9 mitai apie motyvaciją, kuriais reikia nustoti tikėti

9 mitai apie motyvaciją, kuriais reikia nustoti tikėti

Priešingai nei įprasta manyti, kai kurie patarimai apie motyvaciją ne tik nepadeda, bet trukdo judėti į priekį, pakerta pasitikėjimą savimi.

Taigi, laikas sugriauti pagrindinius mitus apie motyvaciją ir įkvėpimą, kurie gali neleisti pasiekti to, ko norite ir net gali pakenkti!

9 mitai apie motyvaciją, kuriais reikia nustoti tikėti:

• Jei bijosite, tikslą pasieksite greičiau. Jei kas nors kada nors jums pasakys, kad baimė yra puikus motyvatorius, dėl kurios per trumpą laiką galite pasiekti įspūdingų rezultatų, netikėkite tuo. Mažai tikėtina, kad bauginimo ir streso atmosfera prisidės prie jūsų talentų atskleidimo ir vidinių išteklių kaupimo. Užuot priartėję prie tikslo, jūs arba įstrigsite vienoje vietoje, arba eisite atgal ir turėsite pradėti viską iš naujo.

• Kuo didesnis atlygis, tuo geresni rezultatai. Kažkodėl dauguma žmonių yra įsitikinę, kad kuo žadamas įspūdingesnis atlygis, tuo greičiau kiti padarys tai, ko jiems reikia. Tačiau tam tikru momentu tai nustoja veikti, o žmogus užuot motyvuotas daug ir sunkiai dirbti, ilgainiui tiesiog atsisako pradinių planų.

• Geriausias komplimentas – iš priešo lūpų. Kai kuriuos žmones bandymai ką nors įrodyti veikia kaip raudona skraistė jautį: jie susiima ir daro viską, kad pranoktų kitų lūkesčius. Tačiau psichologai teigia, kad daugeliu atvejų ši technika paprasčiausiai neveiksminga ir vietoj laukiamo rezultato dažniausiai nusiviliama ir net, kažką kažkam įrodinėjant, neretai praleidžiama išties naudingų galimybių.

• Sugebėjimai svarbiau nei įkvėpimas. Anot psichologų, kai kurie asmenys negali pasiekti to, ko nori, tik todėl, kad net planavimo etape iš karto atmeta efektyviausius variantus, teigdami, kad jiems paprasčiausiai nepakanka jėgų, nes gamta jiems neskyrė pakankamai talento. Tačiau iš tikrųjų daugelis sėkmingų žmonių pripažįsta, kad dažnai ne įgimti sugebėjimai padėjo jiems pasiekti tikslą, o sunkus darbas ir atkaklumas. Todėl nenuleiskite rankų, imkitės reikalingų priemonių ir siekite savo svajonės.

• Jeigu nėra mūzos, reikalai palauks. Mūza taip pat neateina visiems, ir jei visi žmonės sėdėtų ir lauktų įkvėpimo, tuomet daugelis kūrinių neišvystų dienos šviesos, o kai kurie sėkmingi projektai taip pat vargu ar atsirastų. Psichologai rekomenduoja nelaukti likimo dovanų, o sukurti visas sąlygas pamažu ir kryptingai siekti tikslo.

• Norint kažką pasiekti, visų pirma reikia tai įsivaizduoti. Jūs tikriausiai taip pat girdėjote apie vizualizacijos metodą, kuris aiškina, kad jei norite, kad visos svajonės išsipildytų, turite jas labai gerai suformuluoti ir išsakyti visatai. Tačiau įsivaizdavimas, ko norite ir to įgyvendinimas yra skirtingi dalykai. Naivu manyti, kad nesiimant jokių veiksmų jūsų gyvenimas pasikeis į gera.

• Jeigu esate gudrus ir protingas, nereikės dėti daug pastangų, kad pasiektumėte tikslų. Daugs žmonių yra įsitikinę, jei gamta apdovanojo aštriu protu ir aukštu intelektu, tada jiems net nereikia stengtis, kad pavyktų – viskas susitvarkys savaime. Tiesą sakant, tai klaidinga nuomonė ir tai, kad esate protingas, nereiškia, kad galite atsipalaiduoti ir leisti viskam vykti savaime. Priešingai: turite pasiraitoti rankoves ir pasistengti, kad rezultatas jus džiugintų.

• Viskas turi kainą. Akivaizdu, kad pinigais negalima nusipirkti absoliučiai visko pasaulyje, tačiau kai kurie asmenys atkakliai teigia, kad jei bus daug lėšų – tai bus ir pripažinimas, ir sėkmė, ir laimė. Tačiau sveikatos, meilės ar talento vargu ar galima nusipirkti.

Tikrų draugų ar kitų žmonių pagarbos – taip pat. Todėl, prieš priimdami didžiules pinigų sumas, pagalvokite, ar gavę šiuos pinigus galėsite naktį miegoti ramiai, ar nenusižengiate savo principais, ar jausite vidinį komfortą po to. Gyventi reikia taip, kaip liepia širdis, ir daryti tik tai, už ką nereikės atsakyti prieš savo sąžinę.

• Pavydas yra puiki motyvacinė priemonė. Dar viena klaidinga nuomonė yra ta, kad noras kuo nors pranokti kitą žmonių veikia puikiai ir daugelį žmonių pastūmėja daryti tai, apie ką anksčiau niekada negalvojo. Noras turėti ką nors, ką turi tavo draugai, be abejo, yra geras, bet ne visada veiksmingas.

Dažniausiai, kai motyvatorius yra pavydas, pasiektas tikslas nekelia džiugesio, priešingai – dažnai paaiškėja, kad jums to nė nereikėjo ir jūs, užvaldyti nesveiko pavydo, net praleidote išties geras galimybes gyvenime.

Raktažodžiai
Sidebar placeholder