Valdas Trinkūnas: "Tikrosios etikos politikoje nėra, versle - kas kita"

Valdas Trinkūnas: "Tikrosios etikos politikoje nėra, versle - kas kita"

Vyras per savo gyvenimą turi pasodinti medį, pastatyti namą ir susilaukti sūnaus. "Kaip čia atsitiko, kad sūnaus neturite?" - juokais klausiame ilgamečio klaipėdiečio, dviejų dukrų tėvo ir penkių anūkių senelio Valdo Trinkūno.

"Medį sodinęs ir namą pastatęs jau esu, o dėl sūnaus tai galiu lengvai pasiaiškinti. Tiesa yra tokia, kad tikros kokybės gali pasiekti tik specializuodamasis. Mano specializacija - dukros", - nuotaikingai pasakoja V. Trinkūnas.

Kaip dažnai lankotės Klaipėdoje?

Į Klaipėdą man visada malonu grįžti. Tačiau svarbiausia ne miestai, o žmonės. Klaipėdoje išliko daug šiltų prisiminimų, čia sutikau daug malonių žmonių. Pačiam miestui nesu prieraišus, nei medeliams, nei pastatams.

Ar uostamiestis keičiasi į gerąją pusę. Ko trūksta Klaipėdai?

Stagnacijos truputį yra. Įspūdis, kad net mažesni miesteliai padarė didesnį šuolį. Klaipėdoje, aišku, kai kas pasikeitė, yra ir nemažai gerų pokyčių, bet tokių, kaip tarkime Vilniuje, nematyti.

Ar esate laimingas?

Esu pakankamai laimingas. Gyvenimas susiklostė taip, kad teko atsidurti didelių permainų kelyje. Gal kas galėtų pasakyti, va, jis mėsos kombinato direktoriumi buvo sovietiniu laikotarpiu. Bet aš galėčiau atsakyti, kad ir tada stengiausi dirbti gerai, kad ir kur dirbau - ar valdiškoje, ar privačioje įmonėje.

Koks buvo jūsų pirmasis verslas?

Buvęs partneris pasiūlė Priekulėje auginti viščiukus. Sakau, nieko nesuprantu apie tai. Jis nuramino, kad nieko žinoti nereikia, reikia susimesti pinigų ir tiek...

Ar versle svarbiausia gauti kuo didesnį pelną?

Žmonės išgirdę apie planuojamas užimti aukštesnes pareigas klausia, kiek tu uždirbsi. Sakau, dar nepaklausiau. Nesvarbu, kiek mokės iš pradžių. Mokės tiek, kiek vertins mane. Jeigu aš dirbsiu gerai, pastebės ir mokės daugiau. Jeigu man patinka darbas, tai aš jį priimu bet kokį.

Kas yra pinigai?

Pinigai - priemonė didesnėms galimybėms, didesnei laisvei. Kartu tai yra ir atsakomybės klausimas.

Pinigus valdyti, numanyti, kad jie duotų kuo didesnę pridėtinę vertę, yra labai sunku.

Daug mano draugų pinigų uždirbo lengviau už mane, tačiau ne visiems pavyko juos išsaugoti.

Ar dar esate aktyviojoje politikoje?

Nebesu. Vieną kartą pabuvau miesto Tarybos nariu, bet pasitraukiau.

Kodėl?

Kažkada liberalai pakalbino, klausdami, ar galiu padėti Druskininkuose. Trumpai sudalyvavau. Bet pamačiau daug netikrumo. Tikrosios etikos politikoje nėra, reikia tik mokėti kuo gražiau kalbėti. Versle - visai kas kita. Versle etika yra aukščiausias rodiklis.

Kokių iššūkių teko patirti gyvenime?

Iššūkių ir baimių, kad nesusitvarkysiu, neteko patirti. Man kuo sunkiau, tuo įdomiau, tuo labiau mobilizuojuosi.

Kaip atsipalaiduojate?

Turiu išvažiuoti kuo toliau nuo namų, pakeisti aplinką.

Druskininkuose pailsėti galimybių nėra?

Kai atvažiuoju į Druskininkus, stengiuosi nesikišti į viešbučio valdymą, o jei žentas prašo padėti, dalyvauti susirinkimuose, prieštarauju. Mano manymu, darbuotojai ilgainiui nebežinos į ką kreiptis patarimo. Jei vieną kartą kreipsis į vieną, po to į kitą, bus blogai. Išgirs skirtingus patarimus ir patys stebėsis, neva kairė nežino, ką daro dešinė.

Tai į "SPA Vilnius" ateinate kaip svečias?

Saviškiams visada galiu patarti. Galite mane vadinti brangiai mokamu konsultantu. Galiu išsakyti viso labo tik savo asmeninę nuomonę.

Mėgiamas posakis?

Nemeluok, nereikės atsiminti.

Ar esate savikritiškas?

Aš nebijau prisipažinti, jei suklystu. Manau, kad esu savikritiškas, bet už savo nuomonę galiu pastovėti. Kartais šeimoje man priekaištauja, kad esu visada teisus.

Kokios žmogaus savybės jums atrodo svarbios?

Nepatinka, kai vėluoja arba meluoja. Patinka sąžiningumas. Jaunimas sako, kaip jūs sugebate iš Vilniaus atvykti į Druskininkus taip punktualiai.

Netgi auklėjant anūkes noriu, kad jos laikytųsi tam tikros tvarkos. Šiandien jaunimas gali su batais lipti ant sienų, aš mėgstu tvarką.

O koks pats buvote vaikystėje?

Pakankamai drausmingas. Rūkyti nerūkiau, alaus ar vyno paragavau tik sulaukęs 25 metų. Bet ir moksliukas nebuvau. Kartais knygas susidėdavau iš ryto ir pirmos pamokos metu ruošdavausi antrai pamokai, antros - trečiai ir taip toliau.

Ar mėgstate greitį?

Anksčiau mėgau labiau, bet ir dabar porą kartų per metus esu baudžiamas už viršytą greitį.

Ar turite tam tikrų baimių?

Niekada nemėgau aukščio. Skrisdamas lėktuvu visada atidžiai klausau, ar varikliai dirba patikimai.

Ar turite tikrų draugų?

Turiu, bet nedaug. Gal porą, trejetą, į kuriuos galėčiau kreiptis bet kada ir bet kokiu klausimu. Su broliu stiprus kraujo ryšys, pakankami geri santykiai. Turiu vieną brolį. Jis jaunesnis šešeriais metais, gyvena Utenoje. Vaikystėje, žinoma, visko pasitaikydavo. Būdavo, kad kartais pomidorais jį apmėtydavau, nes jų labai nemėgdavau.

Kodėl anūkės jus vadina "Lia"?

Nes man patinka žalios spalvos apranga. Anūkėms žalia spalva - tai "lia".

Ar turėjote pravardę?

Rankinio komandoje mane vadindavo Tadu. Tai susiję su Tadu Blinda, nes aš būdavau tarsi svieto lygintojas.

Kokios šalys patinka labiausiai?

Man patinka Vokietija, jos tvarka. Visada daro gerą įspūdį. Daug kur įdomu, nesvarbu ar Vokietija, ar Prancūzija, ar Europa, ar Amerika.

Gal teko ragauti kokių itin egzotinių valgių?

Nebandžiau nei sliekų, nei kokių vikšrų. Neragavau nei gyvačių, nei azijietiškų drugelių. Varlę ragavau dar sporto laikais. Labiau patinka europietiška virtuvė.

Ką skaitote?

Knygų graužiku niekada nebuvau. Kol sportavau, nebebūdavo laiko ir jėgų. Jeigu skaitau, labiau verslo, psichologijos tematikos knygas.

Ar esate geras kulinaras?

Anksčiau gamindavau daugiau. Dabar žmona gamina. Bet galėčiau išgyventi. Iš bado nemirčiau. Galiu pasigaminti mėsos produktų. Mėgstu pieno produktus: sūrius, varškę.

Minėjote, kad vaikystėje nemėgote pomidorų?

Pomidorų sulčių nesu gėręs gyvenime. Anksčiau nevalgydavau ir pačių pomidorų.

Gal po to, kai jais apmėtėte brolį?

Gal (juokiasi...)

Ar teko laikytis dietos?

Dietų gal ne, bet prisižiūriu, ką valgau.

Jei per pilvą nematysi savo batų, kitiems siūlyti sveikatinimo paslaugas bus nesolidu.

Ar padedate žmonai namie?

Padedu, bet darbai pasiskirstę į vyriškus ir moteriškus. Man - kiemo priežiūra, ūkiniai reikalai.

Jeigu būtumėte visagalis, ką keistumėte?

Kai ką keisčiau pasaulio valdyme ir politikoje. Nepatinka pigus populizmas ir kitos nesąmonės.

Jei liktų viena - paskutinė gyvenimo diena?

Norėčiau susitikti su artimiausiais žmonėmis ir likusį laiką praleisti kartu.

Kokius daiktus pasiimtumėte į negyvenamąją salą?

Telefonas būtų gerai, bet tikriausia ten neveiktų.

Koks auksinis jūsų laikas? Kur sustabdytumėte savo gyvenimo laikrodį?

Sukčiau gyvenimo rodykles atgal, grįžčiau arčiau 50 metų. Tai amžius, kai dar gali daug ką padaryti, daug ką nuveikti ir jau turi pakankamai patirties.

Dosjė

Valdas Trinkūnas - buvęs ilgametis Klaipėdos mėsos kombinato direktorius, buvęs Lietuvos žuvies pramonės susivienijmo "Jūra" vadovas, buvęs AB "Kretingos grūdai" valdybos pirmininkas, vienas iš rotary klubo "Klaipėda" prezidentų, vienas iš Klaipėdos pramonininkų asociacijos kūrėjų, Druskininkų kurorto sveikatinimo įstaigų asociacijos prezidentas, SPA poilsio namų Vilniuje, Druskininkuose, Anykščiuose įkūrėjas.

Sidebar placeholder