Kur veda prietarai?
Kur veda prietarai?

Kai menksta tikėjimas, daugėja prietarų. Pas burtininkus lankosi išsilavinę žmonės, politikai, sporto čempionai, turtuoliai ir vargšai. Kas verčia pasitikėti šarlatanais, tarsi jie magiškomis formulėmis, apeigomis įgytų nepaaiškinamą galią gamtai, įvykiams, žmonėms?

Baimė

Yra kūno ir psichikos ligos, kurioms vaistų nėra, yra bėdos ir nesėkmės, užgriūvančios viena po kitos. Kai vaisių neduoda jokios priemonės, žmogus griebiasi netradicinių. Nelaimių kruša sukelia psichologinę būseną, kai žmogus nebemąsto. Jis sutinka su viskuo, kad tik šios nesėkmės pasibaigtų. Tuomet elektronikos inžinierius sumoka didelius pinigus už iš šiukšlių padarytą amuletą.

Smalsumas

Nuo nekalto smalsumo išgirsti, ką jam pasakys - iki troškimo per magiją pažinti tai, kas nepažinu, - tai vienas pamatinių okultizmo akmenų. Burtininkų klausiama apie ateitį: kas man nutiks, ar rasiu darbą, susigrąžinsiu mylimąjį? Klausiama ir apie ištikusių nelaimių priežastis (reikia surasti kaltininką). Siekiama išsklaidyti abejones: ar tikrai sutuoktinis neištikimas? Kaip reikėtų elgtis?

Galios

Ši sąvoka apima uždarbį, sėkmę ir tapimą lyderiu, pergalę prieš konkurentą versle, politikoje - už bet kokią kainą. Net jei tai kitiems pakenktų. Mus stumia troškimas pasiekti rezultatų, kurių negalime pasiekti įprastais būdais. Kreipimasis į magą aiškiai rodo, kad spręsdamas savo problemas asmuo ieško lengvesnių, nors ir kreivų kelių.

Prisideda medijų reklamuojami magų spektakliai. Sveikatos apsaugininkai visiškai nesirūpina, kai apgavikai žada išgydyti vėžį, diabetą, nevaisingumą. Aferistai paštu siunčia magijos ir chiromantijos kursus paštu, o vėliau dar parduoda ir šių "specialistų" diplomus. Galite užsisakyti paštu drakono kraujo, juodųjų smilkalų, vaškinių lėlių mirties užkalbėjimams bei pakabukų dvasioms valdyti. Vienas burtininkas, pardavinėjęs gydantį vandenį ir šviesą, pradėjo pardavinėti losjoną plaukams.

Italė Ebe Giorgini praėjusio amžiaus aštuntajame dešimtmetyje San Baronte buvo įkūrusi vienuolyną neva jos labdaringoje įstaigoje "Gailestingasis Jėzus". Po jo kaimelyje aplink neva šventovę įsikūrė aibė viešbutukų ir restoranų. Stebukladarei priklausė trys jachtos, daugybė apartamentų, brangakmenių. 1994 m. ji buvo nuteista dešimčiai metų kalėti.

Magijos formos įvairios: baltoji ir juodoji, kurios padariniai gali sukelti demono apsėdimą. Psiciatrai kartais susiduria su atvejais, pranokstančiais jų pažinimo rėmus, arba su neišsprendžiamomis problemomis, kurias patiki išspręsti egzorcistams. Yra ir rožinė magija, kai kaimo žyniuonis ar bobutė, pažįstantys vaistažoles, kalba maldas ir neima jokio užmokesčio.

Spiritizmas

Tai mirusiųjų ar dvasių iškvietinas norint juos iškvosti. Iškviečiamos nematomu ir nejaučiamu būdu, tačiau visada tikintis užduoti klausimus ir gauti atsakymus. Nuo tada, kai atsirado žmogus, visoms tautoms būdingas troškimas kalbėtis su mirusiaisiais. Tame galima įžvelgti ir įgimtą tikėjimą sielos nemirtingumu, kuris yra daug ankstesnis už didžiųjų filosofų ir mąstytojų pateiktus racionalius įrodymus.


Su mirusiaisiais trokštame bendrauti iš smalsumo, ar bandymas pavyks, troškimas sužinoti, ar iš tikrųjų egzistuoja anapusybė. Taip pat - jausmai mirusiam asmeniui, su kuriuo nenorima skirtis, bet jausti jo buvimą šalia. Dar viena svarbi priežastis - noras sužinoti, kas įvyks ateityje, ir manoma, kad mirusieji tai žino. Arba noras sulaukti pritarimo, kilus abejonėms dėl sprendimų, kuriuos reikia priimti. Be to, tikimąsi sulaukti dvasių apsaugos.

Spiritizmo seansai rengiami su mediumu ar be jom naudojantis stikline ar moneta, diktofonais, telefonais ir ypač automatiniu rašymu.

Krikščioniškoji religija teigia, kad mirusiųjų sielos iškart keliauja į rojų, skaistyklą arba pragarą. Teologai diskutuoja, ar buvimas rojuje yra būsena, būties forma ar vieta.

Satanizmas

Tai turbūt yra kulminacinis žmngiškojo pamišimo taškas. Žiniasklaida satanizmą sumenkina iki sensacijų ir pristato tai kaip gąsdinantį dramatišką arba juokingą reiškinį.

Šėtono garbinimas yra žmogaus pasipriešinimas Dievui, moralei, bet kokiam autoritetui, suvaržymams ir apribojimams. Tai galima apibrėžti: aš pats sau Dievas, absoliutas, laisvas nuo įstatymų. Toks žmogus gali peržengti visas ribas, net žudyti ir prievartauti. Dažniausiai pasitenkinama gyvūnų žudymu.

Satanizmas labai patrauklus pasitenkinimo ieškantiems jaunuoliams ir savęs nerealizavusiems, nusivylusiems, nesulaukiantiems meilės ir pagalbos žmonėms. Satanizmui didelę įtaką daro tam tikra roko muzika, vaikus veikia iš pirmo žvilgsnio nekenksmingi animaciniai filmai.

JAV satanizmas yra teisėtas kaip bet kokia religija. Tai absurdiška, tai tas pats, kaip demokratinėje visuomenėje uždegti žalią šviesą veikti visiems judėjimams, net tiems, kurie skatina diktatūrą arba siekia sunaikinti pačią demokratiją.

Sidebar placeholder