Paslaptingi kaunietės žodžiai nidiškiams įtarimų sukėlė jau po turtuolio R. Karpavičiaus mirties

Paslaptingi kaunietės žodžiai nidiškiams įtarimų sukėlė jau po turtuolio R. Karpavičiaus mirties

Pažintis su Aiste Karpavičiene (tada Grybauskiene) Neringos senbuviams kelia prieštaringų prisiminimų. Našlė prašė viešbučio savininko liudyti, kad su Raimondu Karpavičiumi ji draugavo bent dvejus metus, bet tas nesutiko meluoti. O kita nidiškė prabilo apie lemtingos vasaros įvykius.

Pirmąją tyrimo dalį skaitykite čia.

Vila Nidoje nestovi tuščia

Kol šiaulietis H.Karpavičius prieštaringai administruoja mirusio milijonieriaus verslą, 46 metų kaunietė Aistė Karpavičienė šeimininkauja jo viloje Nidoje.

R.Karpavičiui priklausiusio namo Pamario gatvėje administratore ją paskyrė Klaipėdos apylinkės teismas.

Nors pagal neva R.Karpavičiaus surašytą testamentą kaunietei buvo palikta ir 4 milijonų eurų vertės vila Tenerifėje, šis nekilnojamasis turtas negalėjo jai būti užrašytas, nes priklauso juridiniam asmeniui – įmonei „Rarkarpis“.

Nidoje prie Kuršių marių esančio dviejų aukštų namo langinės vasarą buvo užvertos, bet iš jo sklindantis šuns amsėjimas skelbė, kad vila turi svečių.

Nidiškiai ir rudenį matė jaunąją našlę teniso aikštyne arba prie kapinių, kur yra urna su milijonieriaus pelenais.

Dėl šimtamilijoninio palikimo verdanti vis nuožmesnė kova privertė vietos gyventojus prisiminti ir 2018-ųjų vasaros įvykius.

Rinko žinias apie verslininką?

„Man teko Nidoje žaisti tenisą ir su Raimondu, ir su Aiste. Susipažinti jie galėjo 2018 metų vasarą ar kiek anksčiau. Kaunietė tą vasarą vis ateidavo į teniso aikštyną. Ji atrodė valdinga, organizuota, bet kartu paslaptinga. Mes, ilgamečiai teniso žaidėjai, nežinojome, ką ji veikia, kuo užsiima.

Ji mums vis siūlydavo kvietimus į masažą, kurį darydavo kaunietis, išsinuomojęs patalpas prie bažnyčios. Žinau, ten buvo nuėjęs ir R.Karpavičius.

Kartą teniso aikštėje Aistė pasakė, kad yra laimingiausia moteris pasaulyje. Bet tą vasarą R.Karpavičius negyveno su ja, kaip ji teigė viešai.

Verslininkas vasarodavo savo name Nidoje, prie kavos su nidiškiais jis daug kalbėdavo apie sūnų Roką.

Man susidarė įspūdis, kad tema apie Roko praeitį buvo skaudi, bet sūnų jis labai mylėjo.

Tais metais Aistė iki rudens važinėjo juodu mersedesu. Iš pokalbių susidariau įspūdį, kad mašina neretai gesdavo.

O kartą ją prieš audrą mačiau R.Karpavičiaus mašinoje“, – pasakojo Neringos senbuvė (pavardė redakcijai žinoma. – Aut.).

Teniso mėgėjai neretai kartu atsipūsdavo prie kavos. R.Karpavičius pasisiūlydavo sumokėti už aikštės nuomą, už kavą. Nidiškiai žinojo, kad tai turtuolis. Ar tai žinojo ir A.Grybauskienė?

„2018 metų vasarą Aistė mūsų klausinėjo apie R.Karpavičių. Ji sakė, kad nori kuo daugiau apie jį žinoti – esą tai labai svarbu. Tie, kurie suteikė informacijos, dabar graužiasi. O aš suku galvą, kam tai buvo naudinga, gal ją kas nors buvo pasiuntęs?“ – svarstė viena nuolatinių teniso žaidėjų Nidoje.

Prie kavos R.Karpavičius su pažįstamais pakalbėdavo apie naujas idėjas, paklausdavo, kiek reikėtų pinigų joms įgyvendinti.

Per tokį pokalbį, vykusį 2018 metų vasarą Nidoje, jis nusistebėjo, kad vienai kaunietei senoms telefono būdelėms atnaujinti reikėtų net trijų milijonų eurų.

Tada verslininkas pasakė, kad už tokią sumą būtų galima daug gerų būstų nupirkti.

„Apie tas būdeles jam galėjo pasakyti Aistė, nes dar vadovaudama Kauno senamiesčio draugijai žadėjo jas atnaujinti.

Dabar prisiminus tuos pokalbius Nidoje viskas atrodo keista. Jei jie būtų artimai draugavę ketverius metus, kaip Aistė viešai sakė, negi Raimondas nebūtų žinojęs, kuo ji užsiima? Negi milijonierius nebūtų nupirkęs mylimajai geros negendančios mašinos?

Jeigu vyras nori ką nors padovanoti moteriai, tai daro ne paskutinę gyvenimo minutę ir neatimdamas turto iš šeimos.

Aš esu nukentėjusi nuo žmonių, kurie pasiglemžė tai, kas jiems nepriklausė, todėl nepalaikau Aistės – ji tų turtų, kurie priklausė R.Karpavičiui ir dėl kurių dabar kovojama teisme, neužsidirbo“, – kalbėjo nidiškė.

Sidebar placeholder