"Blaškausi ir nerandu išeities"

"Blaškausi ir nerandu išeities"

Sveiki, mane apėmęs jausmas, jog aš nuolat nepasiekiu savo tikslų, neužbaigiu darbų, nerealizuoju savo norų. Man 34 metai, išsiskyręs. Realiai gyvenime nieko rimto iš finansinės pusės nepasiekęs. Toks jausmas, kad mane persekioja darbai, kuriuose jaučiuosi apgautas. Žinau, kad idealių darbų nėra, bet nuo algos iki algos irgi nenoriu gyventi. Nepasirenku, kur noriu eiti, ir tai muša per pasitikėjimą. Šiaip dirbu pardavimų srityje, pats pardavimo procesas sekasi. Bet nemotyvuoja darbas, aš blaškausi. Kaip man išlipti iš šios būsenos? Saulius

Į Jūsų klausimą atsako psichologė psichoterapeutė Vilma MAŽEIKIENĖ

Sveiki, Sauliau,

iš Jūsų laiško pajutau vidinį sutrikimą ir chaosą, savęs, kaip asmenybės, išbarstymą. Kažką pradedate, numetate, neužbaigiate. Lyg klaidžiotumėte ūkanotame miške: nėra nei krypties, nei pasitikėjimo, nei vidinio kryptingumo, žinojimo, ko norite pats dėl savęs, iš savo gyvenimo. O jį, nepamirškite, teturite vieną.

Džiugina tai, kad dirbate pardavimų sistemoje ir Jums sekasi. Tai šaunu. Netenkinančią padėtį visada geriausia keisti pripažįstant sau, kas konkrečiai netenkina ir kas konkrečiai tenkina. Tai atskaitos taškai, nuo kurių galima pradėti judėti į priekį.

Kodėl darbas Jūsų nemotyvuoja, gali būti įvairių priežasčių. Viena iš jų - asmeninio pobūdžio: skyrybos, sudėtingas laikotarpis po jų, chaosas asmeniniame gyvenime, stabilumo stoka ir pan.

Kita galima priežastis - nesėkmės dėl profesinių aplinkybių. Gal Jūsų netenkina ne tiek pats darbas, kiek atliekamas ne tas vaidmuo darbe. Pardavimo srityje yra daugybė vaidmenų. Pagalvokite, kurį iš jų atlikdamas jaustumėtės save realizuojantis. Ir kuris vaidmuo verčia jaustis nevykėliu.

Be abejo, darbas nemotyvuoti gali ir dėl menko atlygio. Sąžiningai sau pripažinkite, kokio konkrečiai jūs norite, ir išdrįskite apmąstyti geriau mokamo darbo variantus. Tačiau turėkite galvoje ne tik atsiveriančias galimybes, bet ir jas lydinčią riziką.

Manau, Jums svarbu sukonkretinti savo ateities tikslus, norus ir juos įsivardinti, kad būtų lengviau jų siekti. Nes dabar Jūsų išsikelti tikslai migloti, neapibrėžti. Tad siūlyčiau Jums pasinaudoti individualiu veiksmų planu, kurį čia ir pateiksiu.

Individualus veiksmų planas

Šis planas padės Jums suvokti, ką norėtumėte veikti ateityje, kokių veiksmų turite imtis tam, kad realizuotumėte savo tikslus.

Labai naudinga žinoti, ko labiausiai norite ir ką galite sau pasiūlyti. Šis planas gali keistis, jį būtina nuolat peržiūrėti ir atnaujinti.

Nepamirškite, kad tik Jūs esate atsakingas už plano kūrimą ir jo keitimą. Stenkitės neapsiriboti atsakydami vienu žodžiu. Rašykite taip, tarsi aiškintumėte planą kokiam nors asmeniui.

Tad pradėkime.

Vardas...........................................

Data.............................................

Jūsų tikslai. Šiuo metu mano pagrindiniai tikslai yra......................................

Įvardinkite bent tris priežastis, kodėl šie tikslai Jums svarbūs. Kodėl, Jūsų manymu, šių tikslų įgyvendinimas Jums teiks džiaugsmo.

Džiaugsiuosi pasiekęs šių tikslų, nes..............................................

Kokie Jūsų įgūdžiai ir savybės bus reikalingi, siekiant šių tikslų? Įvardinkite bent tris.

Manau, kad galėčiau pasiekti užsibrėžtų tikslų, nes..............................................

Pagalvokite, kokios turite patirties, susijusios su pasirinkta veikla.

Manau, kad man galėtų padėti darbo patirtis, įgyta.................................

Ką ruošiatės daryti, jei negalėsite įvykdyti pirmojo pasirinkimo?

Nesėkmės atveju mano atsarginis variantas būtų.............................................

Kodėl pasirinkote būtent šį atsarginį variantą?

Pasirinkau būtent šį atsarginį variantą, nes.............................................

Kokia informacija Jums bus reikalinga siekiant užsibrėžto tikslo?

Informacijos ieškosiu.....................

Kas (kokie žmonės) galėtų Jums padėti įgyvendinti planą?

...........................................

Svarbiausi veiksmų plano etapai

Ką turite padaryti siekdami savo tikslo?

Užrašykite datas, kada planuojate atlikti tam tikrą veiklą.......................

Sėkmės ir stiprybės siekiant savo tikslų bei norų. Atminkit: jei ko nors norite, vadinasi, galite ir privalote tai daryti.

------

Savo klausimą psichologui galite pateikti [email protected]

Dėl privačios psichologės psichoterapeutės Vilmos Mažeikienės konsultacijos prašom kreiptis telefonu +370 685 78601

Sidebar placeholder