Kaip reaguoti į žodinius įžeidimus santykiuose

Kaip reaguoti į žodinius įžeidimus santykiuose

Suvokti, kas įžeidimai ir grubumas tapo norma santykiuose su partneriu, nėra paprasta. Anaiptol ne visada skaudinantys žodžiai būna akivaizdus plūdimas. Yra daug kitų būdų įskaudinti partnerį vienintele fraze. Panagrinėkime, kokie būna žodiniai įžeidimai santykiuose ir kaip į juos reikėtų reaguoti.

Suprati, kad patyrei fizinę prievartą , yra lengviau, nei suvokti, kad žmogus užgaulioja žodžiais. Yra daugybė būdų įskaudinti partnerį, tarytum nepasakius nieko neįprasto.

Populiariausi įžeidimų santykiuose būdai

Keiksmažodžiai

Tiesiausias būdas įžeisti – tai vartoti kalboje keiksmažodžius. Jei partneris leidžia sau taip storžieviškai elgtis, negražiai pravardžiuoti, verta rimtai susimąstyti, ar reikia likti tokiuose santykiuose. Kitas žingsnis tokiais atvejais būna fizinis smurtas.

Nuvertinimas

Tai toks elgesys, kai partneris tarsi nesąmoningai sumenkina viską, ką jūs darote. Tai gali skambėti net kaip komplimentas. „Tu šaunuolė, tačiau...“ Ir antroji tokio pagyrimo dalis paneigia pirmąją. Tokio elgesio tikslas – pažeisti kito savivertę.

Kritiškos pastabos

Jos būna artimos nuvertinimui, tačiau čia partneris net neapsimetinėja, kad giria jus, nors kartais kritiką maskuoja ironija. Kartkartėmis duoti patarimus ar pasakyti apie tai, kas nepatinka, yra normalu. Jeigu partneris tai daro reguliariai bet kokia proga ir dar kitų žmonių akivaizdoje, tai jau bus žodinio įžeidimo forma ir būdas pakirsti jūsų pasitikėjimą savimi.

Pakeltas balsas

Kaip partneris pratrūksta garsiai rėkti, kitam žmogui gali susiformuoti nuolatinė baimė pasakyti kažką ne taip ir iššaukti įtūžį. Suprasti, kada partnerio įprotis kelti balsą tampa įžeidžiantis, galima pagal savo reakciją.

Grasinimai

Jie gali būti išsakomi pusiau juokais, tačiau bet kuriuo atveju partnerio įprotis grasinti pakenks jūsų santykiams. Tokiu būdu jis stengiasi manipuliuoti jumis.

Atsisakymas kalbėtis

Kad ir kaip keista, tai taip pat yra žodinio įžeidimo forma. Kai vyras netikėtai nustoja kalbėtis, jeigu pokalbis pasidaro jam nemalonus, vengia moteriai svarbių temų, ignoruoja jos žodžius – tai yra aiškus nepagarbos požymis.

Pasistenkite suprasti priežastis

Dažniausiai žmonės pereina prie įžeidžiančios elgsenos, kai praranda kontrolę, bet jeigu tai kartojasi sistemingai, reikia ieškoti priežasčių. Galbūt grubūs žodžiai – įprasta vyro bendravimo forma, ir jis paprasčiausiai nesuvokia, kad jus toks elgesys žeidžia. Jeigu jis pradėjo vartoti įžeidžiančius posakius ne iškart, o santykių vystymosi eigoje, tai dėl to kaltas ne jo blogas išsiauklėjimas.

Neteisinkite

Priežasčių supratimas padės išsiugdyti adekvačią reakciją, bet tai nereiškia, kad reikėtų pateisinti partnerį. Kad ir kokie būtų jo motyvai, jie nesuteikia jam teisės elgtis su jumis įžeidžiamai.

Neatsakykite tuo pačiu

Didžiausia klaida – į įžeidimus atsakyti įžeidimais. Tai tik sutvirtina tokį bendravimo būdą. Kai partneris pradeda įžeidinėti ir nesugeba kalbėtis konstruktyviai, geriausia, ką galima padaryti – tai išeiti iš šios situacijos, užbaigti pokalbį ir leisti jam atvėsti, kol jūs neprišnekėjote, ko nereikia.

Suformuokite palaikančią aplinką

Įžeidžiantis partnerio elgesys rimtai pažeidžia savivertę. Kad išsaugotumėte pasitikėjimą savimi, reikia surasti žmonių, kurie jus palaikytų, bendrauti su draugėmis, artimaisiais. Slėptis nuo savo problemų ir izoliuoti save nuo aplinkinių tokioje situacijoje gali būti labai pavojinga, taip suteiksite partneriui galimybę smarkiau kontroliuoti jus.

Nustatykite ribas

Svarbu nuo pat pradžių nustatyti sveikas bendravimo ribas. Tai reiškia, kad nereikia iškęsti įžeidimų tylomis,. Iškart pareikškite, kad jus tai žeidžia, ir prašykite partnerio daugiau taip nesielgti. Jeigu jūs kenčiate nepriimtiną elgesį, tai leidžiate jam suprasti, kad viskas gerai ir jis gali toliau taip elgtis.

Kreipkitės pagalbos

Profesionali pagalba būna ypač aktuali, jeigu vyras turi problemų dėl savikontrolės. Galbūt jam verta išmokti valdyti savo pyktį. Jūs galite pasirinkti poros psichoterapiją, jeigu pastebite, kad įžeidžiantis elgesys yra santykiuose susikaupusių problemų pasekmė.

Nutraukite santykius

Tai yra kraštutinis žingsnis, bet kartais jis būna vienintelis įmanomas, rašo portalas „Heroine“. Kai partneris nereaguoja į jūsų bandymus nustatyti ribas, nenori spręsti savo žeidžiančio elgesio problemos ir apskritai jos nepripažįsta, verta su juo išsiskirti. Žeminimai santykiuose jokiu būdu neturi virsti norma, tokiomis sąlygomis neįmanoma sukurti sveiko stipraus ryšio.

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder