Prezidentūra neatsispyrė „iPhone“: už daugiau nei 34 tūkst. eurų įsigijo 75 naujos kartos telefonus
Prezidentūra neatsispyrė „iPhone“: už daugiau nei 34 tūkst. eurų įsigijo 75 naujos kartos telefonus

Visame pasaulyje populiarumo neprarandantiems „Apple“ kompanijos telefonams „iPhone“ neatsispyrė ir prezidentūra. Centrinio viešųjų pirkimų portalo (CVPP) duomenimis, Gitano Nausėdos darbuotojai jau keletą mėnesių gali naudotis vienais naujausių „iPhone“ modelių – nepagailėjusi daugiau nei 34 tūkst. eurų, prezidentūra įsigijo 75 naujus telefonus.

Mažiau nei prieš metus išleisto „iPhone“ modelio aparatus prezidentūra įsigijo iš bendrovės „Topo grupė“, kuriai priklauso buities technikos ir elektronikos prekybos tinklas „Topo centras“.

Su bendrove „Topo grupė“ prezidentūra sudarė sutartį, pagal kurią įsigijo 75 telefonus „iPhone SE“, išleistus 2020 m. CVPP nurodoma, kad vienas telefonas buvo įkainotas 377,5 euro, bendra sandorio suma (įskaičiavus PVM) siekia 34 258,13 euro.

„Pagrindinė priežastis įsigyti šiuos telefonus yra būtinybė prezidentūros darbuotojus aprūpinti darbo priemonėmis, reikalingomis organizuojant darbą nuotoliniu būdu pandemijos metu. Dalis prezidentūros darbuotojų iki tol naudojosi asmeniniais mobiliojo ryšio aparatais, kitiems reikėjo atnaujinti aparatus, kurie buvo iki 8 metų senumo“, – nurodė prezidentūros Komunikacijos grupė. Anot jos, tiekėjas jau pristatė visus telefonus.

2020 m. balandį rinkai pristatytas „iPhone SE“ bendrovės „Apple“ buvo pristatytas kaip antroji, tobulesnė 2016 m. išleisto „iPhone SE“ versija, kartais dėl tikslumo neoficialiai vadinama „iPhone SE2“. Kartu su „iPhone 11“ ir „iPhone 11 Pro/Pro Max“ modeliais „iPhone SE2“ laikomi 13-ąja „iPhone“ telefonų karta, pasiekusia rinką 2020-ųjų pavasarį. Iki 2020-ųjų spalio tai buvo naujausi populiaraus prekės ženklo modeliai, kol nepasirodė „iPhone 12“.

Teisybės dėlei reikia paminėti, kad antrosios kartos „iPhone SE“, nors ir yra vienas naujausių „Apple“ telefonų, nėra pats prabangiausias ir brangiausias iš 2020-ųjų pavasarį pasirodžiusių „iPhone“ modelių. 4,7 colio ekraną turintis modelis, kuriuo apsirūpino prezidentūra, laikomas biudžetiniu „iPhone“ variantu, nors savo techninėmis savybėmis nedaug atsilieka nuo kitų naujųjų „iPhone“ modelių.

Pigumą bei praktiškumą akcentuoja ir prezidentūra. „Šis telefono modelis pasirinktas, nes jo techniniai parametrai atitinka prezidentūros keliamus informacijos saugumo bei darbo organizavimo poreikiams keliamus reikalavimus.

Telefono operacinė sistema yra suderinama su likusia institucijos technologine infrastruktūra. Tai yra ekonominės klasės, santykinai neaukštos kainos telefonas. Didelė dalis prezidentūros darbuotojų iki šio pirkimo naudojo telefonus su iOS operacine sistema. Todėl buvo įvertinta, kad turint vieno gamintojo telefono aparatus supaprastėja jų administravimas, priežiūra, programavimas, pagalba jų vartotojams“, – nurodė prezidentūros Komunikacijos grupė.

Tai – ne pirmasis nemažų mokesčių mokėtojų pinigų pareikalavęs prezidentūros pirkinys pastaruoju metu. Gruodį prezidento kanceliarija įsigijo du automobilius, už kuriuos bendrai teko pakloti daugiau nei 110 tūkst. eurų.

Iš bendrovės „Moller auto“ už 46,9 tūkst. eurų buvo nupirktas elektromobilis „Volkswagen ID.3“, o iš bendrovės „Veho Lietuva“ už 64,4 tūkst. eurų įsigytas vienatūris „Mercedes-Benz V250d“.

Pastarieji pirkiniai G. Nausėdą kalėdiniu laikotarpiu įtraukė į komunikacinę krizę – Kūčių dieną prezidentui su pirmąja ponia apsilankius trijose Vilniaus ligoninėse ir padovanojus medikams keletą kūčiukų dėžių, viešojoje erdvėje toks poelgis buvo kritikuotas ir pajuoktas, akcentuojant tai, kad prezidentūra rado 110 tūkst. eurų naujiems automobiliams, tačiau su COVID-19 pandemija kovojantiems medikams dovanojo tik kūčiukų.

Raktažodžiai
Sidebar placeholder