Sunkiais laikais pražysta sielos gėlės...

Sunkiais laikais pražysta sielos gėlės...

SAUSIS...

Palangos moterų klubo LIONS viceprezidentė Vilma Schmidt:

"Kiekvienai moteriai už profesinę sėkmę, krizes ir absoliučiai viską svarbiau yra motinystė. Sausio 21 dieną mums su vyru Gerrit gimė pirmas kūdikis, kuriam duosim Aleksandro vardą. Jaučiuosi pakylėtai, nenusakomai žodžiais; nesu poetė.

"Lions" klubo narės padovanojo neįgaliam berniukui elektroninį vežimėlį, visus metus lankėme 18-a vienos mokyklos neįgalių vaikučių, nuoširdžiai rengėme jiems šventes ir ekskursijas. O vaikai mus kvietė į savo spektaklius. Į linksmą Kalėdų renginį "Sapnuok baltai" pakvietėme Palangos daugiavaikes šeimas, jas parėmėme.

Ateinantys metai bus sunkūs mums visiems, tačiau neužmirškime mūsų silpniausių ir bejėgiškiausių, stenkimės jiems padėti, kad išliktų žmoniškumas. Perduosiu gimdymo namuose gautą linkėjimą ką tik gimusiam žmogučiui: "Tegu viltys ir troškimai, aistra gyventi būna stipresni už gyvenimo sunkumus."

"Draugaukit su jūra..."

VASARIS...

Igoris Osnač, gintaro gaudytojas ir ekskursijų gidas:

"Šiais metais surinkau didžiulį Baltijos gelmių lobį: raudonų, geltonų, baltų ir juodų gintarų - įvairiausių pavidalų. Stebuklinga, kad mano ekskursijomis ir pasakojimais susidomėjo daugybė žmonių - vaikai ir žilagalviai. Buvo taikos metai - su mylima šeima, vaikučiais.

Išsipildė mano svajonė: sukūriau savo internetinę svetainę. Tikiuosi, kitąmet man vėl seksis. Ir visiems linkiu gintaringų metų, daugiau bendrauti su gamta. Jeigu mylėsime jūrą - ji mums bus dosni savo gelmių aukso."

"Laimės ir sėkmės!"

KOVAS...

Jurgita Poškienė, Klaipėdos socialinės ir psichologinės pagalbos centro vadovė:

"Praėjusieji metai pareikalavo daug atsakomybės ir pasiaukojimo, tačiau pasidžiaugsiu nuostabiu kolektyvu, tikiuosi, jis ir išliks. Sėkmingai baigėme pagalbos nuo smurto nukentėjusioms moterims ir prekybos žmonėmis aukoms projektus. Gaila, nuo sausio pagalbos moterims telefonu linija jau neveiks visą parą. Šeimoje - visi sveiki, gyvybingi, linksmi.

Iš kitų metų tikiuosi sklandos ir ramybės savo gyvenime, daugiau laiko skirti šeimai. Su kolegėmis turime daug gerų sumanymų.

Klaipėdiečiams palinkėčiau susitaikymo, artumo, ramybės ir šilumos, šventinės nuotaikos. O ateinančiais metais - visokeriopos sėkmės ir laimės."

"Nebūkite minios žmonės..."

BALANDIS...

Sondra Simanaitienė, literatūros kritikė, penketo vaikučių mama:

"Man šie metai buvo dosnūs, - mūsų mažieji žmogeliukai paaugo, tapo protingesni. Tiesa, teko visų mylimą šunį Sausį atiduoti saugoti vištų į kaimą.

Laiku pakeičiau darbą: iš nekilnojamojo turto rinkos perėjau į Mažosios Lietuvos muziejų, tikiuosi, išsaugosim ir restauruosim M. Mažvydo skulptūrų parko meno objektus. Man džiugu, kad atradau savyje muziejininkės aistrą.

Dar didelis džiaugsmas: jau turime septynvietį automobilį ir nereikia vytis į Vilnių tranzuojančių savo paauglių.

Iš kitų metų tikiuosi protingų prezidento rinkimų ir pajusti Vilniaus - Europos kultūros sostinės - spindesį, ne skurdą. Tikiuosi, Skulptūrų parkas skleis ramybę bei kūrybinę nuotaiką, o mes visi nepritrūksime tikėjimo Viešpačiu ir sveikatos gyventi duotybėje.

Yra posakis: "Žmonės, neturintys, ką pasakyti, niekada nepritrūks žodžių." Noriu palinkėti klaipėdiečiams ir sau pritrūkti žodžių, užsikirsti ir pradėti mikčioti, kai išsižiojame dejuoti ir skųstis. Dar nepamirškim rytais, skubėdami į darbą, pasisveikinti su storąja senojo turgaus kate ar kitu draugu. Ir nebūkite minios žmogumi minioje, geriau - klaipėdiečiu Klaipėdoje."

"Džiaukitės nubudę..."

GEGUŽĖ...

Verslininkė Loreta Bosienė:

"Man, kaip moteriai ir vadovei, metai buvo ganėtinai sudėtingi, tačiau taip pat darbingi ir įdomūs. Be įprastinių darbų, turėjau rūpintis ir naujojo sveikatos centro statyba. Vadovaudama statyboms, atradau dar nepažintų savo pačios savybių: supratau, kad esu labai kantri.

Šiais metais labai pakiliai su savo vaikais atšventėme jų gimtadienius. Sūnui Tomui suėjo 20, dukrai Indrei - 25 metai. Aš buvau šios šventės iniciatorė. Abiem gimtadienio proga padovanojau po filmuką. Sumontavome visą turėtą apie juos medžiagą nuo pat vaikystės. Man buvo labai smagu savo suaugusiems vaikams ruošti šventę. Būdami kartu supratome, kokie svarbūs ir reikalingi esame vieni kitiems.

Ko tikiuosi iš kitų metų? Pabaigti įkurti naująjį medicinos centrą. Na, o mūsų miesto žmonėms norėčiau palinkėti neplanuoti labai toli į ateitį. Raginčiau visus džiaugtis tik nubudus, atlikti tai dienai, artimai ateičiai suplanuotus darbus. O jei galvosime tik apie tą neaiškią slogią ateitį, tapsime tik liūdnesni, ir nerimas mus sužlugdys. Esu optimistė, todėl savo aplinkoje niekam neleidžiu kalbėti apie tą sunkmetį. Labai laukiu tų gražių švenčių, gražių koncertų, susitikimo su vaikais."

"Vilčių išsipildymo..."

BIRŽELIS...

"Persona optima" padalinio Klaipėdoje direktorė Rima Petrauskytė:

"2008 m. man buvo patys geriausi metai mano gyvenime. Todėl, kad per juos visko daug nutiko. Kovo 9 dieną savo veiklą baigė net 10 metų scenoje dainavusi grupė "Mango". Gegužės 25 dieną aš išsiskyriau su ilgamečiu savo draugu. O rugpjūčio 22 dieną Klaipėdoje buvo įsteigtas personalo valdymu, dokumentacijos tvarkymu užsiimančios įmonės filialas, kurioje aš šiuo metu dirbu.

Viskas tik į gera, todėl aš kievieną vakarą dėkoju Dievui už visa, ką jis man davė. Mano gyvenimas pasikeitė kardinaliai. Ir puiku. Esu baigusi vadybos studijas, tad dabar jaučiuosi savo vietoje.

2009 m. kiekvienam mėnesiui esu surašiusi po norą, viziją ar tikslą, tad belieka tikėtis išsipildymo. Klaipėdiečiams linkiu ramybės ir stiprybės."

"Tegu vėjas nupučia negandas..."

LIEPA...

Klaipėdos apskrities ligoninės Plastinės ir rekonstrukcinės chirurgijos skyriaus gydytojas mokslų daktaras Vytautas Jankūnas:

"Šiemet tapau daugiavaikiu tėvu. 2008 balandžio 4 dieną su žmona susilaukėme dukters Marijos. Dabar turiu jau tris vaikus. Ir esu labai laimingas. Šiais metais kartu su žmona atšventėme savo penkerių metų vestuvių sukaktį.

Tikiuosi, kad kitais metais nebus blogiau nei praėjusiais. Klaipėdiečiams linkiu, kad vėjuotas oras nupūstų visas šio sunkmečio negandas. O sau ir savo klientams norėčiau palinkėti, kad jų norai sutaptų su mano, chirurgo, galimybėmis. Esu gydytojas, tad linkiu visiems sveikatos."

"Atskirkime pelus nuo grūdų"

RUGPJŪTIS...

UAB "Lemminkainen Lietuva" generalinis direktorius Hugo Ader:

"Metai buvo labai sunkūs. Niekas negalėjo nuspėti tokio didelio benzino kainų šuolio, todėl mes, kelininkai, patyrėme nemažai neplanuotų išlaidų. Mūsų įmonė, pabrangus kurui, neteko dalies pelno. Apskritai visa ši susiklosčiusi ekonominė situacija yra panaši į pusiausvyros netekusį lėktuvą, kurio priekyje - pernelyg tuščia, o galas prigrūstas virtualių pinigų. Per šį laimetį turtingieji dar labiau pralobo, o vargšai dar labiau nuskurdo. Neliko vidurio. Tačiau visa tai labai greitai baigsis. Kaip rudens madų tendencijos. Atėjus pavasariui, papūs nauji madų vėjai.

Iš kitų metų tikiuosi gerų permainų. Tikiu, kad žmonės atskirs pelus nuo grūdų. Ko norėčiau palinkėti? Lietuviai yra labai darbštūs, todėl tikrai nepražus. Bulvių ir kiaulienos užteks. Žmonės visada dalijosi į vikruolius ir mažiau vikrius. Tad linkiu būti vikriems. Linkiu drąsos ir realaus požiūrio."

"Gyventi protingiau..."

RUGSĖJIS...

Silpnaregis masažuotojas Antanas Pakalniškis:

"Buvo labai geri metai. Netrūko nei darbo, nei pinigų. Šiemet pirmąkart gyvenime sau leidau kartu su šeima išvykti pailsėti į Turkiją. Pirmąkart skridau lėktuvu, pirmąkart maudžiausi ne Baltijos jūroje. Džiaugiuosi puikiai pavykusia kelione. Šiais įspūdžiais dar ir dabar gyvenu. Metai buvo geri, nes visi mano šeimos nariai yra sveiki ir gyvi.

Ko tikiuosi iš kitų metų? Pirma, norėčiau nesenti. Antra, iš naujo žadu įsimylėti savo žmoną. Dar norėčiau, kad mano duktė, kuri kitąmet baigs vidurinę, įstotų į universitetą.

O klaipėdiečiams linkiu gyventi ne taupiau, o protingiau."

"Būkime geri vieni kitiems"

SPALIS

Dainininkas, TV laidų vedėjas Deivydas Norvilas:

"Metai nebuvo lengvi. Dėl visko teko kovoti. Tačiau tikrai nesiskundžiu: tai buvo darbingi metai. Šiemet išleidau antrąjį albumą su maestro E. Kaniava. Startavau kaip tiesioginės muzikinės varžytuvių laidos "Mūsų dienos kaip šventė" vedėjas. Pagal savo skonį įsirengiau savo butą Vilniuje. Be to, užsidegiau nauja aistra - jodinėjimu.

Klaipėdiečiams norėčiau palinkėti kuo mažiau galvoti apie tą žodį iš k raidės. Ir nelėkti lyg akis išdegus. Mes, klaipėdiečiai, juk ne veltui esame vadinami Lietuvos paryžiečiais: atsipalaidavę ir niekur neskubam. Ir visur spėjam! Linkiu visiems ramybės. Norėčiau, kad visi žmonės būtų laimingi, kad lankytų teatrus, kad būtų mandagesni."

"Sunkiu metu gimsta tikros vertybės"

LAPKRITIS...

Klaipėdos universiteto Menų fakulteto Režisūros katedros vaidybos dėstytoja Velta Anužienė:

"Praėję metai nusinešė didelę ir man labai reikšmingą gyvenimo dalį - abu su vyru Vytautu išleidome savo paskutiniąją lietuvių filologų - režisierių laidą. Iš viso jų išleidome septynias. Per tą laiką ir patys daug išmokome, supratome - apie profesiją, žmones ir gyvenimą.

O atnešė tris gražias keliones. Į Sankt Peterburgą, į Maskvą. Pavasarį nuvežėme savo dabartinius, latvių aktorinio kurso, studentus į Maskvą, į mūsų B. Ščiukino teatrinę mokyklą - paklausyt paskaitų, pažiūrėti spektaklių. Rudenį susitikome su savo dėstytojais ir kurso draugais, praėjus 30 metų nuo to laiko, kai baigėme studijas.

Birželį su Vytautu buvome Meksikoje, VII pasauliniame teatro pedagogų ir universitetų teatrų režisierių kongrese, skaitėme pranešimus.

Ateina sunkūs, atsakingi, bet labai įdomūs metai. Su studentais pastatysime diplominius spektaklius, kuriuos jie vaidins Liepojos teatro scenoje. Auginame talentingus žmones.

Na, o ko palinkėčiau? Esame gąsdinami artėjančiu sunkmečiu, bet esame visko matę ir ištvėrę. Gal bus mažiau pramogų, blizgučių, tuštybės. Kita vertus - sunkiais laikais gimsta tikri meno kūriniai, pražysta gražiausios žmogaus sielos gėlės. Nesutrikite, nenusiminkite - ištversime!"

"Į užsibrėžtą tikslą"

GRUODIS...

Ingrida Kokštienė, Metų filantropė, bendrovės "Lans" direktorė:

"Šie metai atnešė nemažai darbų ir jų įvertinimo. Pasiekiau savo didžiausią tikslą, apie kurį svajojau visą jaunystę - studijuoju teisės ir valdymo magistratūrą. Sulaukiau ne vienerių metų, o viso gyvenimo įvertinimo, tapau Metų filantrope - tai man didžiausia garbė, kurios nepamiršiu, kol gyva.

Ateinančiais metais tikiuosi tikrovėje įgyvendinti daug fantastiškų projektų, padėti ne tik neįgaliems suaugusiems, bet ir sunkiomis ligomis sergantiems vaikams. Tikiuosi kur kas daugiau nuveikti.

Palinkėsiu tikėti savim, vadovautis gerom emocijom, nepaisant jokių kliūčių. Ir siekti savo užsibrėžto tikslo, nes, veržliai, atkakliai jo siekiant, pavyksta visada."

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder