Pusės milijono vertės „ne“, arba bergždžias kurmių darbas

Pusės milijono vertės „ne“, arba bergždžias kurmių darbas

Metus laiko Klaipėdos miestas laukė atsakymo, ar verta jiems svajoti apie tramvajų mieste. Beveik metus laiko kaip kurmiai privačios kompanijos, nepriklausomi ekspertai skaičiavo, analizavo, planavo, strategavo ir pasakė - „ne“. Tramvajus Klaipėdai neapsimoka.

Koks nusivylimas. Ne dėl tramvajaus, o todėl, kad šių kurmių darbas kainavo beveik pusę milijono eurų.

Minėtoje kurmių įmonėje dirba 96 darbuotojai. Vidutinis atlyginimas čia yra kiek daugiau nei 1300 eurų neatskaičius mokesčių, o įmonės pajamos 2018 metais buvo 3-5 mln. eurų.

O štai Klaipėdos miesto savivaldybėje, kur iš viso dirba 478 darbuotojai, vidutinis atlyginimas yra apie 1700 eurų. Šie žmonės išlaikomi iš mūsų, mokesčių mokėtojų, pinigų.

Kad savivaldybė būtų visavertė, joje yra daugybė departamentų, skyrių ir poskyrių. Pavyzdžiui, Miesto tvarkymo skyriuje dirba 11 darbuotojų, strateginio planavimo skyriuje - 4 specialistai.

Dar yra ištisas Investicijų ir ekonomikos departamentas su Projektų bei Statybos ir infrastruktūros plėtros skyriais. O juose, gal kiek nustebsite, tačiau sudaryti štai tokie poskyriai: Projektų atrankos ir analizės, Projektų valdymo, Projektų įgyvendinimo priežiūros, statybos ir infrastruktūros įgyvendinimo. Iš viso šiame departamente dirba beveik 30 žmonių.

Ar tik man vienai atrodo, kad visų šių savivaldybėje algą gaunančių darbuotojų darbas ir turėtų būti panašių analizių, kaip kad tramvajaus pritaikymas mieste, rengimas?

Bet tada algas mokėti reikės iš biudžeto, o analizėms nepavyks paimti ES pinigų. Tokia dabar mada, negi iškrisi iš konteksto.

Dar visai neseniai Seimo opozicijai užsimojus surengti interpeliaciją ministrui Aurelijui Verygai, jo vadovaujama Sveikatos apsaugos ministerija už 10 tūkst. eurų suskubo įsigyti krizių komunikacijos paslaugas iš nepriklausomų ekspertų.

Prieš kelerius metus Užsienio reikalų ministerija nepriklausomiems ekspertams atseikėjo daugiau kaip 40 tūkst. eurų, kad šie ištirtų ir praneštų, kaip puikiai Lietuva pirmininkavo ES Tarybai.

Valstybinėse įstaigose jau įprasta užsakinėti analizes, tyrimus ir kitokius rašinėlius iš nepriklausomų ekspertų, mokant apvalias sumas pinigų.

Neaišku, kur paskui tie rašinėliai pasideda. Tik kodėl nedreba eilinių valdininkų kėdės, kai jų darbą nuolat atlieka privatininkai? 

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder