Kaip liautis daryti tai, ko iš tikrųjų nenorime, kad įtiktume kitiems?

Kaip liautis daryti tai, ko iš tikrųjų nenorime, kad įtiktume kitiems?

Daugumos mūsų aplinkoje yra žmonių, kurie atkakliai siekia savo ir, pasinaudodami mūsų silpnumu, verčia mus daryti tai, ko nenorime... Mes jaučiamės užguiti, užspeisti į kampą ir negalime pasipriešinti. Nors situacija atrodo be išeities, bet taip nėra. Kaip apsiginti, atskleidė JAV psichoterapeutė iš Niujorko Susan Saint-Welch.

Regis, su tokiais žmonėmis neįmanoma susitarti. Kai jie ko nors prašo ar liepia, jie jau turi paruošę įtikinamą atsakymą į visus prieštaravimus ir nesustos, kol nepasieks savo. Jūs jaučiatės žaisliuku jų rankose ir nieko negalite padaryti. Jie panaudoja kaip ginklą baimę, kaltės jausmą, pareigos jausmą ir net meilę.

Tai nereiškia, kad jie yra blogi žmonės. Paprasčiausiai jie nežino kitų būdų, kaip gauti trokštamą dalyką, išskyrus vienintelį – įvaryti kitą į kampą. Tokią prievartą naudojantis žmogus gali būti partneris, motina ar tėvas, viršininkas, kolega ar tiesiog pažįstamas. Mums nepatogu atsisakyti, nes bijome pasirodyti agresyvūs ar beširdžiai. Iš tikrųjų ryžtingumas nepadarys jūsų blogu ir nereikš, kad jūs esate neteisūs.

Jūs jaučiatės nepatogiai tik todėl, kad jums nėra būdingas nemandagumas.

Jums reikia parodyti valią, tai yra, veikti užtikrintai, bet be agresijos. Galima ir reikia pasipriešinti tam, kas daro spaudimą. Kad pasiektumėte pergalę, turite žengti šiuos 4 žingsnius.

1 .Aiškiai pasakykite, kas jo reikalavime jums nepatinka.

2. Paaiškinkite, koks sprendimas tinka jums ir galbūt jam.

3. Pasiūlykite sprendimo variantą. Neleiskite pasirinkti jums nepalankaus varianto. Tik A arba B.

4. Jeigu jis nepasirengęs tartis, jums teks elgtis griežčiau. 

Veikiausiai jausitės nejaukiai dėl to, kad nesate įpratę vaidinti tokio vaidmens, bet tai nereiškia, kad jūs esate neteisūs arba negeri. Jūs jaučiatės nejaukiai tik todėl, kad esate mandagūs ir gerai išauklėti. Tačiau jūs neturite kito kelio, kad išvengtumėte išnaudojimo.

 

Namų šeimininkė © 123rf.com

Ką daryti, jeigu tai nepadeda ir nieko nekeičia?

Apskritai. Jūs turite stovėti kaip mūro siena ir nepasiduoti spaudimui. Kartokite kaip sena plokštelė, kokie sprendimų variantai jums tinka. Kalbėkite iš esmės, be pykčio. Prireikus mandagiai užbaikite pokalbį.

Meilės santykiuose. Čia atsispirti spaudimui nėra lengva dėl jausmų partneriui. Bet santykiai turi būti sveiki. Kalbėkite su partneriu nekaltindami jo. Pasakykite, ką jaučiate, kai jus įstumia į kampą, ir kad partneris veikiausiai nesuvokia, kas su jumis tuo momentu vyksta. Paaiškinkite, ko jūs norėtumėte. Jeigu tai nepadės, peržvelkite kitus variantus, pavyzdžiui, bendrą kreipimąsi į psichoterapeutą.

 

Darbo santykiai © 123rf.com

Su viršininku. Galima kreiptis patarimo į dar aukštesnes pareigas užimantį vadovą. Bet prieš tai įsitikinkite, kad visi jūsų bandymai susitarti su šefu yra užfiksuoti dokumentais.

Spaudimą darantys žmonės būna labai atkaklūs ir agresyvūs, kai stengiasi pasiekti savo. Žinoma, tai nėra normalus elgesys.

Su šeimos nariu. Pabandykite parašyti jam laišką. Pradėkite nuo pozityvių dalykų, papasakokite, ką jis jums reiškia, tik būkite kuo nuoširdesni. Toliau pasakykite, kaip norėtumėte pagerinti jūsų santykius ir paaiškinkite kaip. Pasistenkite priminti kokį nors jo prašymą jums. Kodėl tai geriau padaryti raštiška forma? Dažnai spaudžiantys žmonės sugeba išgirsti kitą tik tada, kai jo nemato priešais save ir todėl nebūna nusiteikę priešintis.

Galima pasiūlyti kartu nueiti į psichologo konsultaciją. Tai reiškia, kad jūs branginate santykius ir nenorite leistis į konfrontaciją. Veikiausiai jums bus nejauku ir nedrąsu imtis tokių veiksmų. Bet reikia, kitaip jūs vėl ir vėl būsite verčiami daryti tai, kas jums nepriimtina.

Žinoma, tai nėra norma. Sveiki santykiai būna tada, kai abu partneriai elgiasi korektiškai ir geranoriškai. Bet jūs negalite taip elgtis su tais, kurie demonstruoja spaudimą ir agresyvumą. Mokykitės kovoti už save, tačiau nedaryti spaudimo kitiems.

Sidebar placeholder