Mergaičių seksualizacija pavojinga visuomenei

Mergaičių seksualizacija pavojinga visuomenei

Visi moterų veidai, šviečiantys ant žurnalų viršelių ir reklaminiuose stenduose, - panašūs: ideali oda, atsikišę skruostikauliai, kruopštus makiažas, kviečiantis žvilgsnis, drėgnos lūpos ir t.t. Visos madingų moteriškų personažų figūros - vienodos: jeigu ne garsieji 90-60-90, tai kai kas panašaus. Gamtoje tokios moterys neegzistuoja. Tiksliau pasakius, gamtoje tokie "egzemplioriai" labai reti ir greitai gendantys.

Grožio idealą mums perša mados industrija - pati pelningiausia sritis, netgi palyginti su ginklų ir narkotikų prekyba. Drabužiai, avalynė, kremai, balzamai, perukai, plaukų dažai, silikonas-botoksas, aksesuarai, plastinė chirurgija, - visas šis biznis sukasi aplink moters nepasitikėjimo savimi ašį. Nenuostabu, kad idealas, kuris neša pinigus, daugybę pinigų, privalo būti sunkiai pasiekiamas.

Niekinantys moteris

Įprasta manyti, kad šiuolaikinės podiumų gražuolės, žvelgiančios į niekur "narkotinės" besmegenės žvilgsniu, ir besipinančiomis laibomis kojelėmis įvaizdį sugalvojo modeliuotojai, niekinantys moteris. Tą rodo unisekso perteklius ir kampuota sugedusio paauglio gracija. Moterų niekintojai aiškiai atlieka socialinį užsakymą - padaryti viską, kad idealo siekiančios kvailutės mergaitės ir jų mamytės už grožį atiduotų kuo daugiau pinigų.

Badaujančios nimfetės

Visi 12-18 metų mergaičių tėvai žino, jog nėra didesnės bėdos pasaulyje nei antsvoris. Bręstančios princesės priekabiai apžiūrinėja savo melsvus pilvukus veidrodyje ir virkdo močiutes atsisakydamos sriubytės ir kotletų. Beje, daugelio mergaičių "dieta" - "bigmakai", kokakola, "čipsai" ir kramtukė.

Gydomosios mitybos specialistai griebiasi už galvų: tiek nepilnamečių pacienčių, sergančių kacheksija, dar nebuvo. Kacheksija vadinamas visiškas organizmo išsekimas, kuriam esant vyksta rimti pokyčiai ne tik virškinimo sistemoje, bet ir psichikoje.

Šios mergaitės - taip pat madų industrijos ir blizgių žurnalų aukos. Joms nuo mažų dienų įkalta į galvą, jog svarbiausias grožio kriterijus - dydis. Mergaičių badavimas tapo didžiule problema visame pasaulyje.

Prieš gamtą

Moters organizmas gamtos yra sukurtas svarbiausiai funkcijai - išnešioti ir pagimdyti sveikus vaikus. Nors daugelis šiuolaikinių moterų nenori turėti daugiau nei vieno vaiko, o kai kurios visai atsisako tokios minties, savo prigimties jos pakeisti negali. O gamtos paskirtam vaidmeniui atlikti moteris turi būti tvirta, sveika, ištverminga ir turėti tam tikrą riebalų atsargą. Poodiniai riebalai dalyvauja hormoniniuose procesuose, kaupiant vitaminus, būtinus visaverčiam vaisiaus augimui, ir daugeliui kitų procesų. Ne veltui staiga labai sublogus arba staiga smarkiai sustorėjus daugeliui moterų sutrinka hormoninės sistemos darbas. Šiuolaikinis moters, neturinčios riebalų sluoksnio, idealas, - tai iššūkis ne tik sveikam daugelio žmonių protui, bet ir tiesioginis pavojus ne tik pačioms moterims, bet ir jų palikuonims.

Image removed.

Grįžimas į sveiką protą

Idealaus grožio įsikūnijimas - topmodeliai. Viso pasaulio paauglės jų interviu skaito sulaikiusios kvapą. Jų drabužių dydžiai išmokstami atmintinai. Tačiau viskam yra ribos.

Kai 2006 metų lapkritį nuo bado mirė 21 metų brazilų topmodelis Ana Karolina Reston, tai sukėlė moterų teisių gynimo organizacijų pyktį. O vėliau paskatino pradėti kampaniją prieš perkarusias manekenes. Pirmieji ryžtingų priemonių ėmėsi ispanai, pareikalavę parduotuvių vitrinose išstatyti manekenus, panašius į realias ispanų moteris, o ne į džiovintus žiogus. Vėliau Italijos valdžia iš didžiausių mados namų pareikalavo pasirašyti protokolus, kad nuo šiol jie vengs samdyti modelius, kurie tokie laibi, jog atrodo nesveiki. Pagal šį dokumentą, manekenės turi būti ne jaunesnės nei 16 metų ir pateikti medicinos pažymas, patvirtinančias, kad jos neturi virškinimo sutrikimų. Modelių atrankos principų rekomendacijas dizaineriams sukūrė amerikiečių dizainerių asociacija AFDA.

Ar pavyks mados industrijai sugrąžinti realaus ir įvairialypio moters grožio paveikslą, sunku pasakyti. Tačiau dėl ateities kartų sveikatos verta pasistengti.

"Seksi" prieš seksą

Seksualizacija privedė prie to, jog mergaitės ėmė save vertinti pagal seksualinį patrauklumą ir "teisingą" požiūrį į seksą, o kitos savybės tapo ignoruojamos. Dėl to mergaitės suvokia save tik kaip kito žmogaus aistros patenkinimo objektą, - skambina varpais amerikiečių psichologai.

Seksualizacija gimdo nepasitikėjimą savo kūnu ir priveda prie emocinių sutrikimų. Pirmiausiai mergaitės ir merginos, kurios siekia seksualumo aukštumų, mažiau geba koncentruoti dėmesį, logiškai mąstyti ir netgi skaičiuoti. Antra, yra įrodyta, kad joms kyla psichologinių problemų - depresija, menkavertiškumo jausmas. Trečia - tai fatališkai paveikia jų lytinį gyvenimą. Suaugusios jos susiduria su seksualinėmis bėdomis: šaltumu, orgazmo nebuvimu ir pan.

Be to, "seksi mergaitės" idealas blogai veikia ir jaunuolius, mat jiems sunku susirasti porą. Visuomenėje, kurioje klesti seksualizacija, auga ir diskriminacija pagal lyties požymius, seksualinė prievarta ir vaikų pornografijos poreikis.

Parengė Liana Ambarcumian

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder