Audronės Kalvaitytės debiutas Pilies teatre

- Pati pasirinkau italų poros parašytą pjesę. Sudomino žmonių tarpusavio santykiai. Sutuoktinių pora nestandartiškai paįvairina gyvenimą. Žmona, sužinojusi apie vyro neištikimybę, reaguoja labai audringai. Vyras ją įkalba būti laisvąja pora. Po ilgų ikalbinėjimų žmona sutinka gyventi pagal vyro pasiūlytą modelį. Tačiau labai ilgai moteriai nesiseka susirasti meilužio. Tuomet ji daro viską, kad pasikeistų. Moteriai tai pavyksta, ir ji randa kitą vyrą. Tuomet sutuoktinis puola pavyduliauti. Jiedu sunaikina vienas kitą. Mat kitaip ir negali būti, kai žmonės siekia primesti savo normas vienas kitam. Aišku, spektaklyje daug juokingų, šmaikščių momentų. Manau, kad neblogai sekėsi vaidinti sutuoktinių porą Vidai Norvaišytei ir Ramūnui Šepučiui.

- Netrukus gausite režisierės diplomą. Kokios perspektyvos laukia jaunimo, įgijusio teatrinę specialybę, tuo labiau kad dauguma režisierių dirba žiniasklaidoje, pramogų versle bei tampa įvairių sričių vadybininkais...

- Aš taip pat buvau įstojusi į Kauno universitetą mokytis vadybos. Tėvai tuo buvo patenkinti. Laimę dar bandžiau ir laikiau egzaminus Klaipėdos universitete. Pasisekė. Tėvams teko susitaikyti su mintimi, kad neturėsiu madingos profesijos. Kovo pabaigoje, per Teatro dieną, mūsų kursui bus įteikti diplomai. Apie vienuolika žmonių baigs režisūros studijas. Jau didžioji dalis kurso draugų yra pasirinkę vadybą, pramogų verslą, žiniasklaidą. Tik baigus studijas, patekti į dramos teatrą nėra jokių galimybių. Tuo labiau kad Lietuvoje - daug garsių režisierių. Aš mielai likčiau dirbti Pilies teatre, kuriame vaidinu. Pas režisierių Alvydą Vizgirdą ne tik vaidinu, bet turėjau puikią galimybę pastatyti spektaklį. Dar dirbu pagal autorines sutartis renginių organizatore. Tiesa, mums bus suteikta renginių specializacija. Sunkiau studentams yra pirmaisiais studijų metais, kai nėra laiko užsidirbti pinigų.

- Vadybos pasirinkimą nurungė režisūra. Gal šeimoje yra teatralų?

- Nėra, bet mano tėvai - muzikalūs, mama kurdavo vestuvėms scenarijus. O tėvų artistiškumas turbūt lėmė jiems būti laukiamiems vestuvėse. Svočia ir piršliu jie yra buvę daugiau kaip dešimt kartų.

- Ar jūsų ateities planai susiję su menu?

- Planuoju stoti į režisūros magistrantūrą. Tai atvers naujų papildomų galimybių.

- Kas įkvepia siekti tikslų?

- Mes turėjome labai gerą dėstytoją Romą Lukoševičiūtę. Ji mus skatino mąstyti, padėdavo įveikti kritines kūrybos situacijas. Dėstytoja mums buvo pedagogė, menininkė, mama. Jos parama padėdavo nenuleisti rankų. Todėl manau, kad reikia siekti - ir pasieksi, dirbk - ir turėsi savo norimą darbo rezultatą. Manau, kad kiekvieno režisieriaus tikslas - nesustoti, mokytis iš kitų šalių patyrimo, nevengti naujovių.

- Koks būtų kitas jūsų režisuotas spektaklis?

- Tai būtų to paties autoriaus, jau be žmonos bendraautorystės, Dario Fo monospektaklis "Aš laukiu tavęs, mylimasis". Pjesės autorius - žymus italų dramaturgas. Jis kasdienes situacijas pateikia per farsą, groteską, šmaikščius tekstus, komiškas situacijas. Man imponuoja dar ir tai, kad aktoriai lyg ir išeina iš spektaklio pasitarti, o po to vėl grįžta prie vaidinamo teksto.

- Vėl meilės tema?

- Visa kūryba, ir ne tik, yra skirta meilei - nuo banaliausio iki tobuliausio kūrinio - nuo televizijos serialo iki Šekspyro.

- Jums teatras - darbas. Kas padeda pailsėti šiapus scenos?

- Patinka skaityti. Turiu įprotį skaityti iš karto kelias knygas. Dabar skaitau D. Selindžerio "Susipažinkite: Simoras". Vis atrandu geros klasikos, kurioje yra esminių frazių, padedančių atsakyti į man rūpimus klausimus. Pavyzdžiui, labai patiko Paulo Koalo "Alchemike" išsakyta mintis, kad jeigu kažko ištikrųjų nori, tada visas pasaulis padeda norus įgyvendinti. Aišku, vien noro neužtenka, reikia žengti žingsnį... Nors galbūt ir vaikiškas užsiėmimas, bet man patinka žaisti šaškėmis. O jei turiu pasiruošti renginiui, pasineriu į scenarijaus rašymą. Tai - laisvalaikio ir darbo derinys.

- Kokį norą artimiausiu metu norėtumėte įgyvendinti?

- Įstoti į magistrantūrą.

- Ką žadate veikti šį savaitgalį?

- Dalyvausiu draugės renginyje, kuris vyks "Nesės" kazino, o sekmadienį repetuosime, tai yra tobulinsime, "Laisvąją porą".

Gemius

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder