Magai šoka kankaną...

Magai šoka kankaną...

"Levitacija - tai tik vienas dvasinio tobulėjimo etapų", - atsainiai kalba guru, tikinęs, kad per meditacijas pasiekė tą psichokinezės fenomeną, kai gali pakilti į orą be jokių fizinių veiksmų. Ir sklęsti ore akimirką, valandas ar net paras. Viskas paprasta: kundalini energija, pažadinta valios jėga, dukart susisuka aplink savo ašį, ir pradeda stuburu kilti į viršų. O tada ir tavo kūnelis - fiūūt! Guru man dar ilgai aiškino energijų valymo ir valdymo būdus. Žodžiu, esmė musyse. "Arba tas įrenginys - protas, pabėga, arba išplatėja ir žmogus atveria naujas duris," - aiškino guru.

Aš tikiu, kad yra Tibete jogų, kurie apsivynioja šlapia paklode, ir savo vidiniu karščiu ją išdžiovina. Bet netikiu guru, kuris nepasivargino nukakti kad ir į tą Tibetą, ir Mokytoją susirado kažkur prie Melnragės. Išmokęs "prieiti prie savęs valdymo įrenginių", šiandie prilygsta dievybei. Esą, išgydęs legionus girtuoklių, narkomanų ir lošėjų. Kaip gydo? Kvėpavimo pratimais. Mantromis - tai toks garsas, skiemuo, kurį kartodamas žmogus gali "įeit į save".

Guru vis tvirtino, kad jam svetimas materializmas, kad niekina pinigus. Citavo kažkokį Gufijų, kuris pasakė, kad žmogus, pasiekęs nušvitimą, pradeda gyventi visuomeniškai ir pasišvenčia žmonijai. Po kelių mėnesių sena bičiulė papasakojo, kad pas šį guru nuvedė gydyti nuo alkoholizmo savo vyrą. Guru pusantros valandos malė "apie ūkį ir bites", vartojo aibę nesuvokiamų sąvokų, o pabaigai pritaikė žmogeliui mantrą - "Oum" ar "Būbū". Ir paprašė už pagalbą 700 litų! Girtuoklėlis nei nušvito, nei ką.

Na, teisybė, viena guru mintis pasirodė puiki: kartais žmoguje atsiranda noras savanoriškai dingti iš šio pasaulio. Bet dėl to nebūtina nusitašyt ligi sąmonės netekimo. Kiekvienas gali atrasti savo išėjimo būdą - meditaciją, levitaciją ar grybavimą.

Kuo pudruojam smegenis

Vien Rusijoje per pastaruosius metus pristeigta per šimtą pseudomokslinių institutų, ir numerologai, reikistai, ajurvedininkai, fengšuistai, ufologai ir kiti cirkininkai, net nebaigę vidurinės, pasivadino akademikais. Greit ir raganoms suteiks profesorių laipsnį. Pasiekti okultizmo "mokslų" olimpą nesudėtinga, tereikia atsisakyti loginio mąstymo, moralinių nuostatų ir turėti "naglumo".

Kodėl tikime "akademikais"? Nes jie sako tai, ką norime išgirsti, nes jie - tikri pataikavimo ir meilikavimų magai. Vos imi abejoti kokios ekstrasensės pranašystėmis, ji tavyje įžvelgia aiškiaregės galių.

O horoskopai? Pabandykime sukeisti vietomis tai, kas žadama Mergelei, ir pažiūrėkime, ar pranašystė netiks Jaučiui: "Atsisakykite impulsyvumo, ambicijų, verčiau įsigilinkite į situaciją ir ieškokite papildomų vidinių išteklių problemoms spręsti". Arba: "Nemaža tikimybė, kad šį mėnesį galite susigrąžinti prarastą mylimąjį, tačiau nuo jūsų priklauso, ar sugebėsite ištirpdyti ledus".

Jeigu smalsumas pražudė katę, tai jis gali išgelbėti jus ar bent jūsų piniginę. Paklauskite savęs: kodėl astrologai, kalbantys apie mūsų profesinius pasiekimus, šeimyninius santykius, sveikatą reguliuojančias planetas, tenkinasi tik penkiomis. O nepaiso Urano, Neptūno, Plutono planetų poveikio? Nes šios buvo atrastos vėliau, nei sukurtos astrologinės dogmos.

Laikui bėgant, dėl dangaus kūnų judėjimo žvaigždynų vaizdas kinta ir jie palaipsniui išyra, persiformuoja. Šiuolaikis mokslas nežino jokio fizikinio lauko, kuriuo planetos galėtų veikti žmones. Aišku, kad tai nėra nei gravitacija, nei elektromagnetinis laukas, nei kosminių dalelių srautai. Mokslininkų įrodyta tai, kad mus veikia Saulės radiacija ir Mėnulio gravitacija, tačiau šis poveikio neakcentuoja astrologai, nes astronomijos mokslas jiems - tamsus miškas.

Ir dar. Jeigu astrologai taip nuostabiai numato ateitį, na, tiek to, tegu nepraneša žmonijai apie gresiančias gamtos katastrofas, karus, finansines krizes, bet kodėl nė vienas nepasinaudojo savo išskirtinėmis žiniomis tam, kad ko pasiektų savo gyvenime? Tik gausina žemiškas gėrybes, planetų vardu sekamomis pasakėlėmis "paveikdami" lengvatikius.

Bažnyčia magiją ir žyniavimą, siekiant sau pajungti slaptas jėgas ar įgyti antgamtinės galios kitiems žmonėms, vadina nusižengimu tikėjimui ir Dievui. Teologai įsitikinę, kad magija yra primityviausias būdas palenkti į save Kūrėją ar priversti šokti Jį pagal savo dūdelę. Beje, Bažnyčios atstovai dar niekada nepranašavo pasaulio pabaigos, kaip antai prieš įžengiant į naująjį tūkstantmetį apie tai klykė įvairiausio plauko pranašų ir sektantų laikraščiai ar televizijos.

Ir jokia astrologija ar burtai negali paveikti tikinčio Dievą žmogaus likimo. Jei laikai save krikščioniu ir turi Tikėjimą, tai jokios slaptos, destruktyvios jėgos negali tau pakenkti. O jokios stebuklingos žvaigždės, prietarai, prakeiksmai nesutrukdys tau mylėti, kurti ir tapti tokiu žmogumi, kokiu pats nori.

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder