Kaip iškęsti išsiskyrimą su artimu žmogumi?

Kaip iškęsti išsiskyrimą su artimu žmogumi?

Anksčiau ar vėliau visiems iš mūsų ateina toks metas, kai širdis, rodosi, plyš iš ilgesio ir sielvarto, kai atrodo kad išsiskyrimas su mylimuoju virsta amžinybe, arba dar blogiau – kai santykiai su mums artimu žmogumi nutrūksta, o po kojomis atsiveria bedugnė. Tokiais atvejais iš pažiūros netgi linksmi ir laimingi žmonės gali neatpažįstamai pasikeisti, ir tikrai ne į gerąją pusę. Neretai tai netgi daro didelę įtaką sveikatai, o ką jau bekalbėti apie tuos, kurie ryžtasi pakelti prieš save ranką...

Be abejo, santykių baigtis visada yra skausus smūgis, gali atrodyti, kad skausmas ir nusivylimas truks amžinai, kad daugiau niekada nebegalėsite prisileisti prie savęs nė vieno žmogaus. Kaip sau padėti, kaip ištverti išsiskyrimą?

Pradėkime nuo to, kad išsiskyrimas – tai ne mirtis ir ne pasaulio pabaiga. Taip, tarp jūsų liepsnojo šilti jausmai, jūs bendravote ir palaikėte ryšius, jautėtės vienas kito dalimi, tačiau santykiai nutrūko. Gali būti, kad jūs iš tiesų mylėjote vienas kitą, arba tai buvo savitaiga, savęs apgaudinėjimas – bet kuriuo atveju, tai nėra mirtina. Niekas nesako, kad bus lengva, kad širdyje neliks jokių randų, o laikas užgydys absoliučiai visas žaizdas. Tačiau pasistenkite įžvelgti ir kitą šio įvykio pusę – gal vis dėlto yra ir kuo pasidžiaugti, gal tai turi kokių nors privalumų?

Būkime atviri patys sau: išsiskyrimas su mylimu žmogumi negali praeiti be pėdsako, tačiau tik nuo jūsų priklauso, ar jis bus labai gilus. Visų pirma, taip jūs įgyjate būtinos gyvenimiškos patirties, o antra – dabar jau tikrai žinote, ko galima tikėtis iš šio žmogaus. Jeigu esate moteris, galite pasidžiaugti ir tuo, kad daugeliui dailiosios lyties atstovių tai padeda be pastangų sulieknėti.

Kaip palengvinti netekties jausmą?

Nebijokite verkti. Visai nesvarbu, ar esate vyras, ar moteris – jeigu išliesite savo emocijas, o ne laikysite jas savyje, skausmas praeis greičiau. Kai ašaros baigsis, išsiskyrimo skausmas pradės slopti.

Kreipkitės pagalbos į artimuosius ir draugus. Skausmingus išgyvenimus kartais norisi perpasakoti vėl ir vėl – tai visiškai suprantama, teisinga ir naudinga. Jeigu jais nepasitikite, arba manote, kad psichologo konsultacijos bus naudingesnės, kreipkitės į specialistus. Kartais jau vien tai, kad kažkam pasipasakojate, suteikia palengvėjimą. Kai emocijos atslūgs, situaciją greičiausiai pamatysite kitoje šviesoje – pastebėsite savo klaidas arba įsitikinsite, kad jų nebuvo. Bet kuriuo atveju, visa tai padės susivokti savyje.

Nebendraukite su žmogumi, su kuriuo ką tik išsiskyrėte. Žinoma, svarbių ryšių ir santykių nutraukti visiems laikams nesinori, tačiau susidraugauti ir vėl galėsite tik tada, kai susidorosite su išsiskyrimo skausmu. Paprastai išsiskyrimo iniciatorius pasisako už tai, kad ir jis, ir tas, su kuriuo jis išsiskyrė, liktų draugais. Jis iš tiesų gali nenorėti prarasti artimo žmogaus ir pratęsti draugystę, tačiau situacijos, kai vienas draugauja, o kitas myli, yra labai komplikuotos. To negalima pavadinti tikra draugyste – greičiau kankinančiais santykiais, kuriuos anksčiau ar vėliau vis tiek teks nutraukti. Reikšmingi santyliai nenutrūksta ir per metus, tad aiškiai pasakykite, kad norite likti draugais, tačiau kuriam laikui geriau iš viso nustoti bendrauti.

Stenkitės visais įmanomais būdais užpildyti tuštumą, kuri apninka išsiskyrus su mylimu žmogumi. Leiskite sau iš pradžių šiek tiek paliūdėti ir pabūti vienatvėje, verkti tiek, kiek norisi. Tada pamėginkite savo gyvenime ką nors pakeisti, išmėginti kažką nauja: daugiau bendraukite su senais draugais, megzkite naujas pažintis, lankykitės įvairiuose renginiuose, praplėskite savo pomėgių ir interesų ratą.

Pažvelkite į tai, kas nutiko, į savo praeitį kaip pamoką – su dėkingumu. Tada ateityje nebekartosite tų pačių klaidų ir galėsite pradėti gyvenimą su tuo, kuris iš tiesų jums tinka.

Neretai paliktieji galiausiai suvokia, kad patys kurstė nutraukti ryšius. Taip yra dėl to, kad ne visada įsiklausome į save, ne visada žinome, ko norime, kokių santylių mums reikia. Tik palikę praeitį galėsite žvelgti į ateitį.

Visa tai nereiškia, kad turite tuoj pat megzti rimtus santykius su kitu. Duokite sau laiko, įgyvendinkite kokią nors svajonę – pradėkite šokti, šokinėti su parašiutu, nardyti, keliaukite. Suteikite sau galimybę pasidžiaugti gyvenimu ir patirti tikrąjį jo skonį.

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder