Kada moterys būna neištikimos

Kada moterys būna neištikimos

Taigi duomenis apie moterų neištikimybę, kuriuos anksčiau teikdavo anketavimas, galima išmesti į šiukšlių dėžę: netgi anoniminėse anketose dailioji lytis nerašo tiesos.

Šiandien pagrindinis žinių apie šią itin svarbią gyvenimo sritį šaltinis yra medžiaga iš psichoterapijos seansų (kuriuose klientės daug atviresnės), elektroniniai savanorių stebėjimų duomenys bei pačių moderniausių bioorganinių ir genetinių tyrimų (taip pat savanoriškų) duomenys.

Sensacijos prasidėjo prieš penkerius metus, kai masiškai pradėti atlikti genetiniai tyrimai. Tuomet Robinas Beikeris ir jo komanda, apsiginklavusi moderniausia elektronine įranga, atliko tyrimą su 5 tūkstančiais anglių nuo 30 iki 40 metų amžiaus.

Jie nustatė, kad 11 procentų respondenčių vaikų (kas devintas vaikas) - ne nuo teisėto vyro. Beje, daugeliu atvejų pačios moterys to nežinojo. Jos sutiko būti ištirtos hipnozės būdu, tuomet ir paaiškėjo, kad jų vaikai - atsitiktinių seksualinių santykių rezultatas.

Įdomiausia, kad pusė neištikimų moterų atsitiktinio sekso epizodų net neatsimena. Daugiau nei pusė jų įvyko ovuliacijos periodu, per tas keturias penkias dienas, kai moterų seksualinis potraukis pasiekia maksimumą. Beikeris yra įsitikinęs, kad dailioji lytis turi seksualinės neištikimybės geną, kuris šiuo periodu aktyvizuojasi.

Koks šokas ištiko minėtų moterų vyrus, jūs galite įsivaizduoti patys. Beikerio tyrimas išprovokavo beveik 200 skyrybų, ir šimtai tūkstančių anglų bei amerikiečių vyrų nutempė savo atžalas genetiškai ištirti. Rezultatai tiksliai patvirtino Beikerio komandos duomenis.

Seksologams iškilo klausimas: jeigu 11 procentų ištekėjusių moterų pastojo per pirmuosius atsitiktinius lytinius santykius, tai kiek tų santykių būta iš viso? Manoma, kad vienas nėštumas tenka 45-50 "nesaugių" kontaktų, taigi apskaičiavus išeitų, jog trumpalaikių intymių santykių turi 100 proc. moterų!

Pėdsakų nepaslėpsi

Maždaug tuo pat metu garsus Kanados mokslininkas Makgijis sumanė ištirti, ar ištekėjusių moterų lytinių organų mikroflora yra sveikesnė už netekėjusių. Tam jis pasitelkė modernią aparatūrą. Didelei savo nuostabai, mokslininkas kiekvienos ketvirtos tirtosios lytiniuose organuose, be vyro spermatozoidų, aptiko kitų, svetimų spermatozoidų įvairaus senumo liekanų. Aparatūra leido aptikti svetimus spermatozoidus, patekusius prieš 100 dienų iki tyrimo, ir nustatyti jų patekimo laiką dviejų dienų tikslumu. Ir vėl šios dienos sutapo su moters ovuliacijos laikotarpiu! Taip pat paaiškėjo, kad ketvirtadalis moterų nesantuokinių santykių turėjo su skirtingais vyrais.

Remiantis Beikerio, Makgijo ir keleto kitų mokslininkų darbais, padaryta sensacinga išvada: beveik kiekviena ištekėjusi moteris kelis kartus per vedybinį gyvenimą ryžtasi trumpalaikiams seksualiniams santykiams, dažniausiai - su bendradarbiais, buvusiais mylimaisiais arba tiesiog atsitiktinai sutiktais vyrais. Paprastai tai nutinka ovuliacijos metu, impulsyviai, dažniausiai - per vakarėlius. Absoliučia dauguma atvejų šie ryšiai nėra pratęsiami, ir po kelių savaičių moterys juos visiškai pamiršta.

Apie paslėptų mikrofonų naudą

Keletas stambių JAV kompanijų Psichologinių tyrimų centre užsakė kompleksinį tyrimą apie neformalius savo darbuotojų santykius. Tyrimas vyko anonimiškai ir respondentų atsakymai, gavus jų sutikimą, buvo tikrinami melo detektoriumi. Arbatos ir rūkymo kambariuose buvo įrengta akustinė aparatūra.

Tyrėjus pribloškė dvi faktų grupės. Kompanijoje dirbo apie 8 tūkstančius žmonių, baigusių geriausius universitetus, dauguma - vedusių ir ištekėjusių. Kiekvieną vakarą du trys skyriai ką nors švęsdavo: gimtadienį, premijavimą ir pan. Šešis kartus per metus iki vėlumos buvo švenčiamos valstybinės šventės. Kiekvieną vakarą akustinė aparatūra fiksavo tris keturis seksualinius kontaktus, per šventes - iki dešimties. Kontaktai buvo spontaniško pobūdžio, be išankstinių susitarimų. Maždaug tiek pat porų vakarėlių metu tardavosi susitikti ne darbovietėje.

Garso įrašų analizė parodė, kad partneriai vienas į kito glėbį puolė ne tik impulsyviai, bet ir mažai vienas kitą pažinodami. Ir tik viena iš dešimties moterų išreiškė tam tikrą apgailestavimą ar atgailą dėl savo neištikimybės. Beveik visi "nuodėmingieji" tryško džiaugsmu ir paprastai nepareikšdavo noro susitikti dar kartą.

Pusės metų trukmės garso įrašų analizė parodė, kad "atsitiktiniu seksu" mėgavosi maždaug aštuntadalis kompanijos darbuotojų, kai kurie - po keliskart. Apskaičiuota, kad per 10 darbo metų kompanijoje seksualinių santykių turės maždaug 80 proc. moterų ir 60 proc. vyrų.

Tyli šventė nematant vyrui

Čia buvo kalbama tik apie trumpalaikę moterų neištikimybę, kurios vyrai net nevadintų neištikimybe, jeigu būtų kalbama apie juos.

Seksologai ilgą laiką manė, kad "seksas be meilės", "greitas seksas" - tai išskirtinai vyriškas reikalas, kad jų atsitiktinės partnerės - išsiskyrusios, vienišos arba pasileidusios, o šeimos moterims tokia intymaus gyvenimo forma nebūdinga. Šiandien, remiantis naujais faktais, tenka pripažinti, jog šioje srityje mūsų žmonos nuo mūsų ne tik kad neatsilieka, bet dar ir pralenkia.

O kaipgi romanai, kurie tęsiasi nuo kelių savaičių iki begalybės? Tradiciškai manoma, kad jų turi 74-76 proc. vyrų ir 24-26 proc. žmonų, beje, pirmieji juos užmezga 5-6 kartus gyvenime, o antrosios - tik 1-3.

Tačiau šiuolaikiniai tyrimai rodo, kad dideliuose miestuose nesantuokinius ryšius dabar užmezga beveik 40 proc. moterų, ir šis skaičius toliau auga. Neištikimų vyrų "dalis" lieka stabili.

Štai kas labiausiai pritrenkia: skirtingų šalių tyrinėtojų duomenys rodo, kad mūsų žmonos, užmezgusios romaną, tampa daug drąsesnės, jos daug laisviau mėgaujasi seksu nei vedybiniame guolyje. 6 procentai žmonų (gyvenančių dideliame mieste) - išbandė seksą su dviem vyrais, ir vis daugiau moterų ryžtasi atlikti šį eksperimentą. Įdomu, kad savo vyrų siūlymą pabandyti seksą trise arba keturiese jos atmeta.

Nepaisant visų naujausių duomenų, erotinės moters fantazijos ir jų seksualinis elgesys seksologams lieka paslaptis. Nes mylėti, saugoti paslaptis ir konspiruotis jos sugeba kur kas geriau nei mes, vyrai.

Iš užsienio spaudos išvertė Olga Beleičeva

Sidebar placeholder