Mėgaukis gyvenimu (2)

Mėgaukis gyvenimu (2)

Bet kuriai emocinei būsenai, ir juo labiau pozityviems jausmams, reikia laiko išaugti ir išsiskleisti. Kad ir kaip trivialiai skamba, tačiau, kad patirtumėte malonumą, privalote tam skirti laiko.

Laikas yra tai, ko labiausiai stokoja šiuolaikiniai žmonės. Kai kurie skundžiasi visai jo neturį. Būtent todėl žmonėms, kurie nori džiaugstis gyvenimu tokiu, koks jis yra, reikia rasti laiko pasitenkinimui.

Žinoma, mes turime tam progų - tai įvairios šventės, poilsio dienos, gimtadieniai ir atostogos. Tačiau ir šiuo sąlygiškai nerūpestingu laikotarpiu malonumas reikalauja laiko.

Todėl turite palikti kitus užsiėmimus ir visiškai susikoncentruoti į pasimėgavimo būseną.

Malonumas - tai kasdienis gyvenimas.

Kiekviena mūsų gyvenimo sekundė suteikia daugybę pretekstų patirti malonumą.

Priklausomai nuo savo suvokimo ypatumų mes pastebime tik mažytę dalelę įvykių, vykstančių šalia mūsų, ir dar mažiau esame linkę kreipti dėmesio į įvykius, vykstančius mumyse pačiuose.

Dėl daugybės įvairiausių priežasčių žmogui yra lengviau sutelkti dėmesį į negatyvius reiškinius ir jausmus, bet tai visiškai nereiškia, kad priežasčių kasdieniam pasimėgavimui nėra.

Malonumas visiškai nesusijęs su kokiomis išskirtinėmis situacijomis. Priežasčių džiaugtis kasdienybėje yra užtektinai. Tereikia pažvelgti į savo gyvenimą kiek kitu kampu ir atrasti malonių momentų savo aplinkoje.

Kiekvienam - savo.

Nėra dviejų panašių žmonių ir dviejų panašių malonumų. Skirtingiems žmonėms patinka skirtingi dalykai. Tačiau niekam negali patikti tai, ko jis nežino.

Kad žinotume, kas mums teikia daugiausiai pasitenkinimo, turime kuo daugiau išbandyti.

Pasitenkinimas savaime neateina.

Žinoma, galima paprasčiausiai laukti, kol mus aplankys malonūs dalykai, tačiau kur kas patikimiau patiems juos atrasti. Tam reikia pastangų. Jeigu nusprendėte džiaugtis gyvenimu, tai ir darykite.

Leisk sau džiaugtis.

Socialinis norminimas ir į griežtas taisykles orientuota auklėjimo sistema privedė prie to, kad daugelis žmonių malonumą laiko nesolidžiu ir gėdingu dalyku. Tačiau požiūriu, kad žmogus gimęs kentėti, išties verta suabejoti.

Pats neišmintingiausias dalykas - drausti mėgautis gyvenimu sau pačiam.

Kuo mažiau, tuo daugiau.

Dažnai galime sutikti žmonių, kurie įsitikinę, kad laimingi tik tie, kurie turi (pinigų, drabužių, mašinų etc.). Tai klaidingas požiūris.

Daugybė pavyzdžių liudija ką kita. Apie tai jau rašyta pirmojoje straipsnio dalyje.

ve.lt/naujienos/visuomene/psichologija/megaukis-gyvenimu-1/

Pirmasis pyragėlis suteikia malonumo, penkioliktas sukelia šleikštulį. Besaikis objektų kaupimas naikina pasitenkinimą, nes pasiekti tikslą (turėti viską) tokiu būdu neįmanoma.

Pirma patyrimas - paskui malonumas.

Malonumas ateina su patirtimi. Mėgautis subtiliais skonio, kvapų niuansais gali tik tuomet, jei bent kartą į juos atkreipei dėmesį.

Malonumas - viduje.

Klaidinga manyti, kad malonumo potyris yra neatsiejamas nuo malonumo objektų. Žinoma, tai tiesa, tačiau ne visa.

Vidinio pasitenkinimo tapatinimas su "turėjimo džiaugsmu" būdingas vartotojiškai visuomenei ir labai naudingas prekių gamintojams, tačiau iš tiesų malonumas - tai pozityvių išgyvenimų kompleksas, kuris priklauso tik mums.

Mūsų jausmai, mintys ir veiksmai, o ne išorinio pasaulio objektai garantuoja mums pasitenkinimą.

Pasidalintas džiaugsmas - padaugintas džiaugsmas.

Dar vienas skirtumas tarp malonumo ir vartojimo yra tas, kad žmogus, pasidalijęs džiaugsmu su artimaisiais, jį padaugina, o ne sumažina, kaip tai nutiktų vartojimo atveju.

Gyvenimo malonumas susideda iš elementarių dalykų, kuriuos mums teikia pojūčiai. Kaip ir kitų dalykų, pasitenkinimo galima ir reikia mokytis plečiant jo sritis, ieškant naujų formų, lavinant įprotį matyti pasaulyje gėrį ir tuo gėriu džiaugtis.

Psichologiniu požiūriu, mūsų užduotis yra susikoncentruoti į malonius pojūčius.

Jeigu išmoktume priimti pasaulį tokį, koks jis yra - be tuščių lūkesčių, gėdos, kaltės ir neatstumdami galimybės mėgautis, gyvenimas įgautų sodrų skonį. Sutikite: to verta mokytis.

Parengė Vilma S.

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder