Ko negalima sakyti mokinukui

Ko negalima sakyti mokinukui

Žinoma, malonu pasigirti pažįstamiems ir giminėms, kad tavo sūnus ar duktė mokosi vien tik puikiai. Tačiau pagalvokite: ar iš tiesų jūsų vaikui tokios svarbios visų dalykų žinios, ar jis tik priverstas įgyvendinti jūsų svajones?.. Dažnai, reikalaudami puikių pažymių, tėvai nepastebi tikrų atžalos pasiekimų ir sugebėjimų.

Beje, dažnas visą laiką puikiai besimokantis vaikas nežino, kokia sritis jam iš tikrųjų įdomi ir vertinga. Jam tenka vienodai gerai mokėti ir biologiją, ir literatūrą, ir matematiką.

Iš tikrųjų toks kategoriškas tėvų reikalavimas trukdo vaikui išmintingai paskirstyti savo jėgas ir laiką, orientuojantis į būsimą profesiją.
Suaugusiesiems gi nėra tapatūs dulkių valymas ir pranešimo rengimas, nors ir tas, ir tas svarbu.

Todėl suteikite galimybę savo pirmūnui pačiam nuspręsti, kas jam svarbiau: dešimtukas iš fizikos ar iš istorijos? O gal aštuoni iš fizikos ir futbolo treniruotės?..

"Mokytis nuobodu visiems"

Pirmokėlio entuziazmas užgęsta jau antroje trečioje klasėje, ką bekalbėti apie paauglius. Be to, zyzti, kad jam nuobodu, gali ir pirmūnas. Tačiau nereikėtų to palikti be dėmesio, verta pasistengti suprasti: kodėl nuobodu. Galbūt jūsų genijui per lengvos matematikos ar biologijos užduotys? Tuomet nupirkite jam papildomos literatūros, pratybų sąsiuvinių.

Vaiko skundai, esą jam nuobodu, taip pat gali reikšti ir prastus santykius su mokytojais. Tokiu atveju jums derėtų išsiaiškinti, kas vyksta.

"Pamokos greitai neruošiamos"

Taip mano dauguma tėvų. Jie reikalauja iš vaiko sėdėti prie rašomojo stalo valandų valandas. O iš tiesų kuo vaikas ilgiau mokosi, tuo labiau pavargsta ir tuo mažiau lieka jo galvelėje.

Medikai sako, kad pirmokėlių pamokų ruoša neturėtų užtrukti ilgiau nei valandą, antraklasio - ne ilgiau kaip pusantros valandos. Trečioje bei ketvirtoje klasėje mokymasis namuose neturėtų trukti ilgiau nei dvi valandas, penktoje ir šeštoje - ne ilgiau kaip 2,5 val., septintoje - apie 3 val., vyresniųjų klasių mokinių pamokų ruoša ilgiausiai turėtų trukti 4 val. Pradinių klasių mokiniai kas pusvalandį turi pailsėti (po 30 minučių), vyresni turi padaryti 15 min. pertrauką kas 45 minutes.

Jeigu vaikas mokosi naktimis, tai reiškia, kad jis nesugeba tinkamai planuoti savo laiko, tiksliau - šito jo neišmokė tėvai. Vakaro miegas kur kas naudingesnis nei ryto.

Geriau atsikelti anksčiau ir pasimokyti "šviežia" galva. Per vieną valandą iš ryto galima išmokti tiek pat, kiek per tris vakarines valandas, nes rytą informacija įsimenama kur kas geriau.

"Lengvos užduotys naudos neduoda"

Jeigu vaikas be vargo susidoroja su užduotimis, negalima sakyti, kad jis veltui eikvoja laiką - tai žinių įtvirtinimas.

Be to, paprastos užduotys ugdo kruopštumą, atkaklumą ir kantrybę.

"Šiandien į mokyklą gali neiti"

Kartais tėvai pagaili pavargusios atžalėlės ir leidžia vidury savaitės ilgiau pamiegoti: sveikata užvis brangiausia.

Tačiau dažniausiai vaikas pavargsta dėl to, kad nesilaiko elementaraus dienos režimo.

Guldykite jį laiku miegoti, sekite, kad dieną kurį laiką pabūtų lauke. Vaikas yra vaikas, jam sunku suprasti, kad nesavalaikės poilsio dienos - viso labo maloni išimtis, negalinti tapti įpročiu.

Jeigu jis šia išimtimi imsi piktnaudžiauti, nieko kito, kaip neatsakingumo, tas neišmokys.

"Tu verti mane raudonuoti prieš mokytojus"

Tėvai jaučiasi kalti, kai mokytojai skundžiasi dėl jų vaikų elgesio ar mokymosi. Mamos ir tėčiai susitapatina su savo atžalomis, ir kartu su jomis pyksta ant "kvailos mokytojos" arba kartu su mokytoja - ant "valtėdžio vaiko".

"Veltėdis" tėvų taikinyje atsiduria ne todėl, kad tingi mokytis, bet todėl, kad privertė juos raudonuoti.

Tačiau mokytojas kritikavo mokinį, o ne jo mamą ar tėtį.

Tėvams derėtų ne šaukti ant savo sūnelio ar dukrelės, o padėti jam. Tai, kaip reaguos tėvai į šią problemą - rinksmu ar ramiu problemos analizavimu, - bus pamoka vaikui, kaip elgtis panašiose situacijose.

"Ko man vaikščioti į tuos tėvų susirinkimus?"

Daugelis tėvų kreivai žiūri į mokytojų rengiamus susirinkimus ir dažnai juos ignoruoja. Tačiau šitaip elgdamiesi jie sukelia psichologinį diskomfortą būtent savo vaikui.

Reikalas tas, kad vaikai tai supranta kaip abejingumą ir nedėmesingumą savo atžvilgiu. Dėl to jie jaučiasi nesmagiai ir prieš mokytojus, ir prieš klasės draugus.

Kitas dalykas - tėvų susirinkimuose dažnai renkami pinigai vienokiems ar kitokiems klasės poreikiams, o piniginiais reikalais derėtų rūpintis suaugusiesiems, ne vaikams.

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder