos vadovas Algis Latakas. Jei jis nepanorės dirbti Taryboje, L. Girskienę turėtų pakeisti aktyvi visuomenininkė, Vakarų Lietuvos tėvų forumo pirmininkė Aušra Zarambienė.

Pozityvi kampanija

Baltijos apygardoje rezultatai palankūs Klaipėdos miesto tarybos nariui A. Petrošiui (Tėvynės sąjunga–Lietuvos krikščionys demokratai). Surinkęs 5 741 balsą (53,04 proc. nuo galiojančių biuletenių), jaunas politikas nugalėjo Mindaugą Bastakį (Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga), už kurį buvo atiduoti 5 082 balsai.

"Būsena gana keista, nes pergalę teko pasitikti iš saviizoliacijos vietos, todėl, manau, normalu, kad dar nesu susigyvenęs su laimėjimu, prireiks šiek tiek laiko. Bus gaila palikti Klaipėdos miesto tarybą, nes tai pirmasis mano politinis laiptelis. Ar jaučiuosi jau viską padaręs mieste? Žinoma, ne, bet aš ir nesiruošiu nutraukti ryšio su Klaipėda. Mano tikslas yra padaryti taip, kad Klaipėdos balsas būtų girdimas ir vertinamas Lietuvoje, todėl ir toliau bendrausime ir bendradarbiausime su Klaipėdos savivalda. Klaipėdoje palieku savo komandą, kuri turės galimybę įgarsinti mano mintis ir toliau tęsti darbus Klaipėdai", - "Vakarų ekspresui" sakė A. Petrošius.

Paklaustas, kuo pavyko įtikinti rinkėjus, kad yra vertas dirbti Seime, politikas svarstė, kad galbūt žmonėms imponavo pozityvas, jaunatviška energija ir darbas miesto Taryboje nuo pat pirmos savaitės, jie patikėjo, kad jų balsas bus atstovaujamas.

"Kampanijos pabaigoje nuoširdžiai džiaugiausi, kad pavyko padaryti kampaniją tikrai pozityvią ir gražią. Žvelgdamas atgal neturėjau dėl ko jausti gėdos, nes viskas buvo taktiška oponentų atžvilgiu. Manau, ir žmonės tai pajuto tą pozityvią energiją", - svarstė A. Petrošius.

Jis teigė, kad laukiančių darbų į prioritetinius neskirsto.

"Dėsiu pastangas, kad deramas dėmesys Klaipėdai būtų pagaliau skiriamas, nepaisant to, kad esame toli nuo Vilniaus", - patikino pašnekovas.

Galimybė įgyvendinti idėjas

Pajūrio apygardoje S. Gentvilas (Lietuvos Respublikos liberalų sąjūdis), surinkęs 5 393 balsus (56,88 proc. nuo galiojančių biuletenių), nugalėjo Klaipėdos vicemerą Arūną Barbšį (Tėvynės sąjunga–Lietuvos krikščionys demokratai), kuris gavo 4 088 balsus.

"Vakarų ekspresui" S. Gentvilas džiaugėsi, kad liberalų sąjūdžiui pavyko surinkti daug balsų, tapti trečia pagal dydį parlamentine partija ir tartis dėl darbo valdančiojoje koalicijoje. Tai, pasak politiko, atveria galimybes įgyvendinti pajūriui aktualias idėjas, kurios pastaraisiais metais buvo atmetamos.

"Daug ką siūlėme, bet daug kas buvo atmesta: uosto pelno dalies skyrimas miestui, uosto bendrojo plano konfliktiniai klausimai, Girulių miško situacija ir kita. Daug kas buvo negirdima ir atmesta. Tačiau dabar, panašu, formuojasi dešinioji alternatyva ir bus galima suderėti daug Klaipėdai ir Neringai naudingų klausimų.

Prieš klaipėdiečius turiu įsipareigoti, kad Klaipėda nebebus asocijuojama su prastu kvapu ir užterštumu. Manau, per kadenciją bus galimybės tai spręsti. Kitas dalykas - Kuršių nerijoje esantis milžiniškas potencialas, kurį stabdo biurokratinės džiunglės, kad neįmanoma net dviračių tako rekonstruoti. Kalbant apie uosto klausimus, man atrodo, labai svarbu, kad Vilniuje yra žmonių, kurie supranta uostą ir galima tikėtis, kad bus tvaresnis uosto vystymasis. Na, ir visada sirgau už kurortinį uostamiestį, kad Klaipėda vystytų šį potencialą Smiltynėje ir Giruliuose, Melnragėje", - prioritetus vardijo S. Gentvilas.

Taip pat, politiko teigimu, dėmesio turėtų būti skirta mažųjų laivų prieplaukai ties Kiaulės Nugara, buriavimui atgaivinti, gyvenamiesiems kvartalams atnaujinti ir t. t.

"Nerėkiau ant bačkos pasilipęs"

Danės apygardoje pergalę šventė buvęs kariuomenės vadas A. Pocius (Tėvynės sąjunga–Lietuvos krikščionys demokratai), kuris, gavęs 6 225 balsus (54,68 proc. nuo galiojančių biuletenių), užnugaryje paliko Klaipėdos miesto tarybos narį Saulių Budiną (Lietuvos Respublikos liberalų sąjūdis), sulaukusį 5 160 balsų.

A. Pocius kalbėjo, kad rinkimai buvo sėkmingi ne tik partijai, bet ir partijos Klaipėdos skyriui ir asmeniškai jam.

"Kol kas labai ramiai galvoju, kaip padėkosiu klaipėdiečiams už pasitikėjimą. Visų pirma tai buvo komandinis darbas, nuoširdžiai dėkoju visiems žmonėms, kurie padėjo pasiekti šitą pergale, ir visiems klaipėdiečiams, kurie patikėjo manimi, mano programa, Tėvynės sąjungos bendra programa ir visa klaipėdiečių komanda. Stengsimės jų nenuvilti", - sakė būsimasis Seimo narys.

Jis svarstė, kad galbūt rinkėjus papirko kitokia retorika: "Matomai žmonės nori kažko naujo, tikisi kažko naujo. O aš esu klaipėdietis, gimęs ir augęs Melnragėje, galbūt draugai, pažįstami, giminaičiai papasakojo vieni kitiems apie mane, kas aš toks ir kokie mano darbai. Nerėkiau ant bačkos pasilipęs, kokie kiti blogi ir koks aš esu. Tiesiog yra mano darbų padaryta vardan tos Lietuvos ir galbūt žmonės patikėjo, kad ir toliau tai darysiu."

Paklaustas, kokių konkrečių darbų jau turi numatęs, A. Pocius teigė, kad nėra visų galų meistras.

"Ten kur turiu sukaupęs patirtį, ten ir bandysiu savo žinias realizuoti. Visų pirma tai yra valstybės gynyba ir saugumas. Savo gyvenimą atidaviau kariuomenės kūrimui, valstybės saugumui, gynybai. Simbolinis sutapimas, kad kitų metų sausio mėnesį sueis 30 metų, kai prasidėjo mano kario karjera. Prisiekiau Lietuvai būtent per sausio įvykius, o dabar einu dirbti į Seimą, kurį tada gyniau", - sakė pašnekovas.

Sidebar placeholder