Korupciją Lietuvoje nugalėsime saldainiais!
Korupciją Lietuvoje nugalėsime saldainiais!

Nuo korupcijos jus atbaidys mėlyna mėtų skonio piliulė. Nuo kontrabandos - žalias saldainiukas „tiktakas“. O nuo valstybės lėšų taupymo - kvailio vakcina ir ricina.

Specialiųjų tyrimų tarnyba (STT), pašaukta kovoti su korupcijos apraiškomis, tai daro itin keistai. Pasisamdė visiškai nestatutinę, bet reklaminę firmą. Užmokėjo jai 131,6 tūkst. Eur. Už ką? Matyt, už tai, kad atliktų STT darbą. Įgyvendintų visuomenės antikorupcinio švietimo projektą.

Kam reikalinga mokesčių mokėtojų pinigais išlaikyti STT Antikorupcinio švietimo skyrių, jei jis idėjų perkasi už 131,6 tūkst. Eur? Matyt, buvo verta. Antraip STT nebūtų sugalvojusi skelbti viešųjų pirkimų konkurso ir už 3266 Eur prisipirkti saldainiukų-piliulių. Negi patys suvalgė?

Ogi ne. Nes nekorumpuoti. Skaidrūs. Per antikorupcines paskaitas dalija tas „antikorupcines“ piliules klausytojams.

Anot STT atstovės Ramunės Paukštienės, jaunimui tokia akcija patinka. O kas saldainiukų idėjos autorius? R.Paukštienė sakė nežinanti. Kaip tai nežino? STT viską žino! Bet tik ne apie save.

Na, nežino, tai ir nereikia. Svarbu, kad saldainiukų galiojimo laikas iki 2022 m. Niekas jais nenusinuodys.

Kam gaudyti kyšininkus? Pasikviesk suklydusį žmogų į apklausą. Įteik saldainiuką. Paduok vandens. Įsitikink, jog tikrai prarijo. Ir žmogus savaime nuo kyšininkavimo ydos išgis. Išeis pro STT duris jau pasitaisęs.

Jaunimas, matyt, piliulę linksmai sučiulpia. Vyresnieji gal apsisukę išspjauna. Bet negi sunku be tokios atrakcijos apsieiti? Tačiau ir STT jau nebegali išsiversti be viešųjų ryšių. Todėl negaila ištaškyti tiems saldainiukams, įvairioms reklaminėms konsultacijoms tūkstančių.

Jaunimui gal labiau patiktų, jei STT lektorius persirengtų klounu. Pasiskolinęs drabužėlius iš teatro. Kad Hamleto balsu užbaubtų - korumpuotojo šmėkla, aš tave matau!

Bet ar pateisinamas toks biudžeto lėšų švaistymas saldainiams?Aiman, Seimo Biudžeto ir finansų komiteto (BFK) pirmininkas, „valstietis“ Valius Ąžuolas, jo padėjėjai pašnibždėjus, kokiu klausimu reikėtų pasakyti savo nuomonę, tapo labai užsiėmęs. O po valandos - dar labiau. Tikras politikas iš tolo apeina STT seklius.

Vieni vaizduoja politikus, kiti - seklius, treti - nekyšininkus, o valstybė vis labiau valdoma ne darbu, bet viešaisiais ryšiais. Beprasmiais projektais, lankstinukais, ženkliukais, spalvotais balionais.

Seimo BFK narė „valstietė“ Vida Ačienė svarstė, gal STT atliko tyrimą, jog piliulių akcija iš tikrųjų veiksminga. „Tačiau, sakė V.Ačienė, aš, kaip BFK narė, pirmiausia galvoju apie pinigus.

Ar vertėjo tiek išleisti? Korumpuotieji paprastai būna jau subrendę žmonės, užimantys visuomenėje tam tikras pareigas. Tokia priemonė jiems gali sukelti tik šypseną.“

Būtent! Todėl STT patartina skelbti dar vieną viešųjų pirkimų konkursą. Ir nusipirkti už mokesčių mokėtojų pinigus solidesnių žmonių antikorupcinio švietimo projektą. Pvz., gal išaiškės, jog nuo korupcijos atgraso belgiškas šokoladas.

Būtinai - rankų darbo. O su piliulėmis tegul žaidžia vaikai. Kova su korupcija virsta humoru ir žaidimu.

Sidebar placeholder